Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Roto Okna Dachowe
Jakie wybrać rolety do okien dachowych?
Najpopularniejszym sposobem chroniącym pomieszczenie przed intensywnym światłem słonecznym są rolety wewnętrzne. Pozwalają one w prosty i szybki sposób zaciemnić wnętrze, a jednocześnie, dzięki nowoczesnemu wzornictwu i szerokiej palecie wzorów, stanowią dodatkowy stylowy element wyposażenia.
Saint-Gobain Glass Polska
Jak się wyciszyć mieszkając w dużym mieście?
Mieszkańcy miejskiej dżungli są nieustannie narażeni na uporczywe dźwięki metropolii, których niestety nie da się pozbyć. Na szczęście można się od nich skutecznie odizolować.
Saint-Gobain Glass Polska
O czym należy pamiętać urządzając pokój na poddaszu?
Pokój na poddaszu to niezwykle klimatyczne miejsce. Zasypiając i budząc się możemy patrzeć w okno i obserwować zmieniające się niebo. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, by całkowicie wykorzystać przestrzeń poddasza i potem móc cieszyć się nią przez wiele lat, należą do nich m.in. komfort termiczny oraz odpowiednie doświetlenie wnętrza. Pomogą w tym dobrze dobrane okna z szybami o wysokich parametrach.
Saint-Gobain Glass Polska
Wybieramy okna do sypialni
Aby zapewnić sobie odpowiednie warunki wpływające na długość i jakość naszego snu, oprócz wygodnego łóżka warto wybrać także wysokiej jakości szyby, które zadbają o odpowiednie doświetlenie pokoju i jego stałą temperaturę, a także skutecznie wytłumią hałasy z zewnątrz.
Schüco International Polska
Okna na lata - jakie powinny spełniać wymagania?
Gdy planujemy zakup okien do domu, który będzie nam służył przez wiele lat, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich współczynnik przenikania ciepła, ale także cały szereg różnorodnych właściwości użytkowych, aby mogły odpowiadać naszym wymaganiom dziś i na przyszłość. Istotna jest energooszczędność i nowoczesny design, ale również optymalne doświetlenie wnętrz, łatwość obsługi czy dostępność dla wszystkich mieszkańców domu, bez względu na ich wiek lub kondycję fizyczną.
Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.
5 zasad montażu łączników do złączy ciesielskich
Niewłaściwy dobór gwoździ do złączy ciesielskich powoduje liczne błędy montażowe, w tym uzyskanie innej nośności materiału od tej deklarowanej przez producenta. Jaką wybrać długość łączników i które z nich zastosować? Skąd czerpać o tym informacje? Przedstawiamy poradnik o łącznikach do złączy ciesielskich.
Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.
Pękanie i rozwarstwienie murłaty
Zarysowanie i pękanie elementów więźby dachowej nie jest rzadkim zjawiskiem. Bardzo często zdarza się to w przypadku murłaty. Czy jest to powód do zmartwień? Czy można temu przeciwdziałać? Jak można próbować wzmocnić ten element jeśli już do rozwarstwienia dojdzie?
Simpson Strong-Tie Etanco P.S.A.
Jak zapobiec korozji drewnianej architektury ogrodowej?
Drewno jako naturalny i trwały materiał wykorzystywane w architekturze ogrodowej z jego właściwościami daje wiele możliwości i ciekawy wygląd estetyczny. Występuje w postaci ogrodzeń, pergoli, markiz i altan ogrodowych. Ponieważ liczy się każdy szczegół ważne jest aby odpowiednio wcześniej zastanowić się na wyborem drewna i połączeń w postaci właściwych złączy lub łączników.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Jak poprawnie uszczelnić okna?
Nieszczelne okna są powodem obniżenia temperatury w mieszkaniu. Generuje to konieczność zwiększania ilości energii niezbędnej do ogrzania pomieszczeń, a co za tym idzie, wzrost wartości rachunków za media. Dlatego nikogo nie dziwi, że uszczelnianie okien na zimę jest kluczowym zadaniem realizowanym podczas przygotowań do chłodnego sezonu. Jak uszczelnić okna, żeby nie dopuścić do utraty ciepła w domu? Jak uszczelnić okna od wewnątrz, a jak od zewnątrz? Poniżej 4 proste sposoby!
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Okna trzyszybowe czy dwuszybowe? Współczynniki przenikania ciepła, wady i zalety obu rozwiązań
Które okna wybrać: trzyszybowe czy dwuszybowe? Jakie są współczynniki przenikania ciepła każdego z tych rozwiązań i które będą odpowiednie dla budownictwa jednorodzinnego? Przedstawiamy wady i zalety okien trzyszybowych i dwuszybowych.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Wady i zalety okna w łazience
Jasne, intensywnie oświetlone naturalnym światłem przestrzenie są kwintesencją aranżacji nowoczesnych wnętrz. Duże przeszklenia doskonale komponują się nie tylko z przestronnym salonem, ale też stylową łazienką. Czy okno w tym pomieszczeniu to dobre rozwiązanie? Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, jakie zalety i wady ma montowanie okien w łazienkach!
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Jak umyć okno uchylne?
Żartobliwie można odpowiedzieć, że należy to zrobić po prostu dokładnie. Jednak okna uchylne będą wymagały nieco więcej wysiłku, niż tradycyjne okna. Jak stawić im czoło?
Styropmin
Czy można ocieplać dom zimą?
Okres zimowy tradycyjnie uznawany jest za przerwę w sezonie remontowo-budowlanym. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i niskiej temperatury niektóre prace powinny zostać przesunięte na cieplejsze miesiące.
Styropmin
Jak unikać powstawania mostków termicznych?
O miejscach łączeń punktów podwyższonego ryzyka uciekania ciepła należy myśleć już na etapie projektu budynku. Dobry projekt domu, profesjonalna ekipa budowlana i sprawdzone materiały są czynnikami, które mogą obniżyć ilość pracy nad słabymi punktami budynku, przez które ucieka ciepło.
TECHNONICOL
Co to znaczy, że izolacja ma właściwości akustyczne?
Wełna skalna jest stosowana do całkowitego wygłuszania dźwięków lub do ich tłumienia w różnych konstrukcjach budowlanych i w obiektach użyteczności publicznej, w tym w hotelach, w salach koncertowych i w teatrach. Jaka jest zasada jej działania? Od czego zależy to, czy wełna skalna rozprasza fale dźwiękowe czy je odbija?