Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 85226
Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o. - Farby dla budownictwa

Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o. Farby dla budownictwa

Telefon 14 670 40 75, 14 682 76 14
E-mail aksil@aksil.pl
Adres Świętosława 272 A, 39-200 Dębica
Firma AKSIL Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1995 r. Celem firmy jest produkcja unikatowych i  wysoko-jakościowych farb, impregnatów i lakierów tylko w grupie wyrobów wodorozcieńczalnych o jakość potwierdzonej atestami instytutów naukowo-badawczych. Firma oferuje Klientom całościowy serwis obejmujący nie tylko produkcję i sprzedaż wyrobów, ale także serwis ekspertów... Czytaj więcej
Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o.

Firma AKSIL Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1995 r. Celem firmy jest produkcja unikatowych i  wysoko-jakościowych farb, impregnatów i lakierów tylko w grupie wyrobów wodorozcieńczalnych o jakość potwierdzonej atestami instytutów naukowo-badawczych. Firma oferuje Klientom całościowy serwis obejmujący nie tylko produkcję i sprzedaż wyrobów, ale także serwis ekspertów dla dobrania najlepszych rozwiązań.

FARBY DO BETONU I BLACH

Od początku istnienia firma AKSIL odnosiła sukcesy. Tajemnicą powodzenia było trafienie z ofertą w niszę rynkową. Pierwszym wyrobem była farba do malowania dachówek. Jako jedyny producent w kraju uzyskała firma Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej na farbę AS-LAK, przeznaczoną właśnie do malowania dachówek i eternitów. Pokryte tą farbą dachówki uzyskują doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, oraz bardzo dobrą trwałość. Pierwsze dachówki zostały pokryte AS-LAKIEM przed 13 laty i nadal prezentują się doskonale.

AS-LAKIEM maluje się także pokrycia z eternitu. Farba tworzy powłokę uniemożliwiającą przedostawanie się niebezpiecznych czynników (włókna azbestu) do otoczenia.

Kolejną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku była farba AKSILBET przeznaczona do malowania betonowych powierzchni takich jak ogrodzenia, kostki brukowe, posadzki, galanterii betonowej, oczka wodne, fontann, a także do malowania dźwiękochłonnych ekranów betonowych budowanych przy drogach i autostradach.

Farba AKSILBET posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz pozytywną opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów potwierdzającą użyteczność farby do tych zastosowań w obszarze komunikacji drogowej.

Uzupełnieniem oferty farb do betonu jest wysokojakościowa farba silikonowa SIL-FAS do malowania elewacji. Farba dostępna jest w 16 ciekawych kolorach oraz kolorowana jest zgodnie z kartami kolorów NCS, RAL i innymi.

Kolejnym produktem, który powstał w celu rozszerzenia oferty jest wodorozcieńczalna farba do malowania blach dachowych AKSIKOR. Jest to w zasadzie zestaw farb: podkładowej i nawierzchniowej. Zestaw ma własności antykorozyjne. Farba produkowana jest 8 kolorach.

Dodatkowym produktem kierowanym do betonowych posadzek jest epoksydowa, dwuskładnikowa farba do posadzek betonowych EKO-DUR.

WYROBY DO MALOWANIA DREWNA

AKSIL produkuje również specjalistyczne wyroby do drewna. To drugi kierunek działania firmy. W ofercie firma posiada wyroby, których brak odczuwali producenci wyrobów z drewna. Dla nich przeznaczone są produkty z atestami uznawanymi przez zagranicznych odbiorców.

W grupie tych wyrobów jest kilka produktów do malowania mebli i zabawek dla dzieci. Wyroby te spełniają surowe wymagania normy EN-71-3. Wysoka jakość, oraz przystępna cena farb i lakierów z AKSILu pozwala producentom z branży drzewnej konkurować na trudnych europejskich rynkach.

ROZWÓJ I JAKOŚĆ

Firma AKSIL nie poprzestaje na dotychczasowych sukcesach. Wciąż pracuje nad udoskonalaniem swojej oferty. W tym momencie firma posiada szereg wyrobów do nietypowych zastosowań: do malowani ceramiki, szkła, gipsu, tworzyw sztucznych, wikliny.

W firmie duży nacisk jest kładziony na jakość. Od 2003 r. firma AKSIL posiada Certyfikat Jakości ISO 9001 w zakresie produkcji, projektowania i dostarczania wyrobów.

W latach 2002 -2010 firma była laureatem konkursu FIRMA FAIR PLAY. W 2010 r. otrzymała nagrodę PLATYNOWY LAUR.

W roku 2012 firma AKSIL  została odznaczona Gazelą Biznesu w rankigu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm, w 2013 roku odznaczeniem GEPARDY BIZNESU.

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum