Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Na co zwrócić uwagę wybierając automatykę do bram wjazdowych?
Odpowiedź eksperta: Szeroko pojęte bezpieczeństwo to warunek konieczny i niezbędny do zachowania spokoju i ochrony własnego mienia. Ważne jest, aby każdy producent, dystrybutor sprzedawca czy montażysta automatyki do bram zadbał o bezpieczeństwo swoich klientów i polecił czy zamontował odpowiednie urządzenie. Automatyka do bram, aby stać się pełnowartościowym gwarantem bezpieczeństwa musi spełnić wiele warunków.

Jak stworzyć idealny podjazd?
Podstawą do przygotowania idealnego podjazdu jest przeprowadzenie analizy terenu oraz oczekiwań osób korzystających z nawierzchni. Należy określić użytkowników nawierzchni - czy będą to kierowcy samochodów osobowych, cięższych samochodów dostawczych, a może wyłącznie użytkownicy jednośladów.

Otoczenie ma znaczenie - co wziąć pod uwagę, projektując ogród?
Projekt to podstawa zarówno, gdy zlecamy wykonanie ogrodu projektantowi, jak i gdy chcemy zaprojektować go samodzielnie. Aby nie rozminąć się z własnymi oczekiwaniami, uwzględnijmy m.in. warunki otoczenia, poszczególne rozwiązania dostosowując do funkcji, jaką będą pełnić.

Taras z desek, kamienia, płyt betonowych - co wybrać?
Naturalne drewno, bardzo odporny kamień czy może nowej generacji płyty tarasowe? Co wybrać na taras, jakie zalety i wady mają poszczególne materiały do budowy tarasów?

Mała architektura w ogrodzie. 5 ciekawych betonowych rozwiązań
Do kalendarzowego lata został nam jeszcze cały miesiąc, jednak pogoda w tym roku nas rozpieszcza. Wysokie temperatury oraz bezchmurne niebo sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Okres grillowy trwa w najlepsze. Czy Twój ogród również jest już gotów na oficjalne otwarcie sezonu i pierwsze garden party?

Jak dobrze zagospodarować duży ogród?
Uporządkowanie terenu - to najważniejsze zadanie przy projektowaniu dużego ogrodu. Trzeba przy tym zaangażować naszą wyobraźnię, by przez pierwszy rok czy dwa lata po posadzeniu roślin, nie martwić się, że ogród jest za pusty. Cierpliwie zaczekajmy na ich wzrost, a odwdzięczą się niezwykłymi kształtami, kwiatami, feerią barw.

Jak wykorzystać możliwości łączenia produktów przy realizacji ścieżek, tarasów, ogrodów, podjazdów?
Niektóre projekty pozostają wierne niezastąpionej klasyce, inne stawiają na bardziej abstrakcyjne akcenty, czasem na pierwszy plan wysuwa się bogactwo natury, często też główną rolę gra nowoczesny minimalizm. W dobie powszechnej dostępności rozmaitych materiałów wykończeniowych warto dobierać je tak, by razem tworzyły spójny efekt, zarówno estetyczny, jak i użytkowy.

Dlaczego warto mieć taras na gruncie?
Popularne niegdyś konstrukcje na płycie betonowej, wykańczane płytkami ceramicznymi, są kłopotliwe w budowie i użytkowaniu. Dlatego coraz częściej zamiast nich wybiera się tarasy osadzane bezpośrednio na gruncie. Buduje się je szybciej, łatwiej i taniej.

Jak zabezpieczyć dom przed burzą?
Wiosna to pora roku, w trakcie której załamania pogody powodują częste opady oraz wahania temperatury. Wystawia to na ryzyko zniszczenia nie tylko roślinność. Podatne na wpływ kapryśnej aury są także elementy zewnętrzne domu, takie jak nawierzchnie, schody czy elewacja.

Czy beton w ogrodzie jest odporny na zabrudzenia?
Alejki ogrodowe, elementy małej architektury, podjazdy, schody w ogrodzie… Beton w takich miejscach jest mile widziany. Odporny na zmienną temperaturę, trudne warunki atmosferyczne, łatwy do umycia np. za pomocą myjki ciśnieniowej, dobrze zdaje egzamin w ogrodzie. Zabezpieczony warstwą ochronną będzie jeszcze odporniejszy na zabrudzenia.

Mała architektura ogrodowa - meble ogrodowe z tworzywa, drewna czy z betonu?
Meble ogrodowe z drewna, z plastiku w nowoczesnym wydaniu czy z uszlachetnionego betonu? Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety. Najczęściej w ogrodach i na tarasach widuje się meble drewniane i plastikowe. Ale i beton ma coraz więcej zwolenników dzięki swoje trwałości, którą od lat wykazuje się w parkach, na skwerach i miejskich rynkach.

Ściany działowe z elementów betonowych TAB
Pustaki konstrukcyjne produkowane są z wysokiej klasy betonu wibroprasowanego. Podczas technologicznie zaawansowanego procesu produkcji powstają elementy murowe charakteryzujące się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Produkcja pustaków odbywa się w formach, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dokładny wymiarowo produkt oraz wyjątkowo gładkie lico ścian nie wymagające tynkowania.

Taras - sprawdzone rozwiązania i aranżacje
Aranżując miejsce, które musi być przygotowane na zmienne warunki pogodowe i różne sezony, musimy zadbać o solidne rozwiązania. Zanim urządzisz taras, sprawdź, jak połączyć funkcjonalizm z estetyką.