Podłogi warstwowe - dlaczego to dobre rozwiązanie?

Podłogi składające się z dwóch lub trzech warstw drewna to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które niesie za sobą wiele korzyści zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. To właśnie dlatego wybór podłóg linii Deco Line lub Antique od DLH jest tak dobry!

Podłogi warstwowe - dlaczego to dobre rozwiązanie?
DLH Global Deski tarasowe drewniane, deski tarasowe kompozytowe, blaty kuchenne, elewacje drewniane, podłogi drewniane
www.dlh.pl
DLH Global Deski tarasowe drewniane, deski tarasowe kompozytowe, blaty kuchenne, elewacje drewniane, podłogi drewniane
Dane kontaktowe:
58 662 29 68, 58 691 09 81
Starogardzka 4, 83-010 Straszyn

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Podłogi warstwowe nie tylko cieszą się coraz większą popularnością, ale tak naprawdę od kilku lat dominują na rynku podłóg drewnianych. Warstwowa konstrukcja przede wszystkim zapewnia większą stabilność  desek, co oznacza, że dobrze radzą sobie one ze zmiennymi warunkami wilgotnościowymi i temperaturowymi w pomieszczeniach, a także przekłada się na możliwość bezpiecznego stosowania ich na ogrzewaniu podłogowym, co jest ich wielkim atutem i przewagą nad deskami litymi. W ofercie DLH dostępne są deski składające się z dwóch oraz trzech warstw drewna, które dzięki wykończeniu wysokiej jakości lakierami UV lub olejami naturalnymi zyskują dodatkową ochronę i niepowtarzalne wybarwienia.

Podłogi warstwowe - podpowiadamy, dlaczego warto je wybrać

W ofercie DLH znajdują się drewniane podłogi zarówno o budowie dwuwarstwowej, jak i trójwarstwowej. Wierzchnią warstwę takich desek wytwarza się z docelowego, szlachetnego gatunku drewna, czyli w przypadku DLH - dębiny, natomiast spodnie z innych mniej szlachetnych odmian lub materiałów drewnopochodnych. Takie rozwiązanie jest bardziej ekologicznie.

Obecnie na rynku podłóg drewnianych króluje dębina, co przekłada się na bardzo duże zapotrzebowanie na surowiec. Produkując warstwę spodnią z innej odmiany lub materiału drewnopochodnego zużywamy zdecydowanie mniej drewna dębowego, przy zachowaniu najwyższej jakości desek. Kolejną zaletą podłóg o warstwowej budowie są o wiele mniejsze naprężania występujące w deskach, a to dzięki prostopadłemu układowi poszczególnych warstw.

Mniejsze naprężenia przekładają się na mniejsze ryzyko wypaczenia desek, zerwania spoiny klejowej czy niewystarczająco odpornej wylewki. Fenomenem podłóg warstwowych jest także możliwość stosowania na ogrzewaniu podłogowym. Przy spełnieniu odpowiednich warunków deski o warstwowej konstrukcji można stosować na wodnych, niskotemperaturowych systemach grzewczych - są one mniej podatne na spękania i powstawanie szczelin niż deski lite. Podłogi warstwowe DLH wchodzą w skład kolekcji Deco Line i Antique.

Warto wspomnieć o tym, że produkty oferowane przez DLH posiadają odpowiednio grubą warstwę wierzchnią, która pozwala na jej odnawianie oraz nawet kilkukrotną renowację poprzez cyklinowanie i ponowne wykończenie powierzchni.

Deco Line - warstwowe podłogi do nowoczesnych wnętrz

Deski linii Deco Line posiadają dwuwarstwową budowę. Podkład stanowi bardzo wytrzymała i stabilna warstwa sklejki liściastej. Deski łączą się ze sobą na pióro-wpust i należy montować je poprzez przyklejenie do podłoża. Podłogi dostępne są w szerokiej palecie wybarwień począwszy od śnieżnobiałej Alaski, przez cieplą, miodową Honey, a kończąc na czekoladowej Dark. Tak duży wybór kolorystyczny zapewnia wykończenie desek barwiącymi lakierami UV lub olejami naturalnymi.

Produkty dostępne są w dwóch klasach drewna: CLASSIC oraz ELEGANCE. Deski klasy CLASSIC cechują się naturalnie zróżnicowaną kolorystyką i rysunkiem. W tym przypadku selekcja dopuszcza występowanie na powierzchni desek charakterystycznych dla drewna sęków, nadających podłodze naturalnego uroku. Deski klasy ELEGANCE wyróżniają się natomiast zbliżoną kolorystyką desek. Są one starannie selekcjonowane pod względem ilości sęków, akceptowalne są tutaj jedynie sporadycznie występujące sęki szpilkowe.

W zależności od wizji projektowej, można zdecydować się na tradycyjne ułożenie desek (dostępne wymiary: 14x120x1000/1200/1400 mm, 14x150x1000/1200/1400 mm lub 15x190x1000/1200/1400 mm), jak i na wzór jodełki francuskiej, czyli deski przycięte pod kątem 450 (dostępne wymiary: 10x90x610 mm oraz 10x120x880 mm). Warstwa wierzchnia desek Deco Line wynosi 4 mm. Produkty dedykowane są nowoczesnym wnętrzom, w których liczy się zarówno jakość, jak i dobry design.

Antique - warstwowe podłogi do wnętrz z duszą

Deski linii Antique dostępne są o budowie dwuwarstwowej i trójwarstwowej - w zależności od produktu. Cechą charakterystyczną tych podłóg jest unikalne, rustykalne wykończenie, uzyskane dzięki specjalnym zabiegom wykończeniowym, takim jak: lakierowanie, olejowanie, wędzenie, termowanie, szczotkowanie, piaskowanie, bielenie oraz fazowanie. Tym sposobem produkty zyskują niepowtarzalne kolory i struktury.

Deski wchodzące w skład kolekcji Antique dostępne są w klasie drewna COUNTRY, która dopuszcza zróżnicowania kolorystyczne wraz z bielą, zdrowe oraz szpachlowane sęki, a także pęknięcia. Poprzez taki wygląd deski ukazują naturalną formę drewna dębowego, idealnie wpisując się w styl i klimat wnętrz z duszą. Warstwa wierzchnia desek Antique wynosi 3,4 mm. Produkty o dwuwarstwowej budowie dostępne są w wymiarze: 15x250x590-2200 mm oraz łączy się je na pióro-wpust.

Montaż w tym przypadku jest na klej. Deski trójwarstwowe dostępne są natomiast w wymiarze: 14x180x590-2200 mm. Montaż w tym przypadku jest bezklejowy czyli tzw. "pływający" oraz na zamek Soft Loc 5G, który sprawia, że jest on szybszy i łatwiejszy.

źródło i zdjęcia: DLH Global