Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Podłogi warstwowe - zalety i zastosowanie
Podłoga to jeden z głównych elementów odróżniających przytulny dom od surowego wnętrza. Ciepła i miła w dotyku podłoga z drewna sprawia, że wszyscy domownicy czują się bardziej komfortowo. Iza Jarosik, ekspertka firmy JAF Polska opowiada o zaletach podłóg warstwowych.

Jak produkowany jest Kompozyt Drewna WPC - idealny materiał na tarasy, podesty, elewacje i ogrodzenia?
WPC to jeden z najważniejszych, jak nie najważniejszy komponent, na bazie którego opiera się produkcję kompozytu drewna. Kompozyt Drewna WPC (ang. Wood Plastic Composite) to produkt stworzony w procesie wytłoczenia, polegającym na połączeniu tworzywa sztucznego z drewnem naturalnym.

Jaką płytę wielkoformatową wybrać na podjazd?
Wielkoformatowe płyty betonowe mogą służyć przez wiele lat na przydomowym podjeździe. W praktyce jednak ważne jest odpowiednie dobranie grubości, wielkości oraz designu samych płyt. Wszystkie te cechy mają wpływ na wygląd i spójność przestrzeni wokół domu.

Budowa ogrodzenia. Jak prawidłowo zabudować oraz pielęgnować beton?
Jednym z ważniejszych etapów budowy ogrodzenia jest zalewanie bloczków betonem oraz dbałość o to, aby rdzeń betonowy nie popękał. Beton do wypełnienia pustaków ogrodzeniowych dostarczony na budowę jest produktem gotowym do użycia, ale musimy przypilnować, aby posiadał klasę wytrzymałości nie niższą niż C30/37 oraz klasę ekspozycji XF1.

Jak wybrać dobry blat do kuchni, łazienki i salonu?
Czasem nawet niewielka zmiana aranżacji potrafi poprawić komfort oraz samopoczucie domowników. Przykładem takiej zmiany jest blat drewniany, potrafi całkiem odmienić kuchnię, łazienkę, a także salon, sypialnię, pokój dziecka. Jakie blaty kuchenne sprawdzą się w każdym z wymienionych pomieszczeń?

Zagłębienie wanny spa - jak zrobić to dobrze?
Bardzo często wśród klientów Sundance Spas pojawia się chęć wizualnego obniżenia wanny spa. Przyjrzymy się zatem wadom i zaletom takiego rozwiązania, podpowiemy nieco sugestii.

Z jakich materiałów wykonać designerskie otoczenie domu?
W dzisiejszych czasach betonowe otoczenie domu nie musi oznaczać ponurej szarości. Na rynku dostępne są unikatowe wzory, kolory, faktury, kolory i kształty. Zarówno architekci krajobrazu, jak i inwestorzy prywatni mogą niemal dowolnie kształtować przestrzeń wokół domu - wykorzystując do tego betonowe elementy i nadając jej tym samym designerski charakter.

Patrz pod nogi! Doceń design kostki brukowej
Rabkoland, Park w Miechowie, Sanktuarium w Krakowie i kościoły w Słomnikach oraz w Twardoszynie - co łączy te miejsca? Każdy, kto je odwiedził, stąpał po kostce brukowej wyprodukowanej w jednej z trzech fabryk polskiej firmy Chyżbet.

Jak i z czego zbudować taras na podwyższeniu?
Wyniesienie tarasu ponad poziom działki to często stosowany zabieg, który wizualnie podkreśla jego rolę jako przedłużenia salonu na ogród. W tym przypadku trzeba jednak rozwiązać kwestię różnicy poziomów pomiędzy obydwoma przestrzeniami. Taras powinien być łatwo dostępny z ogrodu. Sprawdzonym i estetycznym wizualnie rozwiązaniem jest zastosowanie wielkogabarytowych, szerokich i wygodnych schodów wykonanych z betonowych bloczków.

Jak zaprojektować chodniki i aleje na terenie posesji?
Estetyka, dopasowanie do stylu aranżacyjnego, dobór parametrów produktu do konkretnego zastosowania oraz metoda układania nawierzchni – wszystkie te kwestie musimy wziąć pod uwagę, planując nawierzchnię w obrębie naszej posesji.

Co wybrać do ogrodu - donice, palisady czy murki?
Aranżując przestrzeń wkoło domu np. ogród czy taras, warto pamiętać o elementach małej architektury - donicach, murkach i palisadach. Często to właśnie one dodają charakteru i uroku całej aranżacji. Betonowe akcenty są wyjątkowo uniwersalne i pasują niemal wszędzie.

Jak przygotować drewniany taras na sezon zimowy?
O drewniane tarasy należy odpowiednio dbać, jeżeli chcemy, by służyły nam przez lata. Drewniane tarasy są w użyciu od później wiosny do wczesnej jesieni, z kolei zima to dla nich okres bardzo niesprzyjający, nawet mimo braku eksploatacji. Jak zabezpieczyć taras na okres zimy, aby za kilka miesięcy znów cieszył oko i zachęcał do wypoczynku?

Jaka powinna być kostka na podjazd? Najważniejsze cechy
Z kostki brukowej możemy stworzyć piękne podjazdy, które będą dodatkowo trwałe, świetnie chroniąc przed błotem i kałużami. Jakimi parametrami powinien wyróżniać się materiał, aby służył przez wiele lat?

Termodrewno - zalety, właściwości i zastosowanie
Gdy myślimy o miękkim drewnie - sosnowym czy świerkowym - do głowy przychodzą same negatywne skojarzenia: sęki, sinizna, skręt włókien, krzywizny, wycieki żywiczne, podatność na rozwój grzybów. Oczywiście wiele w tych skojarzeniach jest prawdy, gdy chodzi o mokre drewno w surowej postaci. Jednak sosna i świerk zyskuje nowe, całkowicie odmienne oblicze, gdy poddamy je procesowi termowania.

Zalety i zastosowanie drewna konstrukcyjnego KVH®
Drewno konstrukcyjne KVH® często jest określanie mianem surowca do zadań specjalnych - świetnie sprawdza się do wykonania konstrukcji dachu, stropu, ścian, legarów pod tarasy, podłóg lub elementów niewielkiej architektury w ogrodzie. Jakie są inne - oprócz wytrzymałości - zalety tego drewna?