PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Jak stworzyć ponadczasową kuchnię?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Zazwyczaj wiemy, jaką chcielibyśmy mieć kuchnię w swoim domu, dopóki nie staniemy przed wyborem jednego z tysięcy dostępnych na rynku rozwiązań. Co, zrobić, żeby nie przedobrzyć, kiedy podoba nam się wiele rzeczy? Jaka jest złota zasada aranżacji ponadczasowej kuchni?

Wszystko, co nas otacza w domu, jest odzwierciedleniem naszych personalnych upodobań. Zazwyczaj wybieramy rzeczy tak, żeby podobały nam się w danej chwili i pasowały do naszego stylu, w tym były spójne z poprzednimi decyzjami zakupowymi.

Jednak jest spora różnica między kupnem małych dodatków, np. nowego wazonu, a dużymi zakupami, np. zabudowy kuchennej czy sprzętu AGD. Dlatego przy wyborze droższych rzeczy najlepiej jest postawić na ponadczasowe wzory, które nie opatrzą nam się w ciągu kilku miesięcy, i pozwolą na swobodne dopasowanie kolejnych elementów aranżacyjnych.

Przeważnie mamy w głowie wizję kuchni, która nam się podoba - dopóki nie staniemy przed wyborem jednego konkretnego dekoru… z tysięcy dostępnych wariantów. Później okazuje się, że to jeszcze nie wszystko.

Na efekt finalny składa się połączenie dekorów oraz obrzeży. Ich odpowiednia kombinacja sprawia, że fronty i brzegi poszczególnych elementów wyglądają jak wykonane z jednorodnego materiału.

Do tego dochodzi jeszcze struktura materiału, która decyduje m.in o wrażeniach dotykowych oraz o tym, czy całość wygląda autentycznie. Inną powierzchnię powinna mieć płyta naśladują marmur, a inną drewnopodobna dębowa.

Warto wiedzieć, że producenci zdają sobie sprawę z nawarstwiających się trudności przy aranżacji kuchni i wychodzą nam naprzeciw. Jednym z liderów w dziedzinie innowacji jest EGGER, czyli międzynarodowy potentat w produkcji płyt meblowych. Wraz z nową kolekcją tej marki, otrzymujemy gotowe zestawy dekorów, struktur i obrzeży. Klarownie dopasowane do naszych upodobań.

Kolekcja EGGER to innowacyjne spojrzenie na projektowanie mebli. Producent pogrupował swój asortyment w 9 tematycznych światów, które nawiązują do wiodących styli w architekturze wnętrz. W każdym z nich znajdziemy szczegółowo przemyślane kombinacje wzorów. To nie tylko gotowa recepta na blat w marmurowym stylu, ale i całą kuchnię wpisującą się w pożądany klimat. Od nowoczesnego, skandynawskiego, klasycznego, poprzez loftowy, vintage, aż po glamour. Przykładowo szukamy czegoś naturalnego, rustykalnego. Możemy więc zdać się na świat PureNature. Tam znajdziemy nie tylko umiejętnie postarzony dekor H1344 Dąb Sherman w kolorze koniakowego brązu, ale i dopasowaną do niego strukturę ST32 Feelwood Vintage. Dzięki temu efektowny rysunek drewna wzbogacimy o realistyczne wrażenia dotykowe. Do wszystkich dekorów przygotowano uzupełniające obrzeża, więc nie musimy martwić się o różnice w odcieniach lub inne dysproporcje - mówi Robert Sikora, ekspert z JAF Polska.

Aranżacja kuchni na lata

Spójne łączenie materiałów to również rozwiązanie przyszłościowe. EGGER wprowadza nowe wzory co trzy lata, jednak dotychczasowe pozostają w ciągłej sprzedaży.

Rozbudowana kolekcja materiałów gwarantuje dostęp do najpopularniejszych wzorów, które niezależnie od partii wyglądają tak samo. Dlatego dobór fragmentu pasującego obrzeża nie stanowi problemu nawet po kilku latach.

Bardzo trudno będzie własnoręcznie polakierować dwa kawałki drewna tak, żeby wyglądały identycznie, zwłaszcza po długim czasie. Na szczęście dobór brakującego dekoru lub obrzeża razem z EGGER jest bardzo prosta.

Aranżacja kuchni
Na efekt finalny składa się połączenie dekorów oraz obrzeży - ich odpowiednia kombinacja sprawia, że fronty i brzegi poszczególnych elementów wyglądają jak wykonane z jednorodnego materiału

Internetowa wyszukiwarka dekorów JAF - blisko 1000 różnych wzorów w jednym miejscu

Czy wiesz, że dekory wielu producentów łatwo znajdziesz w jednym miejscu? Zamiast jeździć po salonach i wertować kolejne próbniki, wystarczy skorzystać z internetowej Wyszukiwarki Dekorów JAF:

Na stronie internetowej JAF Polska czeka na nas prawie 1000 różnych wzorów. Poszukiwania możemy zacząć albo od zaznaczenia typu dekoru (m.in. drewno, kamień, metal, okleina naturalna), albo od grupy powierzchni (np. abstrakcyjna, unikolor). Do wyboru mamy też oczywiście sortowanie po gatunku drewna, nazwie producenta lub numerze dekoru. Od razu widzimy listę dostępnych produktów z aktualnymi cenami. Czytelnie podsumowane i dostępne o każdej porze z laptopa, czy nawet smartfona. Na wstępie warto jest się zalogować, żeby wykorzystać możliwości tego narzędzia w pełni. Od teraz możemy sobie wygodnie zapisywać przeglądane dekory i wracać do nich w dowolnym momencie. To przydatna sprawa, zwłaszcza gdy nie możemy się zdecydować i chcemy porównać kilka alternatywnych opcji - podpowiada Robert Sikora z JAF Polska

Chociaż diabeł tkwi w szczegółach, nie trzeba się ich bać. Wiedza o tym, gdzie szukać, zapewnia nam już połowę sukcesu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na dokonanie komfortowego i pewnego wyboru.

Teraz wystarczy zaparzyć sobie kawę, a resztę spokojnie dopasujemy na ekranie domowego komputera. W ten sposób zbudujemy wystrój, w którym czujemy się dobrze i wyrażamy siebie.

Źródło i zdjęcia: JAF Polska

Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum