Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak szpachlować płyty gipsowo-kartonowe ze spłaszczoną krawędzią?
Szpachlowanie jest kluczowym etapem suchej zabudowy, istotny jest dobór odpowiedniej masy szpachlowej i właściwa jej aplikacja z użyciem taśmy zbrojącej. Omówimy ten temat na przykładzie płyt 4PRO od Rigips z czterema spłaszczonymi krawędziami, do której wykończenia stosujemy masy konstrukcyjne VARIO i RIGIPS Q1 Zaczyna o własnościach dostosowanych do wymagań płytkiej krawędzi PRO, a następnie wysychające masy finiszowe RIGIPS.

Wielki powrót sztukaterii ściennej! Podpowiadamy, z czym ją łączyć i do jakich wnętrz pasuje
Sztukateria ścienna jest niekwestionowanym hitem ostatnich lat. Projekty DIY znanych wnętrzarskich blogerów i blogerek z wykorzystaniem sztukaterii drewnianej, styropianowej czy gipsowej cieszą się ogromną popularnością. Podpowiadamy, do jakich wnętrz pasuje sztukateria ścienna, z czym ją zestawiać i z jakiego materiału warto ją wykonać.

Wnętrze z dobrą energią, czyli rola koloru w designie
Kolory ścian potrafią zmienić wnętrza nie do poznania - ożywić je lub wyciszyć, stworzyć przytulny dom, ekscentryczne pomieszczenie, które pobudza do działania czy oazę spokoju i relaksu. Dom wypełniony żywymi kolorami tętni życiem, a my razem z nim.

Wyraziste wnętrza i dekometria, czyli zjawiskowy eklektyzm w architekturze wnętrz
Czy dekometria to tylko powrót do trendów z przeszłości? W jaki sposób nam je przedstawia? Poznaj cechy jednego z najgorętszych nurtów, które obecnie opanowują świat architektury wnętrz - dekometrii będącej synonimem eklektyzmu i ekspresji.

Z jakich elementów betonowych wykonać ekologiczny podjazd? Co znaczy - ekologiczny?
Podjazd wybudowany z ekologicznych płyt to nie tylko sposób na zwiększenie udziału powierzchni zielonych w otoczeniu naszego domu oraz ciekawy design, ale również kilka innych korzyści. Dzięki ażurowym płytom deszczówka wnika bezpośrednio do ziemi, dzięki czemu gleba dłużej zachowuje wilgotność, co jest korzystne dla roślin i pozwala utrzymać optymalną wilgotność powietrza.

Armatura łazienkowa a zużycie wody: ile tak naprawdę możemy zaoszczędzić?
Budując bądź remontując dom zawsze sporo czasu (i pieniędzy!) poświęcamy łazience.

Betonowe aranżacje w nowoczesnym ogrodzie
Stylowe, estetyczne i super modne - takie są dedykowane nowoczesnym aranżacjom ogrodowym elementy betonowe, które łudząco przypominają naturalne materiały np. kamień. Jest ich naprawdę wiele i cechują się szerokim wachlarzem zastosowań. Zresztą zobaczcie sami!

Pojemniki na przyprawy w szafce ze smakiem, czyli jak praktycznie zorganizować przestrzeń w kuchni
Dobra organizacja szuflad i szafek w kuchni to połowa sukcesu - gotowanie dzięki nim jest sprawniejsze i przyjemniejsze. Nawet małe systemy organizacji wewnętrznej mebli, takie jak uchwyt na przyprawy czy specjalna szafka na nie, szuflada na deski do krojenia czy na butelki, mogą sprawić, że prawdziwie pokochamy spędzanie czasu w kuchni.

Aranżacja małego i dużego ogrodu - pomysły na zieleń na każdym metrażu
Beton jest pożądanym i popularnym materiałem wykończeniowym, który ze względu na swoją trwałość doskonale sprawdza się w aranżacjach ogrodów - zarówno dużych, jak i mniejszych. Pokazujemy, jak można wykorzystać go do stworzenia pięknych pasów zieleni.

Jak przemalować kolor ściany z ciemnego na jasny?
Zmieniają się mody, zmieniają się nasze upodobania i potrzeby. Także w dziedzinie stylizacji wnętrz. Co zrobić, kiedy ulubione do niedawna intensywnie kolorowe lub ciemne ściany zaczynają nas nudzić? Albo dziecko, dorastając zmienia zainteresowania i preferencje estetyczne? Oczywiście przemalować. Tu najczęściej w pojawia się pytanie: ale jak to zrobić? Zeszlifować ciemną warstwę? Malować od razu docelową farbą, czy może pokryć ścianę najpierw białą farbą, by potem nadać jej wymarzony pastelowy odcień? W naszym małym poradniku rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

3 cechy kamienia dekoracyjnego, które trzeba znać
Piękno kamieni możemy dostrzec niemal wszędzie - jest częścią naturalnego krajobrazu, który z chęcią przenosimy do wnętrz. Obecność kamieni naturalnych w domu jest dobrym sposobem na wprowadzenie relaksującej atmosfery w jego wnętrzach. Oprócz zachwytu nad wizualną stroną kamienia, warto poznać także praktyczne zalety tego materiału.

Jak dobrać kolor ścian do kamienia dekoracyjnego?
Piękne wnętrza cechują dobrane połączenia materiałów, np. kamienia dekoracyjnego z odpowiednimi kolorami ścian. W jakich proporcjach warto je ze sobą zestawić? Przestawiamy popularne i piękne kamienie dekoracyjne, które można zestawiać z różnymi farbami, i opowiadamy o tym, jak działają na nas poszczególne barwy.

Do czego możemy wykorzystać murek w ogrodzie?
Sprawdź, jak zaaranżować strefę relaksu, miejsce na ognisko czy na grill, rabaty i ogród warzywny z pomocą murka Albero.

Drewniana elewacja domu - wykończenie w klasie premium
Drewno kojarzone jest z luksusem - im wyższa klasa wykończenia nieruchomości, tym więcej materiałów pochodzenia naturalnego znajdziemy w jego wnętrzach. Drewniane elementy nierzadko dają nam sygnał do tego, że mamy do czynienia z produktami premium, dlatego też znajdziemy je m.in. w samochodach, na łodziach i na elewacjach. Jaki materiał warto wybrać na drewnianą elewację domu?