Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Łazienka w klasycznym brązie
Urządzając łazienkę czy planując jej remont, zastanawiamy się, jakie kolory powinny w niej dominować. Niewątpliwie za dobry i "bezpieczny" wybór należy uznać aranżacje w różnych odcieniach brązu. Jest to bowiem kolor naturalny, który relaksuje i wycisza, a wnętrza z wyraźnymi brązowymi akcentami są jednocześnie eleganckie i przytulne. Nie mniej ważną kwestią, a może nawet istotniejszą od wyboru kolorystyki, okazuje się jednak funkcjonalność wnętrza, urządzeń i akcesoriów łazienkowych.

Kilka wskazówek, jak dbać o groby
Listopad zbliża się wielkimi krokami, a z nim, jak co roku Święto Wszystkich Świętych i Zaduszki. To w tym czasie najwięcej osób odwiedza groby odświeżając nie tylko pamięć o bliskich, którzy odeszli, ale także dbając o miejsce ich spoczynku.

Jak chronić dom przed wodą? Hydroizolacja fundamentów
Ochronę budynku przed działaniem wód gruntowych zalicza się do jednych z ważniejszych a zarazem wymagających bardzo dużej dokładności prac budowlanych. Miejscami szczególnie narażonymi na działanie wody są fundamenty a klucz do ich skutecznego i trwałego zabezpieczenia stanowi zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych, wybór właściwych rozwiązań konstrukcyjnych oraz fachowe wykonanie.

Polbruk: Ogród na długiej, wąskiej działce. Jak go urządzić?
Długa na kilkadziesiąt metrów, szeroka na zaledwie kilka – tak wygląda znaczna część działek budowlanych w miastach. Trudny kształt i ograniczona powierzchnia, o wielkości 150-250 metrów kw., nie oznacza wcale, że ogród będzie niewygodny i bezużyteczny. Przeciwnie, na niewielkim terenie możemy stworzyć przytulną i funkcjonalną przestrzeń. Radzimy, jak zagospodarować wąską i długą działkę, aby była atrakcyjna.

OPOCZNO: Nowoczesna łazienka: jasna i z efektem głębi
Decydując się na aranżację wnętrza łazienki w jasnych barwach lub wyłącznie w bieli, musimy uważać, by nie stało się "płaskie" i bez wyrazu. Jak je ożywić i sprawić, by nabrało przestrzeni? Wybierzmy płytki z widoczną i wyczuwalną strukturą.

OPOCZNO: Beton i kamień – inspiracje do Twojej łazienki
Używany od wieków do budowy domów kamień ma współczesny odpowiednik wywodzący się z architektury industrialnej i modernistycznej – beton. Oba wpisały się na trwałe w nowoczesne trendy wnętrzarskie.

Aranżacja ogrodu – jak zaprojektować ścieżki?
W odpowiednio zaplanowanym ogrodzie ścieżki harmonijnie kształtują przestrzeń wokół domu, wyznaczają kierunki poruszania się po działce i stanowią ozdobę poszczególnych zakątków. Jakimi zasadami należy się kierować, aby móc cieszyć się uporządkowanym i estetycznym otoczeniem radzi architekt Wojciech Szczepański z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG oraz Marta Pryczkowska, ekspert z firmy Libet.

Izolacja pod deski tarasowe - czy to konieczne?
Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata, przed położeniem desek drewnianych lub kompozytowych warto zadbać o odpowiednią izolację podłoża. Dlaczego to takie ważne? Jakie są konsekwencje braku izolacji? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania.

Sopro: Tarasy nie od parady – poradnik wykonawcy. Część 3. Uszczelnienie podpłytkowe
Podczas projektowania oraz prac wykonawczych w obszarach tak newralgicznych i narażonych na zmienne warunki atmosferyczne, jak tarasy, należy wykazać się szczególną starannością zarówno w pracy, jak i w doborze materiałów oraz postępować zgodnie z zaleceniami technicznymi wskazanymi przez producenta chemii budowlanej. Ważne jest to zwłaszcza na etapie montażu uszczelnienia podpłytkowego, które ma za zadanie odpowiednio zabezpieczyć podłoże przed destrukcyjnym działaniem wody. Skutki nieprawidłowo wykonanej hydroizolacji mogą ujawnić się bowiem już po pierwszej zimie, a niezbędne naprawy często są bardzo kosztowne, nie wspominając o nieestetycznym aspekcie wszelkich usterek. W tej części poradnika podpowiemy, jak prawidłowo wykonać zabezpieczenia konstrukcji tarasowo-balkonowych, uwzględniając format planowanych płytek okładzinowych.

Budujesz lub remontujesz łazienkę? To musisz wiedzieć!
Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy tym funkcjonalnym i bezpiecznym wnętrzem. Sprawdź, co zrobić i jakie materiały budowlane wykorzystać, by szybko zbudować nową lub wyremontować starą łazienkę, bezkompromisowo spełniając wszystkie te warunki.

Sopro: Jesienne deszcze pod kontrolą, czyli kilka słów o grubowarstwowych uszczelnieniach bitumicznych
Ochrona przed przenikającą wodą i wilgocią to jedno z podstawowych zadań, jakie należy do warstw hydroizolacyjnych budynku – od skutecznej hydroizolacji zależy bowiem nie tylko komfort mieszkańców, ale też trwałość całej konstrukcji. Wykorzystywane do wykonania fundamentów bloczki betonowe czy beton to materiały wymagające zabezpieczenia przed niekorzystnym działaniem wody i wilgoci, a więc zastosowania odpowiedniego uszczelnienia. W tym celu stosuje się grubowarstwowe powłoki bitumiczne. Dlaczego i jak należy chronić budowle przed destrukcyjnym wpływem wody?

Nowoczesne rozwiązania do estetycznej łazienki
Pomysły są twoje - płyta umożliwia ich realizację.

Najczęstsze błędy przy wyborze armatury
Choć mówi się, że o wystroju łazienki w największej mierze decyduje ceramika i meble – czyli elementy o dużych gabarytach, to właśnie armatura nazywana jest jej biżuterią. By wybrać estetyczne i funkcjonalne wyposażenie na lata, warto wystrzegać się jednak kilku powszechnych błędów.

Prosta metamorfoza małego pokoju gościnnego
Właścicielka chciała odmienić główny pokój w swoim mieszkaniu szybko i niedrogo. Znudziły się jej modne kilkanaście lat temu ciepłe barwy i dość banalne meble robione na zamówienie. Z pomocą przyszły jej autorki bloga Pani to potrafi – Beata Łańcuchowska i Anna Drozd. Z pomocą farb renowacyjnych V33 i zaledwie kilku dodatków udało się im przemienić niewielkie pomieszczenie w mini salon. A co najważniejsze metamorfoza nie zrujnowała budżetu. Całość kosztowała niespełna tysiąc złotych.

Klafs: Łaźnia parowa czy sauna fińska? Którą wybieracie?
Troska o dobre samopoczucie przekłada się na życiową harmonię. Już u zarania dziejów człowiek spostrzegł, że schlebianie ciału i zmysłom skutkuje nienagannym zdrowiem i pozytywnym samopoczuciem. Umiejętnie przegrzane ciało staje się odporne na choroby, a rozluźnienie mięśni powoduje ogólną relaksację. Współcześnie z dbaniem o zdrowie, odpoczynkiem czy osiągnięciem pełni relaksu jest trochę "na bakier". Deficyt czasu to choroba wieku, więc na wizyty w spa czy wyjazdy do kurortów wypoczynkowych tym bardziej czasu nie ma. A gdyby w tej gonitwie codzienności zafundować sobie własną, domową ostoję wypoczynku, gdzie i psyche, i soma, naczynia połączone, weszłyby na najwyższy poziom relaksu?