Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Trzy sposoby na umywalkę

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Projektując łazienkę, coraz bardziej zwracamy uwagę na to jak będzie wyglądała strefa umywalki. Zastanawiamy się nad ogólną funkcjonalnością pomieszczenia oraz ilością miejsca niezbędnego do przechowywania rzeczy. Szukamy najlepszego sposobu na aranżację umywalki, zgodnego ze swoimi preferencjami. Nie bez znaczenia jest również wzornictwo.

Podłużna umywalka (np. KOŁO MADISON) odmieni każde wnętrze Umywalka stawiana na blacie jest rozwiązaniem dla osób, które lubią najpotrzebniejsze rzeczy mieć zawsze pod ręką, bez konieczności szukania ich w czeluści szuflad. Taka forma montażu umywalki idealna jest też dla użytkowników, którzy nie potrzebują w tym miejscu przechowywać zbyt wielu rzeczy, cenią minimalizm, a także przejrzystość wnętrza i małą ilość mebli. W aranżacji tego typu można postawić na użycie umywalek o niestandardowych kształtach lub wymiarach. Podłużna umywalka (np. KOŁO MADISON) odmieni każde wnętrze – będzie doskonałym uzupełnieniem pomieszczenia eleganckiego, a także wyróżniającym się akcentem w przypadku stylistyki np. loftowej.

Najważniejsze jest dopasowanie ich do swoich preferencji i funkcji Użytkownicy ceniący sobie dużą ilość schowków, szuflad i miejsca do przechowywania rzeczy, na pewno postawią na umywalki z szafką. Te, nie dość, że ładnie wyglądają, to jeszcze spełniają oczekiwania odnośnie pojemności. Nowoczesny, prosty design i dużo miejsca podbiją serca nawet największych przeciwników szafek podumywalkowych. Pozwolą na zachowanie porządku w łazience i przechowywanie wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy… w zasięgu ręki, ale nie wzroku. Jako, że szafki różnią się wzorami, a także kolorami, każdy może znaleźć taką, która najbardziej odpowiada jego preferencjom (np. KOŁO TWINS).

Użytkownicy ceniący sobie dużą ilość schowków, szuflad i miejsca do przechowywania rzeczy, na pewno postawią na umywalki z szafką Coraz częściej w łazienkach spotykamy zabudowy ścienne, w których chowamy większość rzeczy, np. za lustrem. Jest to alternatywa dla osób, które nie chciałyby montować umywalki wraz z szafką. Wybieramy więc takie rozwiązania, które ukrywają miejsce przechowywania rzeczy, a jednocześnie pozwalają mieć je zawsze na wyciągnięcie ręki. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem są umywalki zamontowane samodzielnie (np. KOŁO LIFE!). Prostota formy, podkeślenie biżuterii jaką jest bateria i elegancki syfon dopełniają wnętrze. Umywalki z dekoracyjnymi syfonami, które mogą pozostać odsłonięte, nadając wnętrzu charakteru, wpasują się w konwencję minimalistycznych pomieszczeń.

Wszystkie z wymienionych sposobów montażu umywalek doskonale sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych łazienkach. Najważniejsze jest dopasowanie ich do swoich preferencji i funkcji, jakie muszą spełniać, aby było nam wygodnie z nich korzystać przez wiele lat. Pamiętajmy o tym, że najwyższa funkcjonalność i unikatowe wzornictwo mogą iść w parze, czyniąc z naszej łazienki oazę komfortu o niepowtarzalnej aranżacji.

źródło i zdjęcia: Koło

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum