Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Koło
Łazienka bezpieczna i czysta dla dzieci
Łazienka, z której korzystają dzieci musi być miejscem bezpiecznym, ale czy może być zawsze czysta? Jak zaprojektować funkcjonalną łazienkę dla dziecka podpowiadają rodzice: Karolina Ślusarczyk, redaktor portalu Dzieci są Ważne, Ula Michalak – redaktor naczelna portalu Interiors Design oraz Piotr Agata – Global Product Manager KOŁO, Grupa Geberit.
V33 Polska
Czy bejce można nakładać na wszystkie gatunki drewna?
Najlepszy efekt uzyskuje się na drewnie jasnym, zwłaszcza w przypadku Pastelowej bejcy do drewna V33. Egzotyczne gatunki drewna należy najpierw odtłuścić przy użyciu Rozpuszczalnika V33. Firma V33 nie poleca bejcy do drewna bukowego z uwagi na jego bardzo nierównomierną porowatość (plamki). W tym wypadku lepszy jest barwny lakier.
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Montaż podłogi warstwowej krok po kroku
Gotowe deski warstwowe w ostatnich latach zawojowały rynek podłóg drewnianych. Mnogość rodzajów wykończeń, technologie wzmacniające stabilność desek, a przede wszystkim możliwość niemal natychmiastowego użytkowania po montażu, sprawiają, że na ten rodzaj podłóg decyduje się coraz więcej Polaków. Warstwowe podłogi mają jednak jeszcze jedną zaletę - ich montażu może podjąć się nawet osoba z niewielkim doświadczeniem. Tym bardziej, że na rynku dostępne są teraz także pozostałe produkty potrzebne, by z sukcesem zamontować podłogę.
Oras Olesno
Jaką armaturę prysznicową wybrać, by oszczędzać wodę i prąd?
Prysznic zamiast kąpieli w wannie – tę zasadę oszczędzania wody znają wszyscy. Jednak natrysk może być jeszcze bardziej ekologiczny, i to bez obniżenia komfortu codziennych kąpieli. Jak wybrać armaturę prysznicową, by pomogła oszczędzać wodę i prąd podpowiadają eksperci firmy Oras.
KFA Armatura
Przygotuj się do sezonu grzewczego
Coraz niższe temperatury za oknem to wyraźny sygnał, że warto zacząć przygotowania do pory grzewczej. W przeddzień Pierwszego Dnia Jesieni podpowiadamy jak przeprowadzić obserwację funkcjonowania urządzeń, by zyskać pewność, że w czasie największych mrozów będą one działać bez zarzutu.
Ciarko
Po co właściwie okap? - radzi Ciarko
Mimo sporych zmian postępujących w tej materii decyzja o zakupie okapu wciąż znajduje się na dalszym miejscu niż inne sprzęty AGD czy meble. Zdarza się też, że niektórzy konsumenci rezygnują z zakupu okapu traktując ten wydatek jako zbędny.
Markslöjd Sp. z.o.o.
Markslöjd: Co oznaczają klasy umieszczone na oprawach?
Na produktach umieszczone są następujące informacje: Klasa 1, Klasa 2 lub Klasa 3. Co oznaczają te poszczególne klasy?
REJS Sp. z o.o.
W mini kuchni maxi rozwiązania firmy Rejs
Tempo dzisiejszego życia sprawia, iż coraz częściej cierpimy na brak czasu. Sprowadzając temat do spraw związanych z kuchnią, można zauważyć, iż coraz częściej decydujemy się na jedne duże zakupy spożywcze. Ciężko bowiem znaleźć w tygodniu czas na mniejsze sprawunki. Brzmi to bardzo logicznie i praktycznie – tylko jak pomieścić takie tygodniowe zakupy w swojej małej kuchni?
Somfy
Koniec z wysokimi rachunkami za prąd. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić
Wysokie rachunki za prąd czy ogrzewanie wielu z nas przyprawiają o ból głowy. - Dość! - mówi coraz więcej Polaków i decyduje się na rozwiązania, dzięki którym oszczędzają. Radzimy, jak to zrobić.
KFA Armatura
Grupa Armatura prezentuje 5 złotych zasad urządzania łazienki
Przy aranżacji łazienkowego wnętrza równie ważna co kwestie estetyczne jest funkcjonalność, gwarantująca komfort użytkowania domownikom. O ile dopasowanie wyposażenia pod względem spójności wystroju może być zależne jest od indywidualnie przyjętego stylu - zapewnienie ergonomii i ponadczasowego charakteru możliwe jest dzięki wykorzystaniu kilku uniwersalnych zasad.
Baltic Wood
Jak wykończone są podłogi Baltic Wood?
Naturalne piękno nie wymaga poprawy. Stosując najwyższej jakości wykończenia to piękno jedynie podkreślamy, nadając mu odpowiednią oprawę.
Metpol
Czy można tynkować ściany wewnętrzne zimą?
Tynki wewnętrzne mogą być wykonywane zimą, przy zewnętrznych temperaturach ujemnych, przy czym muszą być spełnione odpowiednie warunki.
Polbruk S.A.
Budowa ogrodzenia betonowego krok po kroku radzi Polbruk
Solidnie wykonane ogrodzenie betonowe to dla właścicieli posesji gwarancja bezpieczeństwa, ochrony przed wzrokiem osób postronnych oraz jego bezproblemowej eksploatacji przez wiele lat. Jednak nawet w tym przypadku – gdy do budowy wykorzystamy gotowe elementy betonowe – w trakcie montażu trzeba pamiętać o kilku zasadach.
Sopro Polska
ReNOWAcja łazienki razem z Sopro: prace wykończeniowe - fugowanie i pielęgnacja
Istnieją elementy, bez których nawet najpiękniej zaaranżowanej łazience będzie czegoś brakować. Element na pierwszy rzut oka schodzący na drugi plan, ale w rzeczywistości pełniący ważne funkcje praktyczne i współdecydujący o estetyce i stylu wnętrza. Detal wieńczący całość – fuga. Fugowanie to ostatni etap prac przy renowacji wymarzonego salonu kąpielowego. W ostatnim rozdziale poradnika wraz z ekspertem Sopro podpowiemy, jak poprawnie wypełniać spoiny pomiędzy płytkami, a także jak później dbać o gotowe powierzchnie.