Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Wszystko, co trzeba wiedzieć przy zakupie nowego kominka
Zastanawiasz się nad instalacją nowego kominka? Sprawdź, co trzeba wiedzieć przed jego zakupem! Przedstawiamy 8 przydatnych porad, które pomogą Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Jakie kominki do domów z rekuperacją?
Wraz z początkiem roku nastąpiła zmiana Warunków Technicznych (WT2021), w ramach której zaostrzone zostały wymagania dotyczące nowo powstających budynków w zakresie rozwiązań obniżających roczne zapotrzebowanie w nieodnawialną energię pierwotną, przeznaczoną do ogrzewania, wentylacji i podgrzewania wody. Zgodnie z nowymi przepisami, obowiązkowym rozwiązaniem stały się systemy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła czyli rekuperacji. Jej zastosowanie ma istotny wpływ na wybór pieca bądź kominka. W grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców.

Kominek tylko w salonie? Jak znaleźć idealne miejsce dla kominka?
Dodatkowe źródło ciepła i pełna przytulności atmosfera. To najważniejsze powody, dla których decydujemy się na montaż kominka.

Wybieramy kominek, który ogrzeje cały dom
Czy kominek może ogrzewać tylko jedno pomieszczenie? Jak się okazuje – nie. Jak wybrać kominek, który dostarczy ciepło również do innych części domu?

Kominek a rekuperacja?
Według nowych Warunków Technicznych (WT2021) od 1 stycznia 2021 roku system regulujący obieg powietrza w budynku za pomocą wentylacji mechanicznej lub rekuperacji będzie obowiązkowym elementem w nowych domach.

Jak zamontować wkład kominowy do kotła kondensacyjnego?
Przedstawiamy instruktaż montażu podpory renowacyjnej Jeremias 130 PP2627-1 dla kolana spalinowego PP ze sztucerem gwintowanym.

Jaki komin wybrać, jeśli wymaga renowacji?
Wraz ze spadkiem temperatury, chłodniejszymi nocami pod koniec września zaczyna pojawiać się pytanie: kiedy rozpocznie się sezon grzewczy?

Jakie mogą być konsekwencje źle dobranego komina?
Źle dobrany system kominowy bywa przyczyną wielu pożarów każdego roku dlatego odpowiednio dostosowany system odprowadzania spalin ma fundamentalne znaczenie przy prawidłowym funkcjonowaniu naszego komina.

Jak zamontować wkład kominowy w szachcie kominowym?
Jeremias przygotował materiał instruktażowy, w którym prezentuje, jak przeprowadzić montaż wkładu kominowego do kotła kondensacyjnego pracującego niezależnie od wentylacji pomieszczenia. Przewodnik opracowany został na przykładzie systemu kominowego TWIN-PL wraz z EW-PPS w szachcie kominowym.

Co świadczy o jakości systemu kominowego?
Poprawnie zbudowany komin powinien zapewniać odpowiedni ciąg. Musi być też odporny na działanie różnych substancji oraz zróżnicowanych temperatur. Należy mieć na uwadze również zastosowane materiały. Właściwie wykonane systemy kominowe zbudowane są w oparciu o prawidłowo dobrane materiały, które przystosowane są do konkretnego obciążenia. Co świadczy o poprawnie wykonanym systemie kominowym oraz na co zwrócić uwagę przy jego wykonywaniu?

Dlaczego warto wybrać kocioł 5 klasy?
Prawidłowe odprowadzanie spalin podczas ogrzewania domu jest ważną kwestią, która wpływa na nasze zdrowie i bezpieczeństwo - minimalizuje m.in. ryzyko zatrucia spalinami czy złapania chorób płuc. Rynek obfituje w wiele urządzeń grzewczych, jednak warto wybierać takie, które po prostu są najlepsze, w tym kotły 5 klasy. Dlaczego?

Po co wykonuje się przedłużenie komina?
Nieodpowiednia instalacja systemu kominowego w domu może być groźna dla naszego zdrowia i życia, dlatego niektórzy z nas podejmują decyzję o wprowadzeniu zmian w systemie kominowym, np. o jego rozbudowie. Kiedy trzeba wykonać przedłużenie komina? Po co się je robi? Jak przedłużyć komin, kiedy mamy problemy ze słabym ciągiem?

Aranżacja kominka - odpowiedzialna sprawa
Nosząc się z zamiarem instalacji wymarzonego kominka w swoim domu warto uwzględnić, że po pierwsze musi on być trwały, wytrzymały i wysokiej jakości.