Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
W jaki sposób poprawnie odczytać etykietę energetyczną? - radzi ekspert De Dietrich
Oznakowanie energetyczne stanie się wymogiem dla urządzeń grzewczych oraz wytwarzających ciepłą wodę użytkową. Jak będą wyglądały etykiety energetyczne i w jaki sposób należy je odczytywać?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Pompy ciepła a ogrzewanie podłogowe - radzi firma Sofath
Ten typ ogrzewania daje nie tylko komfort cieplny jego użytkownikom, lecz również jest przyjazny dla zdrowia mieszkańców i nie nadwyręża domowego budżetu. Mowa oczywiście o ogrzewaniu podłogowym, które najlepiej współpracuje z pompami ciepła. Dlaczego tak się dzieje i kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie?
Purmo Group Poland
Jak dobrać grzejnik?
Grzejnik jest jednym z najważniejszych elementów instalacji centralnego ogrzewania, ponieważ uczestniczy bezpośrednio w przekazywaniu ciepła do pomieszczenia. Wynika stąd konieczność jego właściwego doboru, zapewniającego utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu które będzie ogrzewał.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Jak uchronić kocioł przed korozją niskotemperaturową?
W celu ochrony kotła przed zbyt niską temperaturą wody grzewczej zalecany jest montaż kotła za pośrednictwem zaworu trój- lub czterodrogowego. Rozwiązanie to jest szczególnie wskazane w przypadku budynków dobrze zaizolowanych.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dobieramy pompę ciepła do domu - radzi firma Sofath
Stojąc przed wyborem odpowiedniego systemu grzewczego warto wziąć pod uwagę własne potrzeby, oczekiwania oraz uwarunkowania budynku. Jak się okazuje, jednym z najlepszych rozwiązań jest instalacja pomp ciepła, które z powodzeniem sprawdzą się w domach nowo powstałych jak i modernizowanych.
Fakro
Klasy okien dachowych
Okna dachowe wizualnie są do siebie zbliżone jednak różnią się między sobą pod wieloma względami. Nie tylko parametry termoizolacyjności, czy akustyki decydują o ich różnicach. Bardzo ważną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. Właśnie te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu. W celu łatwiejszej identyfikacji, okna dachowe FAKRO zostały podzielone na trzy klasy: STANDARD, PROFI i LUX.
Fakro
Jak zabezpieczyć instalację solarną przed przegrzewaniem?
Standardowe zabezpieczenia chroniące przed przegrzewaniem się kolektorów w sytuacji długoterminowego braku odbioru ciepłej wody.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Czyszczenie kotła SAS MI
W celu oszczędnego zużycia paliwa oraz uzyskania deklarowanej mocy i sprawności cieplnej kotła niezbędne jest utrzymanie w należytej czystości komory spalania i kanałów konwekcyjnych.
Elterm
Jakie zadanie spełniają grupy bezpieczeństwa?
Grupy bezpieczeństwa są to urządzenia służące do powieszenia naczynia przeponowego, posiadające elementy zabezpieczające przed wzrostem ciśnienia w układzie, czyli: manometr, zawór bezpieczeństwa oraz odpowietrznik (tylko grupa c.o.).
Fakro
Budowa i zasada działania kolektora słonecznego
Padające na kolektor promienie słoneczne podnoszą jego temperaturę. Po osiągnięciu przez kolektor odpowiednio wysokiej temperatury uruchomiony zostaje przepływ płynu w instalacji. Krążący płyn (najczęściej niezamarzający roztwór glikolu propylenowego) odbiera ciepło z kolektora i transportuje je do podgrzewacza, w którym ciepło oddawane jest wodzie użytkowej. W przypadku braku dostatecznej ilości promieniowania słonecznego, woda w podgrzewaczu musi zostać dogrzana dodatkowym źródłem ciepła (np. kotłem gazowym, grzałką elektryczną).
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
W jaki sposób ogrzewać obiekty sakralne? radzi firma De Dietrich
Kwestia ogrzewania obiektów sakralnych nigdy nie należała do najprostszych. Poza doborem odpowiednich urządzeń, warto zwrócić uwagę na szereg innych czynników. Jeśli któryś z nich zostanie zbagatelizowany oczekiwania rozminą się z rzeczywistością.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jakie korzyści dają pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej? radzi firma Sofath
Posiadanie pomp ciepła z funkcją ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) może przynieść realne oszczędności. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszty, lecz również na komfort użytkowania. Polega on na dostarczeniu wystarczającej ilości ciepłej wody o optymalnej temperaturze.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Co robić w razie wydostawania się wody lub dymu z kotła?
Wydostawanie się wody z kotła jest to najczęściej tzw. "pocenie, roszenie kotła", które jest naturalnym zjawiskiem powstałym w wyniku różnicy temperatur w kotle. Przy rozruchu kotła i po każdorazowym jego postoju należy "wygrzać kocioł" tzn. rozpalić go do temp. 70ºC i utrzymywać taką temperaturę na kotle przez kilka godzin.
Miller
Jak działa nowoczesny system ogrzewania nadmuchowego?
Powietrze zanim trafi do pieca nadmuchowego (gazowego, olejowego, elektrycznego, pompy ciepła powietrze-powietrze), przechodzi przez czerpnię wewnętrzną lub zewnętrzną i filtr włókninowy - urządzenia niezbędne do poprawnego funkcjonowania całej instalacji. Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym powietrzem powracającym (przez czerpnię wewnętrzną) z ogrzanych pomieszczeń.
Purmo Group Poland
Kominek i centralne ogrzewanie mogą optymalnie współdziałać
Właściciele niemal każdego domu wolnostojącego wyposażają go w kominek. Kominki, zależnie od konstrukcji, mogą uprzyjemniać trzaskającym ogniem zimowe wieczory, ale także spełniać bardziej zaawansowane funkcje grzewcze dla wybranych pomieszczeń, a nawet całego budynku.