Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Stiebel Eltron Polska
Piec akumulacyjny - ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON - w czym tkwi jego sekret?
Piece akumulacyjne są rozwiązaniem przeznaczonym dla użytkowników, którzy chcą ogrzewać domy czy pomieszczenia biurowe prądem. Specyficzna konstrukcja pieca pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. W jaki sposób?
Stiebel Eltron Polska
Kiedy warto rozważyć zakup ogrzewaczy szybkonagrzewających?
W biurze, jak i w domu zastosowanie znajdują ogrzewacze szybkonagrzewające. To dzięki nim ciepło wdmuchiwane przez wentylator bardzo szybko rozchodzi się w pomieszczeniu. Ale to nie jedyna ich zaleta. Co warto wiedzieć o tego typu urządzeniach?
Uponor
Jakość, komfort i oszczędność energii - systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego Uponor
Ogrzewanie podłogowe jest ekonomiczne - to system niskotemperaturowy, który równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniach. Wpływa zarówno na zdrowie osób mieszkających w domach z instalacjami ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, jak i na ich samopoczucie, a dzięki nowoczesnym systemom sterowania, pozwala na zmniejszenie zużycia energii w naszych domach nawet o 20%.
Wilo Polska
Pompa obiegowa do wodnego ogrzewania podłogowego - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Czy ogrzewanie podłogowe wymaga specjalnych pomp obiegowych? Jak najlepiej zamontować pompę obiegową - na zasilaniu czy na powrocie? Czy pompa w świeżo zakupionym kotle będzie odpowiednia do pracy w instalacji Twojego domu? Podpowiadamy, na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie pompy obiegowej do wodnego ogrzewania podłogowego.
Heiztechnik
Czy piec na pellet jest ekologiczny?
Piece na pellet są obecnie najczęściej stosowanymi piecami spalającymi paliwa stałe. Spalanie pelletu charakteryzuje się najmniejszą ekologiczną szkodliwością - w trakcie spalania następuje niewielka emisja substancji szkodliwych, ilość wytwarzanego popiołu jest niewielka, popiół można wykorzystać jako nawóz.
Heiztechnik
Budowa powietrznej pompy ciepła i zasada jej działania
W każdej pompie ciepła powietrze-woda występują cztery podstawowe elementy układu chłodniczego: sprężarka, skraplacz, zawór rozprężny oraz parownik. Parownik musi być wyposażony w wentylator, który nie należy do układu chłodniczego, ale jest niezbędny do prawidłowej pracy pompy ciepła.
Heiztechnik
Jak ustawić kocioł na pellet Heiztechnik?
Produkowane przez firmę Heiztechnik kotły pelletowe to bardzo nowoczesne, zautomatyzowane urządzenia grzewcze. Kotły wyposażone są w automatykę pogodową, która steruje pracą kotła oraz instalacją grzewczą obiektu.
Heiztechnik
Jak dobrać moc pieca na pellet?
Dokonując doboru pieca na pellet, należy zwrócić uwagę na zapotrzebowanie budynku na energię cieplną potrzebną do ogrzewania oraz wytwarzania ciepłej wody do celów użytkowych. Wyliczenie zapotrzebowanie na moc cieplną powinno być przeprowadzone przez specjalistę i wynikać z zapotrzebowania energetycznego budynku. Nie należy kupować kotłów o znacznie większej mocy.
Daikin Airconditioning Poland
Jaką pompę ciepła wybrać do modernizowanego budynku?
Decydujesz się na modernizację systemu grzewczego? Zobacz, która pompa ciepła najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.
Daikin Airconditioning Poland
Kiedy pompa ciepła się opłaca?
Zakup pompy ciepła warto rozważyć przede wszystkim wtedy, gdy nie ma dostępu do gazu lub trzeba by budować bardzo długie przyłącze (kilkaset metrów).
ESBE Hydronic Systems
Czy zawory przełączające zawsze mają części zamienne?
Zawory przełączające, np. serii VZC, VZD, sprawdzają się w instalacjach z dwoma źródłami ciepła, np. z kotłem gazowym i kolektorami słonecznymi. Wśród nich nie brakuje zaworów, które mają części zamienne i takich, które należy zastąpić tylko nowym produktem.
Stiebel Eltron Polska
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze przepływowego ogrzewacza wody?
W pełni elektroniczne przepływowe ogrzewacze wody są świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba natychmiastowego dostępu do ciepłej wody - w budynkach gospodarczych, w altankach działkowych czy w domkach letniskowych. Na co warto zwrócić uwagę przy ich zakupie?
DIAMOND
PP-R DIAMOND - kompletny system instalacyjny c.w.u. oraz c.o.
System PP-R DIAMOND jest przeznaczony do wewnętrznych instalacji ciepłej wody lub zimnej, w tym do wody pitnej, instalacji grzewczych oraz innych instalacji technologicznych. Do jego największych zalet należy sposób łączenia poszczególnych elementów systemu poprzez zgrzewanie - bez klejów i dodatkowych uszczelnień - niska masa rur i ich wysoka higieniczność, tłumienie drgań przepływów i hałasów czy niskie przewodnictwo cieplne rur.
DIAMOND
Ogrzewanie podłogowe i grzejniki tradycyjne - różnice, zalety
Każdy z nas w czasie budowy własnego domu staje przed wyborem systemu ogrzewania. Jakie ogrzewanie wybrać: grzejnikowe czy podłogowe? Każe z nich różni się sposobami montażu i eksploatacji, a także kosztami. Co może nas skłonić do wyboru ogrzewania podłogowego, a co przekona nas do tradycyjnych grzejników? Przedstawiamy zalety obu systemów ogrzewania i różnice między nimi.
Elterm
Dlaczego warto wybrać ogrzewanie kotłem elektrycznym? Kiedy je zastosować?
Ogrzewanie elektrycznym kotłem przez wiele osób uważane jest za drogie. Przyjrzyjmy się zatem faktom. Ogrzewanie wody użytkowej za pomocą prądu jest powszechnie akceptowane (zarówno w ogrzewaczach przepływowych, jak i pojemnościowych), mimo że również jest droższe niż ogrzewanie np. gazem (relacja kosztów "prąd - gaz" jest identyczna w ogrzewaniu wody użytkowej i w ogrzewaniu pomieszczeń kotłem elektrycznym).