Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy samodzielny montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest trudny?
Osoby decydujące się na samodzielny montaż przydomowej oczyszczalni ścieków powinny pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które gwarantują prawidłową eksploatację oraz bezpieczeństwo domowników. WOBET-HYDRET - producent oczyszczalni ścieków - radzi, na co zwracać uwagę podczas montażu.

Ogrzewanie gazem LPG w domach jednorodzinnych, czy warto?
To, co bardzo często wpływa na podjęcie decyzji o zastosowaniu gazu LPG do ogrzewania domu, to szeroka dostępność źródeł dostaw LPG oraz stabilność i przewidywalność tych dostaw.

Efektywne zarządzanie ciepłem i chłodzeniem - Trzy kroki do komfortu cieplnego
W dzisiejszych czasach ciepło to nie tylko komfort, ale także produkt, który musi być dostarczany szybko, tanio i efektywnie. Jakie kroki musisz podjąć, aby zapewnić swoim klientom najwyższy komfort cieplny przez cały rok? Odkryj, jak grzejniki Regulusy mogą pomóc w osiągnięciu tego celu, oferując łatwe w obsłudze, szybkie i efektywne rozwiązania grzewcze i chłodzące. W artykule omówimy, jak skutecznie zarządzać produkcją, magazynowaniem i dystrybucją ciepła oraz przedstawimy zalety wykorzystania grzejników z wentylatorami do chłodzenia. Pozwól sobie na komfort cieplny o każdej porze roku!

Gdzie montować zewnętrzną jednostkę pompy ciepła typu powietrze-woda?
Pompa ciepła, wykorzystująca energię z otoczenia do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, to nowoczesne rozwiązanie, ekologiczne i oszczędne. Jednakże, aby działała efektywnie, konieczny jest odpowiedni wybór miejsca montażu jednostki zewnętrznej.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe nVent RAYCHEM?
Wszystko, co powinieneś wiedzieć o matach grzewczych nVent RAYCHEM QuickNet: na co zwrócić uwagę przy doborze, montażu, eksploatacji oraz sterowaniu przez aplikację.

Zestaw do modernizacji szamba HABA RETROFIT czyli darmowe nawadnianie ogrodu zamiast wywożenia szamba
Szczelne szambo wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi kwestiami: drenowanie portfela z pieniędzy, konieczność pamiętania o wezwaniu wozu asenizacyjnego, smród podczas opróżniania szamba lub przepełnienie się zbiornika – zazwyczaj w najgorszym momencie, gdy przyjadą ważni goście, przed którymi chcemy dobrze wypaść. Kolejne innowacyjne rozwiązanie polskiej marki HABA za jednym zamachem eliminuje wszystkie powyższe uciążliwości.

Na co zwracać uwagę przy wyborze zbiornika buforowego do współpracy z pompą ciepła?
Ostatnio w branży zbiorników c.o. i c.w.u. dzieje się sporo, powstało kilka nowych marek zbiorników, wkroczyli do gry nowi importerzy, a część polskich firm kotlarskich rozszerzyła swoją produkcję o zbiorniki buforowe c.o. Efektem tego jest przesycenie rynku i wzrost konkurencyjności cen dla klienta. Nasuwa się więc pytanie: jak odnaleźć się w gąszczu ofert?

Instalacje fotowoltaiczne powyżej 50 kW. Jak je zbudować zgodnie z prawem?
Panele fotowoltaiczne produkują w Polsce coraz więcej energii. Decydują się na nie przede wszystkim gospodarstwa domowe i małe firmy, którym wystarczają instalacje o mocy do 50 kW. Rośnie jednak także liczba większych systemów solarnych, których moc przekracza 50 kW. Dla kogo są przeznaczone i jak je zbudować zgodnie z prawem?

Jak wygląda montaż klimatyzacji?
Klimatyzacja przynosi ulgę podczas upalnych dni, a że tych z roku na rok jest więcej, klimatyzatory cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich montaż wymaga precyzyjnego planowania, doboru odpowiedniego urządzenia oraz fachowego wykonania. Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis wszystkich etapów montażu klimatyzatora, od przygotowania po finalne uruchomienie.

Instalacja fotowoltaiki: Wszystko, co musisz wiedzieć o przepisach
Z raportu Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że na koniec 2023 roku w Polsce działało ponad 1,4 miliona mikroinstalacji o mocy do 50 kW. Korzystają z nich głównie gospodarstwa domowe i rolne oraz małe przedsiębiorstwa. Popularność takich inwestycji wzrasta dzięki przepisom, które często nie wymagają od inwestora uzyskania pozwolenia na budowę ani zgłoszenia. Jednak istnieją wyjątki, o których warto pamiętać, decydując się na przydomową instalację fotowoltaiczną.

Czy warto zainstalować w domu rekuperację i odkurzacz centralny?
Budowa domu to nie lada wyzwanie, o czym doskonale wiedzą wszyscy, którzy podjęli się tego zadania. Proces budowy domu jest relatywnie długi i musi przebiegać zgodnie z określonymi etapami. Jeśli jesteś na etapie projektowania, to idealny moment na zastanowienie się i zaplanowanie wyposażenia oraz instalacji, które powinien mieć Twój nowy dom.

Zbyt dużo dwutlenku węgla w szkołach? Jak zapewnić zdrowe warunki do nauki?
Wysokie stężenie CO2 i radonu w szkołach to poważny problem, który negatywnie wpływa na zdrowie i koncentrację uczniów. Jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić im komfortowe i bezpieczne warunki do nauki? W tym artykule przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, które pomogą w walce z nadmiarem szkodliwych substancji w powietrzu.

Porównanie wymiennika obrotowego i wymiennika krzyżowo-przeciwprądowego w rekuperatorze
Nowo powstałe dzisiejsze domy są bardzo energooszczędne. Wysoką klasę energetyczną budynku zapewniają między innymi instalacje OZE. Do nich śmiało można zaliczyć instalację wentylacji mechanicznej, która zapewni nam czyste, filtrowane powietrze w całym budynku. Decydując się na rekuperację jesteśmy w stanie zapewnić zmniejszenie strat ciepła. Centrale wentylacyjne to jednostki wyposażone w mechanizm odzyskiwania ciepła. Najważniejszym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła. Oczywiście na rynku dostępne są różne wymienniki. Dziś jednak, zastanowimy się nad tym, które z tych rozwiązań jest lepsze.

Dlaczego warto poczekać z wyborem pompy ciepła po zmianach na Liście ZUM?
Ostatnie zmiany w programie Czyste Powietrze spowodowały tymczasowe skrócenie Listy ZUM, co wywołało pewne zamieszanie. Od 14 czerwca wiele urządzeń, w tym popularne pompy ciepła, musiało przejść ponowną weryfikację, by uzyskać certyfikat HP Keymark - znak jakości powszechnie uznawany w Europie. Dowiedz się, co to oznacza dla rynku urządzeń grzewczych i dlaczego warto poczekać z zakupem pompy ciepła, aby mieć pewność wyboru najlepszego sprzętu na lata.

Komfortowy prysznic dzięki idealnemu ciśnieniu wody!
W codziennym zabieganym życiu, ostatnią rzeczą, z którą chcesz się zmagać, jest słabe ciśnienie wody pod prysznicem. Dzięki rozwiązaniom Grundfos do podnoszenia ciśnienia wody, możesz cieszyć się idealnym ciśnieniem zawsze, gdy tego potrzebujesz.