Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak docieplić strop nad pomieszczeniem nieogrzewanym?
Jedną z najbardziej problematycznych konstrukcji w budownictwie mieszkaniowym są stropy nad pomieszczeniami nieogrzewanymi. Problematycznych nie tyle z powodu trudności samego wykonania, co właściwego zabezpieczenia przed stratami ciepła. Nieocieplone stropy nad piwnicami i garażami stanowią bowiem jedną z przyczyn wychładzania się pomieszczeń położonych wyżej, a w konsekwencji – rosnących kosztów ogrzewania. Jak zatem ocieplać, żeby nie żałować?

Jak zmniejszyć wydatki na energię elektryczną?
Rosnące koszty utrzymania domu zachęcają do poszukiwania innych sposobów na jego ogrzanie i zasilanie. Na szczęście możliwości jest wiele i z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie najbardziej optymalne dla siebie.

Jak odpowiednio dobrać palnik na pellet?
Podczas dobierania urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Najważniejsze są informacje o powierzchni ogrzewanego obiektu, czy wykorzystywana jest ciepła woda, czy obiekt jest ocieplony. Przydatne są też dane o spalaniu obecnie używanego paliwa np. gazu czy oleju w ujęciu rocznym, miesięcznym czy na sezon grzewczy.

Kiedy zainstalować oczyszczalnię biologiczną typu BIO-HYBRYDA?
Oto kilka sytuacji, kiedy najlepiej sprawdzi się biologiczna hybrydowa oczyszczalnia ścieków typu BIO-HYBRYDA firmy Ekopol:

Rekuperacja w małym domu
Czy w domu o małej powierzchni (53,58 m2) rekuperacja spełnia swoją rolę?

Czy elektryczne grzewanie podłogowe można układać nie tylko pod płytkami ceramicznymi?
Elektryczne ogrzewanie podłogowe THERMOVAL® możemy zainstalować pod każdym rodzajem podłogi. Jeśli będą to płytki ceramiczne, to przełamiemy ich naturalne zimno osiągając szybko efekt ciepłej podłogi. Takie zastosowanie jest najlepsze w łazience lub pokoju kąpielowym. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się jeszcze elektryczna podłogówka?

Jak ogrzewać i osczędzać jednocześnie?
Podpowiadamy Państwu pierwsze kroki do oszczędzania energii. Kolejne możliwości wiążą sie z modernizacją całego systemu ogrzewania i założeniem izolacji termicznej.

Dlaczego warto zamontować włączniki LIVOLO?
Szlachetny charakter szkła i najwyższa jakość wykonania doskonale podkreśla walory każdego wnętrza a minimalistyczny styl dodaje dyskretnej elegancji.

Izolacja akustyczna podłogi. Jak ograniczyć dźwięki uderzeniowe?
Ze względu na mnogość czynników, w tym maszyn i urządzeń wytwarzających hałas o niskich częstotliwościach we wnętrzach budynków, w pracy architektów coraz silniej akcentuje się aspekt akustyki. Spośród wszystkich konstrukcji budowlanych szczególną uwagę poświęca się betonowym stropom międzykondygnacyjnym, które przeważnie wymagają zastosowania odpowiedniej izolacji od dźwięków uderzeniowych. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak spełnić, a nawet przekroczyć obowiązujące wymagania w tym zakresie.

Lemar: Czy na zimę trzeba demontować tunel foliowy?
Wiele osób zastanawia się czy trzeba demontować na zimę całą konstrukcję tunelu foliowego. Wbrew temu co spora część użytkowników tuneli myśli - nie ma potrzeby, aby składać konstrukcję każdej zimy.

Ile będzie orientacjnie kosztował remont łazienki?
Zanim zaczniesz przeglądać katalogi z umywalkami, kabinami prysznicowymi, glazurą i akcesoriami łazienkowymi, przygotuj przynajmniej wstępny kosztorys i upewnij się, że jesteś przygotowany na wydatek rzędu kilku – kilkunastu tys. złotych.

Kiedy, dlaczego, gdzie i jak montować grzejniki aluminiowe?
Wraz z nadejściem jesiennego ochłodzenia uruchomiliśmy zapomniane na pół roku grzejniki, na dobre rozpoczynając sezon grzewczy. To najlepszy moment, by sprawdzić, czy instalacja działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami i - w razie potrzeby - rozważyć jej modernizację.

Czy zamontowanie systemu "inteligentnego budynku" jest kosztowne?
Prezentujemy standardy wykorzystywane w realizacjach inteligentnych budynków.

Alnor: Jak zniwelować drgania w instalacjach wentylacyjnych?
W typowej instalacji wentylacji występuje wiele wibracji i drgań, które generowane są poprzez urządzenia wentylacyjne – wentylatory, centrale, agregaty chłodnicze. Prawidłowo zamontowana sieć kanałów powinna mieć wbudowane elementy przeciwdziałające przenoszeniu tych drgań lub znacząco je ograniczające.

Jak zaoszczędzić 15% przy zakupie kotła i instalacji?
Zgodnie z Ustawą z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług , w okresie od 1.01.2011r. do 31.12.2016 r. przy budowie, przebudowie, remoncie, modernizacji lub termomodernizacji obiektów budowlanych możliwe jest zastosowanie stawki w podatku VAT w wysokości 8% dla opodatkowania usług montażu kotłów centralnego ogrzewania w obiektach budowlanych zaliczanych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.