Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 15019
LEDVANCE Sp. z.o.o. - Oprawy oświetleniowe LED

LEDVANCE Sp. z.o.o. Oprawy oświetleniowe LED

Telefon 22 550 23 00
Adres Klimczaka 1, klatka E, 02-797 Warszawa
Znakomite parametry, nowoczesny design, solidne materiały, niższa energochłonność – tak w skrócie można scharakteryzować oprawy LED marki LEDVANCE. Bogate portfolio spełnia potrzeby oświetleniowe praktycznie wszystkich obszarów. ... Czytaj więcej
LEDVANCE Sp. z.o.o.

Znakomite parametry, nowoczesny design, solidne materiały, niższa energochłonność – tak w skrócie można scharakteryzować oprawy LED marki LEDVANCE. Bogate portfolio spełnia potrzeby oświetleniowe praktycznie wszystkich obszarów.

Pokój z oświetleniem Ledvance

 

Asortyment LEDVANCE to szeroka gama produktów przeznaczonych do różnych zastosowań. Znajdziemy w nim zarówno oprawy do oświetlenia wewnętrznego, zewnętrznego, jak i przemysłowego. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii wszystkie produkty cechuje wysoka skuteczność świetlna, wydajność, oszczędności w kosztach eksploatacji oświetlenia oraz trwałość od 30 do 50 tys. godzin. W zależności od modelu, producent udziela na oprawy od 3 do nawet 5 lat gwarancji.

LEDVANCE Do zadań specjalnych

W obszarach przemysłowych oświetlenie ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i wydajności. Odpowiednio dobrane oprawy pomagają zwiększyć koncentrację, wyeliminować błędy i poprawić efektywność. Ale ten sektor stawia przed oświetleniem również inne wyzwania. Oprawy w takich obiektach muszą działać niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach i spełniać najwyższe wymagania, jeśli chodzi o energooszczędność. W wysokich pomieszczeniach, takich jak magazyny, fabryki i centra logistyczne sprawdzą się inteligentne oprawy LED – High Bay DALI. Można je połączyć z zewnętrznymi czujnikami obecności osób i światła. High Bay DALI w wersji CLO, która wytwarza stały strumień świetlny przez cały okres eksploatacji (L 100), dzięki czemu może pozwolić zaoszczędzić do 90% wydatków na energię elektryczną. Trwałość oprawy to ponad 50 tys. godzin. Oprawy przystosowane są do pracy w ekstremalnych temperaturach otoczenia od -30°C do +50°C. W fabrykach, przemyśle spożywczym czy w kuchniach niezbędne jest zastosowanie opraw odpornych na wilgoć i unoszące się w powietrzu pozostałości oleju, gazów, pyłu i detergentów. Oprawy LEDVANCE Damp Proof Special z klasą ochrony IP69K można czyścić nawet przy użyciu myjki wysokociśnieniowej – dzięki zastosowaniu wysokiej jakości tworzywa PMMA w połączeniu z pokrywami ze stali nierdzewnej. Atrakcyjne wizualnie liniowe oprawy są wyjątkowo wydajne energetycznie, a ich skuteczność świetlna wynosi 150 lm/W. Instalacja jest bardzo prosta, ponieważ oprawy LED są okablowane fabrycznie, a montaż odbywa się bez użycia narzędzi, za pomocą prostych zacisków.

Ważny detal LEDVANCE

Nikogo nie trzeba przekonywać, że optymalne oświetlenie w sklepach detalicznych pełni znaczącą rolę na wielu płaszczyznach – począwszy od tworzenia relaksującej atmosfery, aż po ekspozycję towarów w najlepszy możliwy sposób. Tracklight Spot firmy LEDVANCE to niezwykle kompaktowa rodzina reflektorów punktowych LED do powszechnie stosowanych montażowych szyn  trójfazowych. Opracowano trzy różne rozmiary opraw, w których mieszczą się reflektory o mocach 25, 35 lub 55 W. W obudowie oprawy umieszczone jest urządzenie sterujące. Aby uzyskać pożądane efekty, odbłyśnik oprawy można regulować w zakresie 15, 24 oraz 38°. Ponadto aluminiowe odbłyśniki z czarnym pierścieniem zapewniają wysoki stopień redukcji olśnienia (UGR <16), a wskaźnik oddawania barw to Ra >90. Dzięki połączeniu bagnetowemu i prostej przyssawce reflektory można łatwo wymienić. Oprawy dostępne są z obudową w kolorze matowej bieli, matowej czerni lub szarego betonu. Oprawy Downlight Comfort LED nadają się do podstawowego oświetlenia w sklepach o dowolnej powierzchni. Stanowią bezpośredni zamiennik opraw do świetlówek typu downlight (1x18 W, 2x18 W, 2x26 W). Mały przełącznik z tyłu oprawy umożliwia wybranie preferowanej barwy światła spośród trzech – 3000, 4000 lub 5700 K, a zacisk do szybkiego łączenia oszczędza czas podczas instalacji. Zastosowanie Downlight Komfort może przynieść do 60% oszczędności energii w porównaniu z oprawami w technologii tradycyjnej. Dzięki klasie ochrony IP54 oprawa Downlight Comfort może być stosowana w łazienkach, kuchniach i w zadaszonych strefach zewnętrznych.

Nowy, elastyczny LEDowy system TruSys oferuje jednolite i energooszczędne oświetlenie towarów i korytarzy w supermarketach. Na rozwiązanie składają się szyny montażowe i płaskie liniowe oprawy, które można łatwo umieścić na miejscu za pomocą zatrzasku – jako ciągłą lub przerywaną linię świetlną. Dzięki temu, że uchwyty montażowe wpuszczono w szyny są one prawie niewidoczne z zewnątrz, co poprawia estetykę systemu TruSys. Możliwość uzyskania różnych kątów rozsyłu światła, dzięki specjalnym soczewkom, to kolejny atut oprawy. Na przykład szeroki kąt rozsyłu światła pozwoli na równomierne oświetlenie niskich pomieszczeń. Z kolei wąski sprawdzi się w wysokich pomieszczeniach – jak magazyny wysokiego składowania.

Światło LEDVANCE w roli gospodarza

Dobre oświetlenie wpływa na nastrój i ma istotne znaczenie dla komfortu gości i personelu w przestrzeniach hotelowych. Dekoracyjny, kwadratowy reflektor Spot Square o niezwykle wąskiej ramie może być stosowany jako bezpośredni zamiennik konwencjonalnych halogenowych reflektorów punktowych (75 W). W porównaniu z produktami wykorzystującymi standardowe technologie, zastosowanie Spot Square może przynieść nawet do 90% oszczędności energii. Głowica oprawy jest regulowana w zakresie +/-25°, a kąt rozsyłu światła wynosi 30°. Temperatura barwowa emitowanego światła to 3000 K. Spot Square ma trwałość do 50 tys. godzin. LEDVANCE udziela na produkt 5-letniej gwarancji.

Światło LEDVANCE w biurze

Oprócz redukcji kosztów eksploatacji, system oświetleniowy dla biur musi spełniać przede wszystkim liczne normy, dyrektywy, przepisy BHP. Kluczowe wymagania obejmują przede wszystkim eliminację olśnienia do pracy na stanowiskach z monitorami, wysoką równomierność oświetlenia i odpowiednie natężenie oświetlenia. Nowa oprawa LEDVANCE Panel LED Direct/Indirect idealnie nadaje się do tych specyficznych wymagań. Kieruje 70% światła bezpośrednio w miejsce pracy i 30% światła pośrednio na potrzeby oświetlenia ogólnego. Oprawa o grubości zaledwie jednego centymetra wyróżnia się nowoczesnym designem, wykończona jest aluminiową ramką i ma zaokrąglone krawędzie. Mikropryzmatyczna obudowa z wysokiej jakości tworzywa PMMA zapewnia wskaźnik olśnienia o wartości mniejszej niż 19 (UGR <19). Skuteczność świetlna oprawy to 110 lm/W, a trwałość może wynieść nawet do 50 000 godzin (L80). Sterownik jest umieszczony w uchwycie sufitowym. Oprawa jest również dostępna w opcji z elektronicznym urządzeniem sterującym DALI.

Wysoka jakość światła emitowanego przez rodzinę opraw Linear IndiviLED wynika ze specjalnego układu optycznego. Każda pojedyncza dioda ma swoją własną soczewkę i odbłyśnik, co oznacza bardzo dobre, wolne od olśnienia oświetlenie o wskaźniku UGR <19, a także znakomity rozsył światła. Duża liczba elementów optycznych nadaje oprawom atrakcyjny wygląd. IndiviLED to wąskie oprawy o długości 1,2 m i 1,5 m do montażu powierzchniowego lub zwieszanego, które można stosować niemal wszędzie, a co ważne można je również łączyć, aby stworzyć jednolitą instalację oświetleniową. Zgodnie z wymogami oświetlenia biurowego, wszystkie oprawy zapewniają bezpośrednie światło lub mieszankę światła bezpośredniego i pośredniego. Oprawy mogą być również dostępne w wersjach z czujnikami światła dziennego lub obecności, z interfejsem DALI lub funkcją oświetlenia awaryjnego.

Brzydka pogoda LEDVANCE niestraszna

Oprawy dekoracyjne LEDVANCE Outdoor doskonale nadają się do projektów hotelowych, mieszkalnych, czy oświetlenia obszarów zielonych i parkingów. Dzięki zastosowaniu technologii LED pozwalają na oszczędność energii nawet do 81% w porównaniu do opraw standardowych. Wszystkie produkty tej serii mają stopień ochrony IP54, dzięki czemu są przystosowane do pracy w różnych warunkach pogodowych. Zakres wartości strumienia świetlnego w zależności od modelu lampy może wynosić od 360 do 740 lumenów, a temperatura barwowa wszystkich opraw to 3000 K. Część produktów występuje także z czujnikiem ruchu. Klienci mają do wyboru modele do montażu powierzchniowego (np. Outdoor Facade Edge, Outdoor Facade Updown, Outdoor Facade Belt), a także słupkowe – m.in. Outdoor Facade Lantern, Outdoor Facade Pole.

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum