Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
UST-M Sp. z o.o.
Dwa oblicza chloru
Składnik soli, doskonały wybielacz, środek dezynfekujący. A jednocześnie silnie trujący gaz. Obecność jego związków w wodzie potrafi skutecznie zepsuć jej smak i zapach, co nie zmienia faktu, że jest powszechnie stosowany do jej uzdatniania. Chlor, jak wiele innych pierwiastków chemicznych, jednocześnie utrudnia i pomaga nam w codziennym życiu. To, który z tych aspektów przeważa, może zależeć od nas.
FIBARO
Pasywnie i inteligentnie
Zapotrzebowanie na energię w domu pasywnym jest nawet ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnym budynku. Przy wysokich cenach prądu i ogrzewania wizja niższych rachunków sprawia, że tego typu nieruchomości zdobywają coraz większą popularność. Tym bardziej, że budowę i zarządzanie nimi coraz częściej ułatwiają nowoczesne technologie. Dzięki temu energooszczędne prowadzenie gospodarstwa domowego jest możliwe bez większego wysiłku.
UST-M Sp. z o.o.
Co warto wiedzieć o filtrach z odwróconą osmozą?
Uzdatnianie wody używanej na co dzień to temat, który cieszy się ostatnio dużą popularnością. Spośród dostępnych na rynku filtrów domowego użytku za najdokładniejsze uchodzą te, które oczyszczają wodę metodą odwróconej osmozy. Z pewnością wiele osób słyszało o wysokiej skuteczności odwróconej osmozy, wokół tematu narosło jednak wiele mitów.
FIBARO
Mieszkaj jak Bill Gates
O naszpikowanej elektroniką rezydencji twórcy Microsoftu krążą już legendy. Jak się okazuje w podobne rozwiązania może swój dom wyposażyć każdy z nas. Technologie, które zmienią budynek w inteligentny są bowiem dostępne także na polskim rynku. W dodatku wcale nie trzeba na nie wydawać milionów.
Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j.
Uczymy samoobrony nasze domy
Proces automatyzowania przestrzeni w jakich się poruszamy coraz częściej zagląda do naszych domów. Dziś mamy już możliwość tak zaprogramować mechanizmy zamontowane w budynkach, aby same reagowały na ingerencję osób niepożądanych, niekorzystne warunki atmosferyczne, a nawet udawały obecność domowników, tak by nie kusić potencjalnych włamywaczy podczas naszej nieobecności.
Armacell Poland
Izolacje a kwestia bezpieczeństwa pożarowego?
W razie wystąpienia pożaru paliwem dla ognia może stać każdy materiał znajdujący się w zasięgu płomieni. Dotyczy to w równej mierze drewnianych mebli, syntetycznych dywanów jak i plastikowych zabawek. Jednym z bardziej newralgicznych elementów są jednak izolacje techniczne, które mogą nie tylko płonąć, ale również wytwarzać zabójczy dym, a nawet prowadzić do przedostania się ognia przez niepalną ścianę.
FIBARO
Inteligentny dom, a nawet… kościół
Drzwi otwierane fotokomórką czy wszechobecny monitoring w biurowcach to już standard, który nie budzi naszego zdziwienia. Ale sterowanie oświetleniem w kościele za pomocą smartfona i inteligentne rozwiązania wykorzystywane w przedszkolu czy SPA nadal są zaskoczeniem. Tymczasem miejsc, w których na różne sposoby korzysta się z tego typu technologii jest coraz więcej.
REGULUS - system
Grzejniki wodne c.o. dla budownictwa szkieletowego i drewnianego
Domy budowane w technologii szkieletowej oraz domy z bali mają stale rosnące grono zwolenników. Prócz znacznej prostoty i szybkości w ich stawianiu, wielu możliwości w tworzeniu urozmaiconego kształtu ich bryły oraz jednorodności technologicznej, najczęściej podkreślanymi argumentami "za" jest ich energooszczędność i łatwość ogrzania.
Alpol A. E. Schober s.j.
Porównanie monitorów myLogic w cyfrowym systemie wideodomofonowym DUO
Wspólne cechy to identyczny wygląd zewnętrzny, praca w cyfrowym systemie DUO, identyczne akcesoria: puszka podtynkowa, uchwyty natynkowe, podstawa skośna na biurko.
Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j.
Automatyczne rolety - standard domu XXI wieku
Zbliża się wiosna, wzmożony czas budów i remontów. Pierwszy etap budowy to doskonały czas, na podjęcie decyzji odnośnie wyboru i montażu rolet zewnętrznych.
Auraton
Lars: Monitoring... powietrza
W nowoczesnym budownictwie zrównoważonym, zwłaszcza w obiektach użytkowych, priorytetem – obok oszczędności energii - jest także jakość powietrza wewnętrznego. W sposób zasadniczy wpływa ono bowiem na samopoczucie, komfort pracy i nauki oraz zdrowie użytkowników wnętrz.
Armacell Poland
Jak mocować rury bez mostków cieplnych i zacieków?
Mostki cieplne w instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej to negatywne zjawisko polegające na niekontrolowanej wymianie ciepła pomiędzy rurami i otoczeniem. Pojawia się ono w tych fragmentach izolacji, gdzie zwiększone jest przewodnictwo termiczne, czyli np. w miejscu ściskania otuliny przez metalowe obejmy użyte do mocowania rur do ścian. O tym jak walczyć z tym negatywnym zjawiskiem, a także jak zapobiegać skraplaniu się pary wodnej na instalacji, mówi Jarema Chmielarski, dyrektor obsługi technicznej rynku z firmy Armacell.
Armacell Poland
Nowy wymiar mocowania – Armafix X firmy Armacell
Podczas projektowania instalacji chłodniczej, klimatyzacyjnej czy grzewczej bardzo często zapominamy, jak istotną rolę odgrywa sposób mocowania rur do ściany czy sufitu. A to właśnie w tych miejscach najczęściej powstają mostki cieplne, które nie tylko powodują straty energii, ale mogą również prowadzić do kondensacji wilgoci. System mocowań Armafix X firmy Armacell pozwoli nam uniknąć tego typu problemów.