Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Ferro S.A.
Jak zapewnić bezawaryjną pracę domowej instalacji grzewczej?
Domowa instalacja grzewcza powinna nam służyć latami. Zdarza się jednak, że w największe mrozy zawodzi pompa obiegowa, zawór, kocioł lub zapowietrzony grzejnik. Jesień to ostatni moment na wizytę w kotłowni i telefon do hydraulika. Pamiętajmy też, że kotły dwufunkcyjne muszą nam służyć cały rok.
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Jesteś tym, czym oddychasz
Żyjemy (na szczęście) w czasach, gdzie uwidocznia się trend dbania o zdrowy tryb życia i zdrowe żywienie. Popularne są akcje uświadamiania konsumentów aby sprawdzali z czego tak naprawdę składają się produkty żywnościowe, które kupują ("Wiesz co jesz", "You are what you eat" – ang. "Jesteś tym co jesz").
REGULUS - system
Jak zapewnić bezpieczeństwo cieplne domu?
Kiedy w tej mierze czujemy się całkowicie bezpieczni? Jeśli nasz dostęp do ciepła jest szybki i realizowany w pożądanej ilości. Kiedy mamy ciepła ile chcemy i kiedy chcemy. Kiedy nie jest nam ani za zimno ani nie musimy przebywać w przegrzanych pomieszczeniach. To właśnie dążenie do bezpieczeństwa cieplnego wyraża się m.in. w konfigurowaniu przez wielu inwestorów skomplikowanych instalacji c.o., zawierających alternatywne względem siebie składowe służące produkcji ciepła i cwu.
Purmo Group Poland
Pokój dziecięcy - ciepło i bezpiecznie!
W jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby zapewnić mu optymalne warunki do rozwoju? Finezyjny wystrój wnętrza oraz przemyślany układ pomieszczenia to za mało. Równie istotna jest komfortowa temperatura.
INSTAL-PROJEKT
Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik?
Zobacz na co warto zwrócić uwagę dobierając grzejnik. Wybraliśmy kilka ważnych parametrów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Co to jest Ecodesign?
Zainteresowanie ekologicznymi rozwiązaniami cieplnymi rośnie z roku na rok. W Polsce tendencja wzrostowa wiąże się z oficjalną dyrektywą, którą wydała Komisja Europejska we wrześniu 2013. Czym jest Ecodesign? W jaki sposób wpłynie na jakość naszego życia?
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
De Dietrich: Bezpieczne ogrzewanie z zamkniętą komorą spalania
Co roku sezonie grzewczym media donoszą o kolejnych ofiarach czadu. Tlenek węgla, zwany cichym zabójcą, faktycznie jest śmiertelnie niebezpieczny. Istnieje wiele sposobów, aby się przed nim chronić. Najskuteczniejszym jest wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego.Na ryzyko zatrucia czadem narażeni są szczególnie mieszkańcy domów i mieszkań, w których są zainstalowane urządzenia grzewcze starego typu – piece węglowe czy kotły gazowe z otwartą komorą spalania.
Wilo Polska
Gdzie należy zainstalować pompę obiegową?
Najbezpieczniej jest zainstalować pompę na instalacji powrotnej, ponieważ przy braku odpowiedniego zabezpieczenia regulacji temperatury kotła, temperatura tłoczonego medium często jest przekraczana.
Paroc
Paroc: Ocieplanie nowych i termomodernizacja istniejących poddaszy nieużytkowych
Poddasze nieużytkowe zazwyczaj służy jako strych, czasami nie jest wykorzystywane w ogóle, ale praktycznie zawsze wymaga odpowiedniej izolacji termicznej. Straty ciepła przez nieocieplony strop nad ostatnią kondygnacją mieszkalną mogą być znaczące – typowe konstrukcje gęstożebrowe, żelbetowe czy monolityczne posiadają zazwyczaj wysoki współczynnik przenikania ciepła U. O czym więc warto pamiętać, ocieplając lub termomodernizując poddasze nieużytkowe?
REGULUS - system
Źródło ciepła w ciepłym domu
Potrzeby grzewcze słabo ocieplonych domów wynoszą często nawet 150-200 W/m². Potrzeby grzewcze obecnie budowanych domów mieszczą się w przedziale 30-60 W/m². Jest to, wyliczona na podstawie OZC, moc potrzebna do ogrzania takiego domu do temp. +20° C, przy temperaturze na zewnątrz -20°C! Zatem do skutecznego ogrzania domu o powierzchni np. 200 m², podczas takich właśnie mrozów, źródło ciepła musi posiadać moc od 6-12 kW.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Sofath: Co warto wiedzieć o energii geotermalnej?
Możliwa skończoność kopalnych źródeł energii oraz wciąż stale rosnące ceny paliw takich jak gaz, węgiel czy olej opałowy, skłaniają nas do zwrócenia większej uwagi na odnawialne źródła energii. Nowością ostatniej dekady jest wykorzystywanie energii ulokowanej w ziemi, czyli geotermalnej, do ogrzewania domów tych jedno, jak i wielorodzinnych. W temacie energii geotermalnej oraz ogrzewania ekologicznego obserwujemy więc swojego rodzaju przełom.
Paroc
Paroc: Krok po kroku: ocieplanie podłóg, ścian i dachu na poddaszu użytkowym
Ocieplenie dachu skośnego stanowi dla fachowców prawdziwy test wiedzy i umiejętności. Jakość wykonania tego typu konstrukcji przekłada się bezpośrednio na wiele aspektów związanych z eksploatacją – od efektywności energetycznej, przez standard akustyczny, aż po zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników budynku. Szczególnie, jeśli mówimy o przestrzeni pełniącej funkcje dodatkowych pomieszczeń. Na co zwrócić uwagę, wykonując izolację podłóg, ścian i więźby dachowej na poddaszu użytkowym?
Akra
Akra: Magnetyzery do wody Ecomag - oszczędność energii, troska o zdrowie
W zasobach polskiego internetu znajdują się tysiące wizytówek firm proponujących chemiczne uzdatnianie wody, w których wody średniotwarde i twarde (z węglanami wapnia i magnezu) przedstawiane są jako zagrożenie dla zdrowia człowieka i urządzeń. Proponowane są dwie podstawowe metody: wymiana jonowa (tzw. zmiękczacze) lub odwrócona osmoza (OR).
Paroc
Paroc: Nadciąga sezon grzewczy. Jak przygotować dom na wyższe rachunki?
Panująca za oknem jesień to już nie tylko krótsze dni i spadające z drzew liście. Coraz większe dobowe wahania temperatury zwiastują w Polsce początek sezonu grzewczego. Rosnące koszty eksploatacyjne co roku skłaniają właścicieli domów jednorodzinnych do zastanowienia się, gdzie warto poszukać oszczędności w okresie jesienno-zimowym. Eksperci podpowiadają: najpierw ograniczmy zapotrzebowanie na ciepło, a dopiero potem inwestujmy w wydajniejsze ogrzewanie.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Jakie urządzenia i dlaczego są polecane do modernizacji źródła ciepła w domu jednorodzinnym?
Modernizacja źródła ciepła w domu jednorodzinnym, to inwestycja mogąca w niedalekiej przyszłości przynieść użytkownikowi znaczne oszczędności eksploatacyjne, ale pochopne decyzje lub powielanie wcześniej sprawdzonych schematów mogą czasami oznaczać niepotrzebne koszty zarówno podczas samej modernizacji, jak i użytkowania systemu grzewczego.