Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Dorken Delta Folie
Materiały drenażowe w ochronie piwnic
Piwnica w domu jednorodzinnym jest szczególnie narażona na przenikanie wilgoci. Jej nadmiar kumuluje się w ścianach, przyczyniając do niszczenia ich struktury oraz do rozwoju pleśni i innych mikroorganizmów szkodliwych dla zdrowia. Z tego powodu na etapie budowy jest konieczne ułożenie materiałów, które zapewnią skuteczny drenaż. Wśród dostępnych produktów są m.in. specjalne membrany i folie z geowłókniną.
Dorken Delta Folie
Jak układać folie FWK?
Folie wstępnego krycia układa się bezpośrednio na krokwiach, pasami równoległymi do okapu, z zakładem co najmniej 15 cm. Szerokość tego zakładu na większości folii zaznaczona jest kolorową linią. Bardzo ważne jest dopilnowanie, by folia FWK była ułożona właściwą stroną do góry (z napisami na wierzchu).
Dorken Delta Folie
Jak dobierać membrany do pokrycia dachowego?
Membrana to ważny element całej konstrukcji szczelnego pokrycia dachowego, ale jej dobór tylko na pierwszy rzut oka jest prosty. Firma Dorken oferuje całą gamę membran, które zapewnią szczelność, jeśli będą odpowiednio dopasowane do specyfiki dachu. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego produktu?
CB S.A.
Właściwości i zastosowanie folii paroizolacyjnych
Paroizolacja zalecana jest przede wszystkim do przestrzeni, w których generowana jest spora ilość pary wodnej. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do zabezpieczania poddaszy, dachów płaskich, ścian i stropów, w których dodatkowo może dojść do przewiewów.
CB S.A.
Paroizolacja dachu i poddasza
Kluczowy aspekt prawidłowego działania systemu dachu i poddasza - paroizolacja. Jeśli nie będzie funkcjonować prawidłowo, nastąpi zawilgocenie termoizolacji, spadek jej własności termoizolacyjnych, wychładzanie poddasza i wzrost kosztów grzewczych, a w skrajnych przypadkach wnikanie wody do wnętrza pomieszczeń, zagrzybienie i zapleśnienie, co w efekcie spowoduje niemożność zamieszkiwania na poddaszu. Odpowiedzi na częste pytania poniżej w artykule.
PPHU Winyl-Pol Wybacz sp.j.
Jakie są możliwosci zastosowania folii hydroizolacyjnej IZOWINYL
Folie IZOWINYL można układać na wygładzonych podłożach betonowych lub z zapraw cementowo-piaskowych oraz na utwardzonych i w razie potrzeby zagęszczonych podłożach gruntowych!
Ultrament
Naprawa i renowacja dachu z papy
Błędy wykonawcze przy układaniu papy oraz brak renowacji starego pokrycia mogą powodować nieszczelności i w efekcie pojawianie się zawilgoceń wewnątrz pomieszczeń. Dlatego warto regularnie sprawdzać stan techniczny pokrycia, wykonując prace naprawcze i renowacyjne uzależnione od typu dachu oraz rodzaju uszkodzeń.
Botament Systembaustoffe
Jak skutecznie uszczelnić balkon i taras?
Dobrze przemyślane balkony i tarasy nadają fasadzie charakteru, pozwalają cieszyć się bliskością natury, a ich fachowe wykonanie zapewnia spokój i bezpieczeństwo na lata. Roman Frąckowiak, ekspert firmy BOTAMENT® podpowie nam jak znaleźć systemowe rozwiązania hydroizolacji, które pomogą nam zabezpieczyć konstrukcję przed wnikaniem wilgoci, a tym samym uchronić ją przed uszkodzeniami.
Ultrament
Bitumiczne izolacje fundamentów - jak dobrać do typu budynku oraz rodzaju gleby?
O tym, że konieczne jest zabezpieczenie fundamentów przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci, wie każdy. Nie każdy jednak ma świadomość, jak dużo zależy od rodzaju zastosowanej hydroizolacji. Okazuje się, że aby zapewnić skuteczną ochronę, izolację bitumiczną należy dobrać do typu budynku, rodzaju i stopnia nasiąkliwości gleby oraz poziomu występowania wód gruntowych.
Schomburg Polska
Paroizolacje na wilgotnych podłożach
Wilgoć podciągana kapilarnie i wysoka zawartość wilgoci resztkowej w podłożach ze świeżego betonu mają bardzo szkodliwe działanie i wydłużają czas budowy.
Botament Systembaustoffe
Izolacja fundamentów ścian i piwnic - jak wykonać jesienią i zimą?
Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.
Saint-Gobain Construction Products Polska marka Weber
Ciepło, cieplej, gorąco, czyli o podłodze z systemem ogrzewania
Ogrzewana podłoga to komfort i wygoda dla mieszkańców i użytkowników budynków. Aby ogrzewanie podłogowe spełniało swoje funkcje, każdy element podłoża musi być prawidłowo przygotowany. Eksperci Weber w pierwszej części przewodnika po podłogach podpowiadają jaki podkład wybrać, aby stworzyć idealną i zawsze ciepłą podłogę z systemem ogrzewania.
Selena
Jak wykonać idealną izolację przeciwwodną?
Wykonanie izolacji wodochronnej jest niezbędne w miejscach, w których występować może duża wilgotność lub gdy ściany i podłogi narażone są na zalewanie wodą. Potrzeba zabezpieczenia występuje głównie w łazienkach, pralniach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, kuchniach, na tarasach czy balkonach.
Selena
Trwałe i pewne uszczelnienie w ekstremalnych warunkach
Zmienne warunki panujące na dachu, związane z opadami deszczu, śniegu, nasłonecznieniem oraz zmiennością temperatur, w zakresie od -40C do +80C, to nie lada wyzwanie dla produktów dekarskich, które mają ten dach zabezpieczyć. Produkty uszczelniające marki Tytan Professional do czarnej roboty, sprawdzają się w najbardziej wymagających warunkach.
Remmers
Renowacja antypleśniowa z tynkiem Schimmel-Sanierputz
Remmers Schimmel-Sanierputz przeznaczony jest do nakładania pojedynczymi warstwami o grubości od 20 do 50 mm. Stwardniały tynk jest przepuszczalny dla pary wodnej, ma dobrą zdolność przewodzenia kapilarnego i przyspiesza schnięcie wilgotnych powierzchni. Dzięki niskiemu współczynnikowi przewodności cieplnej ma właściwości termoizolujące.