Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zadbać o dobry mikroklimat w domu?
Optymalny mikroklimat w domu jest bardzo ważny, ponieważ bezpośrednio wpływa na komfort, samopoczucie oraz zdrowie jego mieszkańców przez cały rok, nie tylko w sezonie grzewczym. Jak stworzyć przyjazny mikroklimat w domu? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że zależy on od odpowiedniej temperatury panującej we wnętrzu, wilgotności i jakości powietrza. Kluczową rolę spełnia tu zastosowanie termoizolacji, zapewniającej ochronę od zewnątrz.

5 trików, które pomogą wynająć mieszkanie
W dobie rosnących cen nieruchomości i wymagań lokatorów, wynajęcie mieszkania nie jest taką prostą sprawa, zwłaszcza, jeśli lokum już dawno nie było remontowane. Dynamicznie rozwija się również rynek wtórny. Wraz z cenami mieszkań rosną też wymagania potencjalnych lokatorów dotyczące standardów. Aby wybić się na długiej liście ofert mieszkaniowych, trzeba się wyróżniać. Czym? Wnętrzem, które wygląda jak nowe. Jak więc za pomocą niewielkich nakładów przygotować wnętrze na wizytację potencjalnych wynajmujących?

Jak ułatwić izolację instalacji?
Montaż izolacji w systemach grzewczych, wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych dla fachowego wykonawcy nie stanowi problemu. Ale prace wymagają zachowania maksymalnej precyzji, szczególnie w przypadku, gdy przewody przechodzą w zakrzywione odcinki.

Montaż płyty wełnianej na fasadzie wentylowanej
Fasada wentylowana to rozwiązania odpowiadające na zapotrzebowanie inwestorów w kwestiach ekonomicznych, ale nie tylko. Ważna jest tu też kwestia naturalnej wentylacji budynku mieszkaniowego, aby nie dopuścić do rozwoju grzybów i pleśni. Tradycyjne podejście w tym zakresie nie zawsze przynosi zamierzone efekty, dlatego trzeba sięgnąć po zaawansowane technologicznie materiały.

Ocieplenie domu? Najlepsza pora to lato!
Docieplenie budynku niejednemu inwestorowi spędza sen z powiek. Jak to zrobić, jakie materiały wybrać i za ile? Większość prac termomodernizacyjnych zaczyna się wiosną i latem, nie tylko z powodu sprzyjającej aury. Dodatkowa warstwa wysokiej jakości materiałów izolacyjnych zapewnia chłód latem i oszczędności na ogrzewaniu zimą.

Z czego wynika popularność paneli podłogowych?
Jeszcze kilka lat temu panele uchodziły za marną imitację drewna. Dostępne obecnie modele prezentują się bardzo efektownie, są trwałe i łatwe w montażu.

Jak ocieplić poddasze?
Dach może, ale nie musi być ocieplony. Izolacja jest niezbędna wtedy, gdy znajduje się on nad pomieszczeniem mieszkalnym. Tego typu konstrukcję można ocieplić na kilka sposobów.

Czy tynk ma wpływ na izolacyjność cieplną ściany?
Ze względu na niewielką grubość tynk praktycznie nie wpływa na zwiększenie izolacyjności termicznej ściany – nawet w przypadku nałożenia tzw. tynku ciepłochronnego.

Europejskie wymagania dźwiękowe
Hałas, z którym zmagamy się w swoim najbliższym otoczeniu niepokoi wielu Europejczyków. Odpowiedzią na taki stan rzeczy są dopuszczalne normy hałasu oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania produktowe, pozwalające uniknąć rozprzestrzeniania się dźwięku.

ABC wykonawcy. Jak wykonać ocieplenie dachu skośnego?
Z punktu widzenia bilansu energetycznego domu dachy stanowią najważniejszą część konstrukcji. Elementy szkieletu drewnianego często mogą być obarczone ryzykiem powstawania mostków termicznych, dlatego bardzo ważne jest prawidłowe wykonanie ocieplenia oraz paroizolacji na krokwiach. W niniejszym poradniku firma Fakro podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę.

Ściany trójwarstwowe - jedno- czy dwuetapowe?
Ściany trójwarstwowe można budować jedno- lub dwuetapowo. Firma Austrotherm wyjaśnia, jakie są różnice między tymi wariantami.

Styropian czy wełna? Czym ocieplić ściany?
Do ocieplania ścian stosuje się najczęściej styropian lub wełnę mineralną. Oba materiały mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Firma ISOROC podpowiada, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze materiałów do ocieplenia ścian.

Izolacja cieplna fundamentów z podpiwniczeniem i bez podpiwniczenia
Sposób zabezpieczenia termicznego fundamentów różni się w zależności od tego, czy budynek jest podpiwniczony, czy też nie.