Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Styropmin
Kiedy najlepiej wykonać termoizolację?
Gdy temperatura na zewnątrz spada w okolice zera definitywnie kończy się sezon prac budowlanych. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę kończy się on nieco wcześniej, na przykład, gdy chodzi o wykonywanie termoizolacji.
Termo Organika
Jaką wybrać kolejność prac przy inwestycji?
Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zapewnia komfort cieplny w domu oraz ogranicza zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację, a to skutkuje znacznymi oszczędnościami pieniędzy. Najlepiej by była wykonana kompleksowo, czyli z wymianą pieca oraz termoizolacją. Na efekty, w tym opłacalność termomodernizacji olbrzymi wpływ ma kolejność wykonywanych prac. Eksperci zalecają w pierwszej kolejności ocieplenie, a następnie wymianę źródła ciepła.
Farby KABE Polska Sp. z o.o.
Malowanie niskiego pomieszczenia - trzy sprawdzone triki
Co to oznacza, że pomieszczenie jest niskie? Jakie są obecne normy budowlane i jak radzić sobie z aranżacją niższych wnętrz? Podpowiadamy, co należy zrobić, żeby optycznie powiększyć i podwyższyć każde pomieszczenie.
Termo Organika
Ekspert Termo Organika sugeruje ocieplić dom kompletnym systemem z grafitowym styropianem
Konkretnym oczekiwaniem inwestora budującego dom jest płacenie niskich rachunków za komfort cieplny - jak najmniejsze koszty ogrzewania i ewentualnej klimatyzacji. Jak to zrobić?
Bauder Polska Sp. z o.o.
Co ma wpływ na obciążenia dachów płaskich?
Dachy płaskie to najmocniej narażone na działanie ekstremalnych obciążeń elementy każdego budynku: trzaskający mróz, ekstremalne upały, gradobicia oraz ruchy budynku - sprostać im mogą jedynie wysokiej jakości pokrycia dachowe.
Bauder Polska Sp. z o.o.
Czy poddasze można ocieplić płytami PIR?
Coraz częściej stosowane na rynku budowlanym płyty poliuretanowe typu „PIR” są materiałem o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych (lambda już od 0,022 W/(m x K).
climowool sp. z o.o.
Jaką grubość wełny mineralnej zastosować?
Pytanie na pozór trudne, ale z pomocą przychodzą inwestorowi i wykonawcy aktualne normy dotyczące termoizolacji określone przez standard WT 2021. Nie trzeba nikomu tłumaczyć, że większa grubość warstwy izolacyjnej to większa energooszczędność budynku i niższe koszty eksploatacji.
Austrotherm
Dlaczego warto ocieplić dom?
Ocieplenie domu styropianem to najpopularniejszy sposób termoizolacji oraz termomodernizacji budynków. Przy wykonywaniu prac związanych z ociepleniem ważne jest zarówno fachowe wykonawstwo, jak również jakość samego materiału.
Austrotherm
O czym należy pamiętać wybierając styropian?
Ceny energii stale rosną. Nieocieplony dach, ściany i piwnica powodują niekontrolowaną utratę ciepła, którą nawet w 70% można wyeliminować. Dlatego należy pamiętać że płyty styropianowe stanowią jedynie niewielki procent kosztów wykonania ocieplenia, należy wybrać płyty styropianowe świadomie, aby wydatek przyniósł maksymalne oszczędności.
Styropmin
Innowacyjne izolacje pod wodne ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z popularniejszych sposobów zapewnienia w pomieszczeniach komfortowej temperatury. Jego instalacja wymaga zastosowania dobrej jakości izolacji, zapewniającej mniejsze straty cieplne, a tym samym - niższe rachunki.
Styropmin
Styropian z grafitem - na najbardziej wyśrubowane oczekiwania
Styropian jest wciąż jednym z najbardziej popularnych materiałów dociepleniowych. Jeśli wybierzemy produkt o dobrej jakości, parametry izolacyjne, jakimi będzie się charakteryzował, spełnią normy również najnowszych przepisów zawartych w Warunkach Technicznych, które weszły w życie w tym roku. Przypomnijmy, że zgodnie z nimi zmniejszeniu uległ akceptowalny współczynnik przenikania ciepła.
Styropmin
Jaki styropian do termoizolacji wybrać i jak skorzystać z ulgi?
Do kalendarzowej zimy zostało niewiele ponad trzy miesiące, jest to więc ostatni dzwonek, jeżeli planujemy ocieplić budynek. Sytuacja na rynku budowalnym zmienia się dynamicznie, co odbija się na dostępności m.in. styropianu. Co więcej, aby wykonać termoizolację, należy zaczekać na odpowiednią pogodę, co dodatkowo ogranicza dostępny przedział czasowy.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Dlaczego do izolacji akustycznej przegród budynku używa się wełny mineralnej?
Do izolacji akustycznej ścian warto wybrać materiały, które charakteryzują się wysoką wartością współczynnika pochłaniania dźwięku αw (alfa w), która to cecha powinna być opisana na etykiecie i w dokumentacji produktu w postaci liter AW.
Arbet
Ciepła płyta fundamentowa - zabezpieczenie domu przed wilgocią, pleśnią i utratą ciepła
Czy można niedrogo ocieplić dom? Czy technologie związane z fundamentowaniem, które pozwalają na wznoszenie domów pasywnych i energooszczędnych, muszą wiązać się z dużymi nakładami finansowymi? Nie zawsze. Świetnym sposobem na niedrogą termoizolację domu od gruntu jest płyta fundamentowa - to materiał, który zabezpieczy Twój dom przed utratą ciepła, wilgocią i pleśnią.
Arbet
Kolejna ciepła płyta fundamentowa oparta na produktach ARBETu
Energooszczędność budynku to dziś dla inwestora podstawowe kryterium doboru technologii. Nowo budowany dom musi od podstaw oszczędzać energię. Jak inwestor ma zadbać o odpowiednie rozwiązania energooszczędne i jaką rolę może pełnić styropian?