Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Kanały wentylacji mechanicznej a strop
Wentylacja mechaniczna w budynkach jednorodzinnych zagościła już na dobre. Lepsza wentylacja pomieszczeń i oszczędności związane z ogrzewaniem przekonały już nie jednego inwestora.
Xella Polska
Postaw na ciepłe ściany jednowarstwowe
Domy wznoszone są na ogół w jednej z dwóch technologii – ze ścian dwu- lub jednowarstwowych. Pierwsza z metod jest znana od dawna, druga jest wciąż bardziej nowatorska, ale ze względu na liczne korzyści cieszy się coraz większą popularnością. Jakie są walory ścian jednowarstwowych?
Konbet Poznań
Jak ocieplić strop? Ocieplenie stropu drewnianego i betonowego
Co powinniśmy ocieplić: strop czy dach? Jaki materiał wybrać do ocieplenia: styropian czy wełnę? Jak ocieplić strop betonowy, a jak drewniany? Jak ocieplić strop na poddaszu nieużytkowym? Przedstawiamy poradnik o ocieplaniu stropów.
wienerberger
Jak przyspieszyć budowę, kiedy brakuje nam pracowników? Innowacje ułatwiające proces budowy
Pracownicy ze Wschodu od lat zasilają szeregi ekip budowlanych na całym świecie. Jednak w związku z ostatnimi wydarzeniami, około 20-30% wykonawców z Ukrainy wróciło do ojczyzny po to, by bronić wolności swojego kraju. Budownictwo w Polsce, silnie uzależnione od ich pracy, zwolniło tempo. Jak kontynuować projekty budowlane, gdy brak pracowników jest odczuwalny?
Ceramika Budowlana Lewkowo
Z jakich materiałów zbudować dom?
Ściany tworzą szkielet konstrukcyjny domu, który zapewnia trwałość i stabilność budynku, a także wpływa na jego właściwości użytkowe. Od rodzaju tych przegród zależą bowiem między innymi koszty ogrzewania. W większości inwestorzy wybierają ściany murowane z ceramiki poryzowanej, betonu komórkowego i z silikatów. Rzadziej decydują się na keramzytobeton, konstrukcje szkieletowe, z bali czy prefabrykowane np. z kształtek styropianowych. Aby przegrody te spełniały swoje funkcje, muszą być fachowo wykonane, bez żadnych błędów.
Röben Polska
Jak dobrać cegły i płytki klinkierowe do stylu domu?
Rynek budowlany oferuje szeroki wybór kolorów płytek klinkierowych i cegieł: od klasycznej czerwieni przez biele, brązy, szarości, antracyty aż po czerń. Ponadto cegły w tej samej barwie mogą wyglądać zupełnie inaczej w zależności od sposobu ich ułożenia i koloru spoiny. Możliwości jest mnóstwo. Sprawdźmy, jakie parametry cegieł klinkierowych powinny przykuć naszą uwagę przy doborze materiału do konkretnego stylu domu.
wienerberger
Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo energetyczne? Dom w koncepcji e4
Jak wybudować energooszczędny dom? Na jaki projekt postawić i jakich materiałów użyć, żeby móc spokojnie spać nawet w czasach rosnących cen energii elektrycznej? Przedstawiamy koncepcję domu e4 - ekologicznego, ekonomicznego, produkującego energię i pozytywnie wpływającego na emocje i na zdrowie.
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych
Poznaj zalety pustaków keramzytobetonowych Czamaninek AKU K5
Decydując się na budowę domu należy na samym początku zdecydować, w jakiej technologii budynek zostanie wzniesiony. W zależności od potrzeb, dostępne rozwiązania cechuje podwyższona wytrzymałość, izolacyjność, lepsza akustyka czy komfort budowy. Warto zainteresować się systemem Czamaninek AKU K5, którego podstawą są pustaki ścienne z betonu lekkiego (keramzytobetonu).
Semmelrock
Projekt ogrodu - jak zaaranżować wymarzony ogród?
Piękny, pomysłowo zaprojektowany ogród jest ozdobą każdego domu i jego wizytówką. Dlatego, by odpowiednio zagospodarować całą przydomową przestrzeń oraz nadać jej nieco magii, poza roślinami warto pomyśleć o rozwiązaniach na tarasy, ścieżki, podjazdy i ogrodzenia oraz wykorzystać różne elementy małej architektury.
wienerberger
Domy o powierzchni do 70 metrów kwadratowych z ceramiki budowlanej Porotherm
Obecne zmiany prawne, które weszły w życie wraz z rządowym programem Nowy Ład sprzyjają indywidualnym inwestorom, chcącym szybko wybudować własny dom. Od stycznia 2022 roku możliwe jest wzniesienie domu o powierzchni zabudowy do 70 m2 bez pozwolenia na budowę, nadzoru kierownika, czy dziennika budowy. Uproszczenie procedur z pewnością przekona wiele osób do budowy własnego domu.
wienerberger
Czy budowa domu w kilka tygodni jest możliwa?
Jakich zasad należy przestrzegać, by budowa domu przebiegła sprawnie i zakończyła się przed nadejściem zimy? Zapoznaj się z kilkoma poradami, dzięki którym będzie to możliwe.
Konbet Poznań
Cichy dom - izolacja akustyczna stropów
Hałas ma negatywny wpływ na zdrowie i kondycję człowieka. Głośne dźwięki zaburzają koncentrację, utrudniają wypoczynek czy też zakłócają sen. Dlatego już na etapie projektowania budynku warto zadbać o jego właściwą izolację akustyczną.
wienerberger
Jakie korzyści niesie zastosowanie ceramiki w budownictwie?
Zdrowy dom, wolny od pleśni, bakterii, pyłków i roztoczy, z odpowiednim mikroklimatem, z materiałów, które minimalizują straty energii - to tylko nieliczne zalety budowy z zastosowaniem ceramiki.
BRUK-BET
Jak zbudować dom energooszczędny?
Chęć chronienia środowiska oraz obniżania wydatków skłania wiele osób do budowania domów energooszczędnych. Taki obiekt zużywa nawet 3-4 razy mniej energii w porównaniu do klasycznych budynków. Zastosowanie systemów budowlanych Termalica® i paneli fotowoltaicznych Bruk-Bet® Fotowoltaika zapewni komfort na co dzień i konkretne oszczędności na długie lata.
wienerberger
Recykling w architekturze. Daj cegłom drugie życie
Adaptive reuse, czyli recykling budynków, rozwija się w ostatnich latach wyjątkowo prężnie. W raz z nim drugie życie dostają materiały budowlane, w tym ceramika. Cegły pięknie się starzeją, tak jak dachówki ceramiczne. Możliwość ich ponownego wykorzystania świadczy o wyjątkowej wytrzymałości tego materiału.