Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych
Jak budować ściany z elementów keramzytobetonowych?
System ścienny Czamaninek jest kompleksowym nowoczesnym, rozwiązaniem konstrukcyjno-technologicznym. System składa się z zasadniczych elementów : pustaków ściennych, bloczków fundamentowych, pustaków stropowych,kształtek stropowych nadprożowych pustaków wentylacyjnych. Podstawową zaletą systemu jest materiał, z którego wykonane są wszystkie wyroby a materiałem tym jest Keramzyt.
AGREKOM
Jak samodzielnie wykonać elewację domu?
Koszty wykonania elewacji budynku jednorodzinnego są niemałe. Wie o tym większość osób, które musiały zmierzyć się z takim wydatkiem. Pomysłem na obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia może być wykonanie większości prac samodzielnie. Jak przygotować się do samodzielnego wykonania elewacji domu?
Ceramika Budowlana Lewkowo
Lambda i U - istotne parametry matriału i przegrody
Ściany zewnętrzne i stropy powinny być wytrzymałe, zapewniać dobrą izolacyjność cieplną i stanowić barierę dla hałasu. Aby uzyskać pożądany efekt, trzeba wybrać odpowiednie materiały i technologię budowy.
Xella Polska
Budowa ścian z betonu komórkowego w ekspresowym tempie - nowy system Ytong Panel SWE
Skrócenie czasu budowy ścian nośnych budynku zawsze oznacza dla inwestora wymierną korzyść finansową. Przy czym nie dotyczy to jedynie deweloperów czy firm wykonawczych, ale również osób prywatnych, budujących dla siebie wymarzony dom. Dlatego dla wszystkich, którzy planują budowę obiektów kubaturowych, bardzo atrakcyjną propozycją są wielkowymiarowe elementy z betonu komórkowego Ytong Panel SWE, będące nowością w ofercie firmy Xella Polska. Ściany konstrukcyjne wszystkich rodzajów budynków można z nich wznosić znacznie szybciej niż w innych technologiach budowlanych.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Które stropy są najsztywniejsze i najmniej się uginają?
Stropy z betonu sprężonego są uważane za najsztywniejsze i najmniej uginające się, ponieważ mają wysoką wytrzymałość na ściskanie i rozciąganie, co pozwala na zbudowanie stropu o dużym stopniu sztywności i odporności na odkształcenia. Stropy te są również stosunkowo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. W porównaniu z nimi stropy drewniane i stalowe są mniej sztywne i bardziej podatne na odkształcenia.
BRUK-BET
Jak obliczyć ilość pustaków na dom?
Pustaki są jednym z najbardziej popularnych materiałów do budowy domu. Łączą zalety materiału, z którego można postawić budynek stosunkowo szybko, z ceną konkurencyjną w porównaniu do innych stosowanych obecnie technologii. Już na etapie kosztorysu rodzi się jednak pytanie, jak obliczyć ilość bloczków (pustaków) koniecznych do budowy domu.
wienerberger
Z czego wybudować zdrowy dom w krótkim czasie i bez wilgoci technologicznej?
Do usunięcia wody technologicznej ze ścian domu potrzebna jest energia. W przypadku domu o wielkości 130 m2 zbudowanego z ceramiki poryzowanej proces schnięcia będzie trwał zaledwie pół roku, w wypadku innych materiałów ilość potrzebnej energii może osiągnąć nawet 7340 kWh, czyli 16x więcej. Przynajmniej połowę z tych nakładów energetycznych unieść będzie musiał domowy system grzewczy - a więc kieszeń inwestora.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Najpopularniejsze stropy gęstożebrowe w wersji sprężonej
Rośnie popularność stropów gęstożebrowych, których konstrukcja powstaje z elementów prefabrykowanych i układanej na nich mieszanki betonowej. W wersji sprężonej stropy tego typu mogą być nawet o kilkadziesiąt procent lżejsze, dzięki czemu łatwiej je zamontować (nawet bez użycia ciężkiego sprzętu), a także zastosować elementy konstrukcyjne o większej rozpiętości. Oferowane na rynku stropy gęstożebrowe w wersji sprężonej różnią się od siebie parametrami. Poniżej prześledzimy cechy kilku popularnych produktów.
Keramzyt-Beton System Sp. z o.o.
Co jest potrzebne do produkcji cementu?
Cement jest jednym z najważniejszych składników służących do produkcji betonu - kluczowego materiału w budownictwie. Stanowi on hydrauliczne spoiwo, wiążące ze sobą wszystkie składniki różnych mieszanek betonowych czy zapraw murarskich. Jak powstaje cement o oczekiwanych przez klientów właściwościach?
BRUK-BET
Ile trwa budowa domu z betonu komórkowego?
Każdy inwestor marzy o tym, by wybudować dom jak najszybciej. Tyle tylko, że od zakupu działki i wbicia pierwszej łopaty, do błogich chwil spędzonych w swoim salonie czasem długa i – bardzo często – wyboista droga. Wszystko zależy od wielu czynników, a najważniejsze z nich to fundusze, specyfika projektu czy nawet sposób zarządzania.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Zamiana stropu żelbetowego na prefabrykowany RECTOR
Wykonanie i konstrukcja stropów zależy od wielu czynników, takich jak geometria pola stropowego, otwory w stropie, rozpiętość oraz obciążenia wynikające z istniejących ścian i słupków dachowych. Projektant konstrukcji musi uwzględnić te czynniki i wybrać rozwiązanie, które najlepiej spełni określone wymagania.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
10 rzeczy, które musisz wiedzieć o stropach
Zmianę rodzaju materiału, z jakiego wykonane będą ściany działowe na cięższy, trzeba uwzględnić na etapie doboru stropu. Z kolei pomimo tego, że zmiana technologii wykonania samych stropów nie należy do zmian istotnych i można ją przeprowadzić w trakcie trwania budowy, sam projekt stropu musi wykonać osoba z uprawnieniami projektowymi. Te wskazówki wydają się dość oczywiste. Należą jednak do katalogu zasad, które trzeba mieć w jednym palcu, podejmując się budowy stropu. Oto 10 rzeczy, które należy wiedzieć o stropach.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Rozwiązania Rector dla renowacji
Stropy RECTOBETON i RECTOLIGHT od dawna są polecane do wymiany starych, drewnianych stropów.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Co wyróżnia stropy gęstożebrowe sprężone?
Stropy gęstożebrowe swoją popularność zyskały za sprawą szybkiego i prostego montażu. Dodatkowo prefabrykowane elementy zmniejszają zużycie betonu i stali na budowie oraz pozwalają mocno ograniczyć zapotrzebowanie na szalunki, podpory montażowe i deskowanie, co w efekcie końcowym daje duże oszczędności. Przyjrzyjmy się co wniosła technologia sprężania betonu i co sprawiło, że stropy te cenione są zarówno przez projektantów jak i wykonawców.