Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Lafarge Kruszywa i Beton
Co powoduje „niekontrolowane” pękanie posadzek?
"Rysy pojawiające się na powierzchni betonu są powszechnie znanym, trudnym do uniknięcia zjawiskiem" - wyjaśnia Paweł Madej, kierownik Centrum Badania Betonów Lafarge.
MS więcej niż OKNA
Nie zapraszaj hałasu do domu
Mieszkając w centrum miasta lub przy ruchliwych ulicach, hałas towarzyszy nam nieustannie. Aby móc cieszyć się ciszą w domu, warto rozważyć inwestycję w okna dźwiękoszczelne.
Xella Polska
SILKA YTONG rozmowy z fachowcami: O co pytać architekta?
Cykl – SILKA YTONG: rozmowy z fachowcami – ma na celu przybliżenie zakresu zadań i odpowiedzialności poszczególnych osób, które będą zaangażowane w budowę domu.
OKNOPLAST
Lato w ogrodzie zimowym
Dopiero nastała jesień, a większość z nas już tęskni za latem. Jednym ze sposobów by zatrzymać wakacyjny nastrój jest ogród zimowy. W nim, przez cały rok, będziemy mogli cieszyć się ciepłem i zielenią roślin. Budowa własnej oranżerii kojarzy się jednak z czymś skomplikowanym i czasochłonnym. Nie musi tak być – wszystko zależy od dobrego planu. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.
Lafarge Cement
Budujemy bezodpływowy zbiornik kanalizacyjny
Na co zwrócić szczególną uwagę przy budowie zbiornika kanalizacyjnego, jakich błędów unikać i które rozwiązania są najodpowiedniejsze – radzi Sławomir Rutczyński, doradca techniczny Lafarge.
Lafarge Cement
Prowadzisz prace budowlane? Trzymaj się najlepszych standardów!
Zbliżający się koniec lata to wciąż sezon budowlany w pełni. Wszystkim, którzy planują rozpoczęcie budowy, kontynuację zaczętych robót czy po prostu drobne prace remontowe, z pomocą przyjdzie uniwersalny cement Lafarge – Standard. Doskonały do wszelkich prac ogólnobudowlanych, cechuje się podwyższoną urabialnością, dobrą plastycznością i przyczepnością do podłoża.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Odporność na wilgoć gwarancją trwałości
Jaki materiał drewnopochodny wybrać do zastosowania w miejscach szczególnie narażonych na podwyższoną wilgotność?
Termo Organika
Idealny czas na wykonanie termomodernizacji
Jeśli już tej zimy chcesz mieszkać w przytulnym domu i płacić znacznie mniej za energię potrzebną do jego ogrzania musisz się pospieszyć. Jesień to ostatni moment, by ocieplić dom.
Fakro
Ciepły montaż okna dachowego
Odpowiedni montaż okna dachowego w połaci dachu to już nie tylko szczelność na wody opadowe, ale także jak najwyższa termoizolacyjność.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Płyty budowlane MFP® kontra deski
Dlaczego jako materiał na sztywne poszycie dachowe zamiast tradycyjnie stosowanych desek warto wybrać płyty budowlane MFP®?
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Piękna ściana z MFP®
W jaki sposób można wykończyć ścianę obłożoną drewnopochodną płytą budowlaną? Rekomendowanych sposobów i rodzajów wykończeń jest bardzo dużo, a ich realizacja znacznie uproszczona dzięki właściwościom uniwersalnej płyty budowlanej firmy Pfleiderer.
Chcesz mieć energooszczędne ściany? Zadbaj o wykonawstwo!
W kontekście energooszczędnych rozwiązań budowlanych, precyzyjne wykonawstwo pełni często równie ważną rolę, jak odpowiednio dobrane materiały oraz technologia pozwalająca na obniżenie zużycia energii
Grupa Atlas
Zanim poleje się woda
Który mieszkaniec bloków z wielkiej płyty nie doświadczył choć raz w życiu zalania przez sąsiada? To kłopot, który spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi, ale na szczęście mamy dobre wieści: można temu zaradzić! Podpowiadamy, jak rozwiązać mokry problem.