Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Stahlton Polska
Cokołowe bloczki termoizolacyjne Isomur Plus, a efektywność energetyczna budynków
Dzisiejsze przepisy związane z efektywnością energetyczną budynków wymagają spełnienia (lub nie przekraczania) wartości granicznych, wyrażanych w zapotrzebowaniu na nieodnawialną energię pierwotną obiektu EP oraz izolacyjnością cieplną przegród budowlanych wyrażanych wartościami maksymalnymi U c (max), określonymi w Warunkach Technicznych 2013. Wymogi te są łatwe do spełnienia w przypadku ścian zewnętrznych i dachów oraz przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów konstrukcyjnych i materiałów izolacyjnych.
Ruukki Polska
Jak wybrać najlepszą blachodachówkę?
Blachodachówki nie powinno się kupować tylko na podstawie samego wyglądu. W ten sposób trudno ocenić jej jakość. Zamawiając blachę dachową trzeba zwrócić uwagę na znacznie ważniejsze parametry. To one decydują o trwałości wykonanego pokrycia.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Nowe warunki techniczne - dobrze skalkulowana inwestycja w ciepły dom
Wszystkie domy budowane na podstawie pozwoleń na budowę wydanych od początku 2014 roku muszą spełniać nowe warunki techniczne. Wprowadzono je po to, by przyszłe domy charakteryzowały się lepszą izolacyjnością cieplną oraz mniejszym zapotrzebowaniem na energię pierwotną . Pomimo nieznacznego wzrostu kosztów inwestycji nowe domy będą bardziej opłacalne, ze względu na niższe rachunki za ogrzewanie.
Blachy Pruszyński
Jakie są główne kryteria doboru systemu rynnowego i materiału, z którego jest on wykonany?
Komentarza udziela Sławomir Góraj z Grupy Pruszyński. Kompletny system orynnowania składa się z rynien poziomych, rur spustowych oraz elementów łączących i mocujących takich jak: kolanka, mufki, haki, sztucery, trójniki czy narożniki.
Jak zoptymalizować koszty inwestycji budowlanej? Najważniejsze planowanie.
Doradcy Ytong Silka zapraszają architektów, projektantów, a także inwestorów instytucjonalnych oraz deweloperów na cykl prezentacji poświęconych optymalizacji efektywności inwestycji budowlanej. Prezentacje będą prowadzone w ramach całorocznych konferencji branżowych organizowanych przez Biotop Biuro Inżynierii Środowiska. Pierwsza prezentacja już 11.02 w Sopocie. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Okno połaciowe z płytą MFP - sposób na wykończenie
Wykończenie wnęki okna połaciowego za pomocą płyty budowlanej MFP nie jest zadaniem trudnym. Łatwość obróbki i montażu tego materiału czyni je osiągalnym w zasadzie dla każdego majsterkowicza – amatora, a doskonałe właściwości cieplne płyty dodatkowo pomogą w uniknięciu mostków termicznych.
Termo Organika
Wybór materiałów do systemów ociepleń
Wybór materiałów, z pomocą których stworzymy efektywną, estetyczną i trwałą ochronę cieplną ścian zewnętrznych, która zdecydowanie zapobiegnie stratą cennego „ciepła” z naszego mieszkania, może być teraz łatwiejszy.
Pol-Skone
Aranżacja inspirowana Czarnym Lądem z drzwiami SAHARA firmy POL-SKONE
Afrykańskie aranżacje łączą w sobie oryginalną i ciekawą estetykę z niezwykłym, ciepłym klimatem. Podstawą do ich stworzenia jest odpowiednio dobrana paleta barw kojarząca się z Czarnym Lądem oraz charakterystyczne meble i dodatki. Firma POL-SKONE dedykuje do afrykańskich stylizacji drzwi SAHARA o unikalnym kolorze pustynnego piasku, które efektownie podkreślą jej egzotyczny urok.
H+H Polska Sp.z o.o.
Murowanie w warunkach zimowych
Warunki ogólne prowadzenia prac murarskich w okresie zimowym podane są w Instrukcji ITB nr 282 Wykonywanie konstrukcji budowlanych w obniżonych temperaturach. Murowanie w warunkach zimowych (w temperaturach poniżej +5°C) z bloczków z betonu komórkowego H+H jest możliwe po spełnieniu kilku wymagań, które powinny być podczas robót bezwzględnie przestrzegane.
wienerberger
Z czego będziemy budować domy od 2014?
Od 1 stycznia br. zmieniły się warunki techniczne, jakie powinny spełniać wszystkie nowo powstające budynki. To wynik dostosowywania polskich przepisów budowlanych do wymogów Unii Europejskiej w zakresie obniżania energochłonności obiektów użytkowych i mieszkalnych.
Legalett
Fundamenty - o co zadbać przy ich budowie?
Budowa fundamentu wbrew potocznym opiniom, jest procesem złożonym i wymagającym dużej uwagi. Ważne jest nie tylko właściwe zaprojektowanie, ale też i wykonanie. Wszelkie błędy są trudne do usunięcia i często negatywnie wpływają na pozostałe elementy budynku, jak też jego walory użytkowe.
Termo Organika
Profesjonalnie zaplanuj remont
Planujesz generalny remont domu np. popularną termomodernizację? Pamiętaj, pierwsze miesiące roku to idealny czas, aby ustalić termin z solidną ekipą budowlaną, później może pojawić się problem z dograniem czasu, ze względu na rozpoczęcie sezonu remontowego.
Rozwiązania systemowe Legalett a energooszczędność
Obecnie liczne rozwiązania systemowe dla budownictwa jednorodzinnego nie tylko spełniają wymagania wynikające z wytycznych, ale również a może przede wszystkim jako profesjonalne i kompleksowe rozwiązania są w stanie spełnić niemal wszystkie oczekiwania klientów.
Stegu
Elewacja zahartowana na zimę - PALERMO, CALABRIA, TOSCANA
Zimowa wilgoć i woda deszczowa spływająca po elewacji to prawdziwi "mordercy" materiałów budowlanych? Nie dotyczy to jednak płytek elewacyjnych Stegu . Dzięki swym własnościom są one gwarancją odporności na wilgoć i żywych kolorów fasady na lata.