Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Wybieramy stolarkę dachową, która oprze się zimowym opadom
W okresie jesienno-zimowym pogoda z reguły nie rozpieszcza, co odczuwamy nie tylko poprzez mróz, ale też intensywne opady deszczu, śniegu, a nawet gradu. Niekorzystna aura daje się we znaki również naszym oknom, które w tym okresie narażone są na niskie temperatury, zwiększoną wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne. To właśnie wtedy najbardziej doceniamy odpowiednio dobrane oraz poprawnie zamontowane okno dachowe. Czym kierować się przy zakupie, aby ewentualny remont nie okazał się mokrą robotą?

Co jest potrzebne do wyceny stropu?
Aby prawidłowo wycenić Twój strop potrzebujemy od Ciebie kilka dokumentów, które należy załączyć w formularzu "Wyślij projekt do wyceny".

Jak wykonać elewację?
Wielu inwestorów zastanawia się w jaki sposób wykonać elewację aby podnieść trwałość oraz prestiż swojej inwestycji. Wybór nieodmiennie pada na ściany trójwarstwowe, ponieważ gwarantują najwyższy poziom zarówno izolacyjności termicznej jak i wykończenia elewacji.

Jak działa ogrzewanie podłogowe przy nagłych zmianach temperatury na zewnątrz?
Ciepło jest akumulowane i rozdzielane w płycie fundamentowej. Podczas nagłego skoku temperatury beton nie wydziela ciepła w ogóle ponieważ temperatura powietrza jest już wysoka.

Jak szybko wyrównać podłoże pod panele?
Często kupujemy mieszkanie od Developera, w którym podłoga ma nierówności nawet do 1 cm. Na takim podłożu nie możemy ułożyć płytek ani paneli. Jak więc zlikwidować taką fuszerkę?

Paroizolacje na wilgotnych podłożach
Wilgoć podciągana kapilarnie i wysoka zawartość wilgoci resztkowej w podłożach ze świeżego betonu mają bardzo szkodliwe działanie i wydłużają czas budowy.

Wybieramy okno do łazienki na poddaszu
Łazienka to jedno z najbardziej newralgicznych pomieszczeń w całym domu. Wahania temperatur, duża wilgotność powietrza, konieczność zachowania optymalnej wentylacji – to wszystko sprawia, że wybór stolarki okiennej do pokoju kąpielowego wymaga od inwestora dokładnych przemyśleń i pewnego przygotowania. Profesjonalnie dobrane i poprawnie zamontowane okno pozwoli bowiem na zauważalne korzyści – doświetli wnętrze, zadba o przepływ powietrza, ochroni konstrukcję przed penetracją wody oraz zatrzyma uciekające ciepło. Co więcej, dopasowane do aranżacji, będzie samo w sobie stanowiło estetyczną ozdobę wnętrza. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu okna do domowej łazienki?

DAKO: Na co zwrócić uwagę wybierając okna do kuchni?
Okno to jeden z najważniejszych elementów każdej kuchni. Warto więc dobrze przemyśleć jego zakup, wybierając model, który na pewno w pełni nas usatysfakcjonuje.

Izolacja fundamentów ścian i piwnic - jak wykonać jesienią i zimą?
Prawidłowo wykonana hydroizolacja to gwarancja skutecznej i długotrwałej ochrony budynku przed szkodliwym działaniem wody i wilgoci. Nie można pomijać tego kroku, szczególnie że skuteczną izolację można położyć nawet jesienią i zimą.

Winkhaus: Jak pielęgnować plastikowe okna?
Aby okna służyły nam długie lata, wymagają odpowiedniej dbałości i konserwacji, a aby cieszyły oko – potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych. Zwłaszcza po sezonie zimowym warto poświęcić im więcej uwagi. Czyszczenie okien wydaje się czynnością całkiem trywialną. Problem w tym, że mamy przyzwyczajenia z czasów, gdy nie znaliśmy jeszcze okien plastikowych i obwiedniowego okucia do okien. Jakie grzechy popełniamy?

Jak przygotować dom do zimy?
Zima jak co roku zaskakuje kierowców i… nie tylko. Nie dajcie się jej! Warto teraz, jeszcze przed nadejściem najbardziej nielubianej pory roku, zabezpieczyć oraz przygotowywać dom do zimy. Większość rzeczy można wykonać samodzielnie.

Jak dobrać okno do kuchni i łazienki?
Okna do kuchni czy łazienki są zazwyczaj innych wymiarów, niż pozostałe. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie optymalnej cyrkulacji powietrza oraz wprowadzenie do wnętrza naturalnego światła. Czym się zatem kierować i na co zwracać uwagę podczas zakupów takich okien? Na to pytanie odpowiada Izabela Tryba, Dyrektor Handlowy z firmy OknoPlus.

Czym kierować się wybierając ekipę remontową?
Wykończenie wnętrz w domu/mieszkaniu wymaga doświadczenia, wiedzy i precyzji. Nic dziwnego, że coraz częściej decydujemy się na zatrudnienie profesjonalnej ekipy remontowej. To bardzo odpowiedzialna decyzja. Pozostaje nam jeszcze wybór fachowców. Czym kierować się przy wyborze ekipy remontowej? Radzimy!

Jak wykonać hydroizolację fundamentów?
Ochronę budynku przed działaniem wód gruntowych zalicza się do jednych z ważniejszych a zarazem wymagających bardzo dużej dokładności prac budowlanych. Miejscami szczególnie narażonymi na działanie wody są fundamenty a klucz do ich skutecznego i trwałego zabezpieczenia stanowi zastosowanie nowoczesnych materiałów izolacyjnych, wybór właściwych rozwiązań konstrukcyjnych oraz fachowe wykonanie.

Ocieplanie fasad otynkowanych
Docieplanie fasad z wykorzystaniem wełny mineralnej oraz systemów cienkowarstwowych tynków to najpopularniejszy sposób wykończenia ścian zewnętrznych – zarówno tych nowych, jak i termomodernizowanych. Wraz z ekspertem firmy Paroc Polska podpowiadamy, jak poprawnie wykonać tę część pracy oraz ustrzec się najczęściej popełnianych błędów montażowych.