Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Izolacje termiczne i akustyczne

Termoizolacja dachów metodą natrysku pianką Soudafoam SPF

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Skomplikowany projekt dachu zazwyczaj oznacza dużą liczbę miejsc trudno dostępnych, a ich nieprawidłowe ocieplenie może skutkować powstaniem mostków termicznych i znacznym pogorszeniem komfortu użytkowania budynku.

Izolacja termiczna przez natrysk pianki poliuretanowej

Materiałem termoizolacyjnym, który pozwoli nam uniknąć kosztownych błędów, jest pianka poliuretanowa firmy Soudal - Soudafoam SPF.

Dzięki natryskowej metodzie aplikacji, pianka ta dociera do wszelkich, nawet najdrobniejszych zakamarków, tworząc jednolitą, pozbawioną mikroszczelin powłokę. W ten sposób ryzyko powstania mostków termicznych zostaje praktycznie wyeliminowane.

Pianka otwarto- i zamkniętokomórkowa

Oferta firmy Soudal obejmuje dwa rodzaje pianek poliuretanowych do izolacji natryskowej: otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową.

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa - ocieplenie dachu od wewnątrz

Pianka Soudafoam SPF otwartokomórkowa została opracowana z myślą o wykonywaniu ocieplenia dachu od wewnątrz. Jest ona całkowicie paroprzepuszczalna, dzięki czemu na jej powierzchni nie skrapla się para wodna krążąca w powietrzu (zapobiega to powstawaniu pleśni).

Pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa - ocieplenie dachu na zewnątrz

Do izolacji dachów płaskich oraz przemysłowych od strony zewnętrznej przeznaczona jest natomiast pianka Soudafoam SPF zamkniętokomórkowa, która charakteryzuje się dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i wysoką stabilnością wymiarową, a także wodoszczelnością i nienasiąkliwością.

Pianka ta jest o wiele szybszym i tańszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy poddasze jest już zamieszkałe i wykończone, a dach nie został jeszcze ocieplony lub istniejąca izolacja utraciła swoje właściwości.

Zalety pinki Soudafoam SPF

Pianki Soudafoam SPF charakteryzują się perfekcyjną przyczepnością do typowych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów, takich jak beton, drewno, folia paroprzepuszczalna oraz płyty OSB/MFP.

Są one wysoce odporne na działanie czynników atmosferycznych, skutecznie redukują hałasy dobiegające z zewnątrz, a ich aplikacja jest łatwa i szybka.

Co istotne, pianki poliuretanowe do izolacji natryskowej firmy Soudal mają dożywotnią gwarancję, przy czym przeznaczone są do użycia wyłącznie przez certyfikowanych wykonawców.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum