Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Przeszklenia

Czy interaktywne przeszklenia staną się nowym trendem w aranżacji wnętrz?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-05-21

Jednym z kierunków, który zyskuje w ostatnich latach na popularności w projektowaniu wnętrz, jest wykorzystywanie interaktywnych luster. Po tego rodzaju produkty sięgają już nie tylko właściciele hoteli, ale również klienci indywidualni, którym nie obca jest koncepcja smart home. Interaktywne szkło wkracza "na salony".

Interaktywne ekrany ze szkła Pilkington MirroView™

Szkło jest materiałem, które z powodzeniem może być stosowane przy produkcji tego typu rozwiązań. Jego uniwersalna struktura pozwala na łatwe wkomponowanie szklanych elementów w dowolny styl w jakim urządzone jest wnętrze.

Dyskretny ekran TV ze szkła Pilkington MirroView™

Efektywne ukrycie ekranu telewizora lub monitora cyfrowego jest możliwe dzięki Pilkington MirroView™. Jest to bezbarwne szkło float pokryte wysokorefleksyjną, lustrzaną powłoką. Dzięki temu produkt na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie tradycyjnego lustra.

Po włączeniu urządzenia, szklana powierzchnia lub jej fragment zmieniają się błyskawicznie w ekran. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że kiedy monitor nie znajduje się w użyciu, jego lustrzana tafla dyskretnie wkomponowuje urządzanie w wystrój wnętrza.

Dotykowe ekrany Pilkington MirroView™ w wirtualnych przymierzalniach

Pilkington MirroView™ z powodzeniem jest także wykorzystywany w ekranach dotykowych, np. w coraz popularniejszych wirtualnych przymierzalniach. Dużym atutem tego produktu jest niemetaliczna powłoka ochronna, która pozwala na jego użytkowanie na wszystkich typach ekranów dotykowych.

Gładka powierzchnia szkła przekłada się na lepsze wrażenia dotykowe, dzięki którym produkt cieszy się tak dużym zainteresowaniem klientów.

Pilkington MirroView™ w hotelach, sklepach, barach i restauracjach

Jego szerokie możliwości zastosowania sprawiają, że jest często stosowany w pokojach hotelowych, sklepach, barach i restauracjach, jak również wnętrzach o charakterze rozrywkowym oraz wypoczynkowym.

Lustro w łazience ze szkła Pilkington MirroView™


Lustro w łazience ze szkła Pilkington MirroView™

Pilkington MirroView™ pojawia się również coraz częściej w łazienkach, pełniąc funkcję lustra, a kiedy to potrzebne również ekranu umożliwiającego relaks przy ulubionym programie telewizyjnym.

Szkło Pilkington MirroView™ odporne na uszkodzenia

Dzięki powłoce pirolitycznej Pilkington MirroView™ charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia. Daje ona gwarancję długiej eksploatacji, a także bezpiecznego transportu i ewentualnego przetwarzania, takiego jak hartowanie lub laminowanie. Wysoka odporność na uszkodzenia pozwala również na nieograniczony czas magazynowania produktu.

Pilkington MirroView™ i Pilkington MirroView™ 50/50

Pilkington MirroView™ najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o słabym oświetleniu. Z kolei Pilkington MirroView™ 50/50 przeznaczony jest do wnętrz o dużym natężeniu światła.

Obie wersje szkła występują w dużych rozmiarach, co pozwala na ukrycie więcej niż jednego wyświetlacza. Otwiera to nowe możliwości w zakresie projektowania nowoczesnych i funkcjonalnych wnętrz.

źródło i zdjęcia: PILKINGTON IGP Sp. z o.o.

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum