Pilkington IGP Sp. z o.o. Szyby zespolone Pilkington Insulight™

Dane kontaktowe:
15 832 30 41
Portowa 24 27-600 Sandomierz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Licznik odwiedzin: 102309

Porady od Pilkington IGP Sp. z o.o.

Szkło w domu z dzieckiem? Jak uniknąć katastrofy?
Szkło w domu z dzieckiem? Jak uniknąć katastrofy?
Szkło w aranżacji wnętrz często budzi obawy, zwłaszcza gdy w domu są dzieci. Wydaje się delikatne i kruche, a tym samym narażone na stłuczenia. Czy oznacza to, że musimy unikać szkła w miejscach, gdzie przebywają najmłodsi? 
Chcesz więcej światła w domu? Przeszklenia wewnętrzne są rozwiązaniem!
Chcesz więcej światła w domu? Przeszklenia wewnętrzne są rozwiązaniem!
Wprowadzenie większej ilości światła do wnętrz to jedno z najważniejszych wyzwań podczas aranżacji współczesnych mieszkań. Otwarty plan, przestronność i jasne wnętrza stają się coraz bardziej pożądane, a przeszklenia wewnętrzne stanowią doskonały sposób na uzyskanie tych efektów. Nie tylko rozjaśniają przestrzeń, ale również wprowadzają nowoczesny, elegancki charakter do każdego domu.
Czy szkło hartowane może pęknąć od uderzenia?
Czy szkło hartowane może pęknąć od uderzenia?
Szkło hartowane to popularny materiał stosowany w architekturze i budownictwie. Jego główne zalety to wyjątkowa wytrzymałość i bezpieczeństwo. Jednak, mimo że szkło hartowane jest nawet trzy do czterech razy mocniejsze od zwykłego szkła, zdarza się, że pęka, czasami bez wyraźnej przyczyny. Co może być tego powodem? Czy szkło hartowane może pęknąć od uderzenia?
Szkło hartowane: wytrzymałość, zastosowanie i przyczyny pęknięć
Szkło hartowane: wytrzymałość, zastosowanie i przyczyny pęknięć
Ze względu na swoje właściwości wytrzymałościowe i estetykę, szkło hartowane jest obecnie bardzo często wykorzystywanym materiałem w budownictwie. Cenią go architekci, projektując z nim w roli głównej elewacje budynków, balustrady, okna i drzwi, szyby windowe czy zadaszenia ogrodów zimowych. Wciąż jednak wielu użytkowników ma wątpliwości, co do trwałości tego materiału i obawia się podatności na uszkodzenia (pęknięcia). Czy słusznie?
Jak dobrać szkło do kuchni?
Jak dobrać szkło do kuchni?
Coraz więcej osób decyduje się na pokrycie ścian w kuchni szklanymi panelami zamiast ceramicznych płytek. Szkło nie pochłania zapachów ani tłuszczu, więc jest łatwe do utrzymania w czystości. Do okładzin ściennych wykorzystuje się najczęściej szkło hartowane, co zapewnia wysoką wytrzymałość oraz odporność na działanie temperatury.
Szkło w kolorze, czyli jak wprowadzić barwy do wnętrz
Szkło w kolorze, czyli jak wprowadzić barwy do wnętrz
Kolorowe wnętrza to prawdziwa sztuka manifestacji siebie poprzez przestrzeń, której jesteśmy częścią. Jednym z najbardziej efektownych sposobów wprowadzania koloru jest zastosowanie szkła barwionego lub z kolorowymi nadrukami. Szkło w kolorze nie tylko dodaje życia i charakteru pomieszczeniom, ale także optycznie je powiększa i rozświetla. W naszym artykule odkryjesz, jak barwione szkło może odmienić wnętrza, jakie są techniki jego barwienia oraz jak odpowiednio dobrać kolory, by stworzyć harmonijną i inspirującą przestrzeń. Poznaj innowacyjne metody dekoracyjne, które wprowadzą do Twojego domu odrobinę magii i wyjątkowego stylu.
Jakie oszklenie stosuje się w oknach?
Jakie oszklenie stosuje się w oknach?
Oszklenie to obok ramy jeden z najważniejszych elementów okna. To ono w dużej mierze decyduje o komforcie termicznym i akustycznym w Twoim domu. Oto rodzaje szkła stosowane w oknach.
Jak ekologicznie produkować i odzyskiwać szkło?
Jak ekologicznie produkować i odzyskiwać szkło?
Szkło jest jednym z najlepiej recyklingowanych materiałów. Wielokrotnie może być poddawane ponownej obróbce bez utraty jakości, co pozwala redukować ilość odpadów i zużycie surowców naturalnych. Na tym jednak nie kończy się ekologiczna moc szkła, którego coraz więcej w architekturze i wyposażeniu wnętrz. Istnieją jeszcze możliwości wprowadzenia ulepszeń dotyczących procesu produkcji i transportu szkła, aby zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko i tego typu działania zostały już podjęte w Pilkington Polska.
Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej?
Jaki jest proces produkcji szyby zespolonej?
Szyba zespolona to istotny element fasady okiennej. W jej skład wchodzi nie tylko szkło, ale także szereg elementów, których nie widać na pierwszy rzut oka - m.in. ramki dystansowe, uszczelniacze czy absorbent wilgoci. Zapraszamy do drugiej części cyklu opisującego proces produkcji szyb zespolonych.
Duże przeszklenia w obiektach komercyjnych - czy to się sprawdza?
Duże przeszklenia w obiektach komercyjnych - czy to się sprawdza?
Duże przeszklenia w restauracjach, hotelach czy galeriach handlowych stały się powszechne i stanowią ważny element współczesnej architektury miejskiej. Ich stosowanie przyczynia się do kreacji nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni z maksymalnie doświetlonymi wnętrzami. Jednocześnie duży rozmiar szkła może budzić różnego typu obawy, m.in. o ryzyko skaleczenia, nadmierne nagrzewanie wnętrza latem czy utratę ciepła zimą. Nowoczesne technologie sprawiły, że to problemy, które już dawno się zdezaktualizowały.
Jak nie dopuścić do przegrzania pomieszczeń w budynku?
Jak nie dopuścić do przegrzania pomieszczeń w budynku?
O tym, jak mocno pomieszczenie będzie się nagrzewać podczas cieplejszych dni, decyduje w dużej mierze stopień termoizolacji budynku. Jeśli jest on odpowiednio docieplony, utrzyma właściwą temperaturę we wnętrzu, zarówno w zimie, jak i w lecie. Wówczas ściany i okna nie pozwolą na ucieczkę ciepłego powietrza zimą i jednocześnie nie dopuszczą do przenikania ciepła z zewnątrz latem.
Wielozadaniowe szkło w sektorze hotelarskim
Wielozadaniowe szkło w sektorze hotelarskim
Branża wypoczynkowa wznowiła działalność. Nie zmienia to faktu, że od 2020 roku sektor uległ znaczącym przekształceniom. Zmieniły się także oczekiwania klientów, co sprawia, że właściciele hoteli muszą inwestować w nowe wyposażenie. Inwestycje wymuszają też nowelizacje przepisów budowlanych. Zmienia się też rola szkła w hotelach.