Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna, drzwi, bramy, oranżerie

Budynek niczym nowoczesna stodoła - jakie kolory stolarki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2020-05-19

Nowoczesne stodoły i ich charakterystyczna prostota trafiły w gusta Polaków. Architekci podpowiadają: prosta konstrukcja, dwuspadowy dach, charakterystyczne wielkogabarytowe przeszklenia w centralnych częściach nadają budynkowi wyjątkowej sylwetki. A co z kolorami okien, drzwi i bramy?

Jak dobrać stolarkę otworową do bryły Nowoczesnej Stodoły?

W praktycznym aspekcie stodoły są doceniane przez właścicieli wąskich działek. Dobór odpowiedniej kolorystyki bramy, drzwi, okien czy osłon dodaje całości charakteru, a indywidualne elewacje pozwalają wpisać tego typu projekt w każdą architekturę krajobrazu.

Na początek - szarości i antracyt

Do prostych brył w sposób naturalny i oczywisty typujemy szarości, to pierwsza myśl wielu inwestorów, również tych zafascynowanych minimalizmem.

Sprawdzone kolory stolarki do budynku o bryle Nowoczesnej Stodoły

Sprawdzone kolory stolarki w budynku o bryle Nowoczesnej Stodoły

Wybór nie jest tak oczywisty, bogate możliwości stwarzają, że można wybrać fakturę dekoru, postawić na gładką taflę okleiny, ale też korzystać z różnorodnej palety barw.

Do stolarki wkracza czerń

Beton na stałe zadomowił się w architektonicznych planach, odgrywając pierwsze skrzypce w minimalistycznych aranżacjach, wkroczył szturmem również w przestrzeń stolarki otworowej, gwarantując odważne, ale i niepospolite rozwiązanie.

Do takich można również zaliczyć jej wysokość „czerń”. Dodaje elegancji, często jest wybierana przez orędowników designu, którzy stawiają na oryginalność i niepowtarzalność. Doskonale sprawdzi się przy łączeniu z innymi kolorami i formami.

Drewno i jego imitacje w stolarce

Szlachetne drewno, jego struktura i urok kuszą. Utrzymanie nie należy do najłatwiejszych, z myślą inwestorach – powstał haptyczny dekor Woodec Dąb Turner, doskonale i naturalnie imitujący drewno, przy zachowaniu pełnej wygody w utrzymaniu produktu.

Dowolność aranżacji w stolarce od frontu budynku

Różnorodność, z jaką można spotkać się na terenie dzisiejszych budów w Polsce - urzeka. Miksowanie dekorów, faktur czy wręcz różnych rozwiązań sprawia, że ograniczenia aranżacyjne nie istnieją.

Malowane strukturalnie drzwi SOLANO, zestawione z gładką bramą i drewnopodobnym dekorem okien - tworzą niesamowity efekt, dodając antracytowe żaluzje fasadowe, można uzyskać efekt, który znajdzie zastosowanie w każdym projekcie domu.

źródło i zdjęcia: Krispol

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum