Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Fakro
Jak chronić się przed smogiem w domu?
Smog to problem, który powraca co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego. Jego obecność oraz szkodliwe działanie możemy zauważyć i odczuć nie tylko na zewnątrz. Zanieczyszczenia przenikają także do domu. Niewidzialne dla oka związki docierają do środka przez okna lub drzwi, a także wtedy, gdy wietrzymy pomieszczenia. Są jednak sprawdzone sposoby, dzięki którym możemy chronić się przed tym zagrożeniem.
Paroc
Dom gotowy na wizytę Mikołaja, czyli jak ocieplić kominek na zimę?
Trzaskające w domowym palenisku drewno przywołuje na myśl ciepłe chwile - dosłownie i w przenośni. Oprócz niewątpliwej funkcji dekoracyjnej, kominek może bowiem z powodzeniem odciążyć funkcjonujący w budynku system grzewczy. Aby właściwie zadbać o ciepło domowego ogniska, element ten należy jednak najpierw odpowiednio zaizolować. O czym powinniśmy więc pamiętać, aby zapewnić efektywne wykorzystanie kominka zimą?
Braas
Jakie zabezpieczenia przeciwśnieżne warto zamontować na dachu?
Zalegający na dachu śnieg to bolączka administratorów budynków oraz właścicieli domów.
SOKÓŁKA OKNA I DRZWI
Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien energooszczędnych?
Okna energooszczędne pozwalają zminimalizować straty ciepła, co przekłada się na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania domu lub mieszkania. Podpowiadamy, czym kierować się przy ich zakupie.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Jak rozwiązania inteligentnego domu wpływają na wewnętrzny klimat?
Na sterowanie elektryczne decydujemy się zazwyczaj z trzech powodów: by zapewnić komfort, oszczędność energii oraz bezpieczeństwo. Na komfort korzystania z poddasza ogromny wpływ ma zachowanie odpowiednich warunków termicznych, w tym odpowiedniej wentylacji.
Knauf Sp. z o.o.
Czy ocieplenie nieogrzewanej piwnicy jest konieczne i w jaki sposób je przeprowadzić?
Wielu inwestorów planujących termomodernizację domu zadaje sobie pytanie, czy ocieplenie nieogrzewanej piwnicy jest konieczne i w jaki sposób je przeprowadzić. W praktyce warto zadbać o skuteczną izolację tej części budynku bez względu na sposób, w jaki planujemy ją użytkować.
Paroc
Izolacja przeciwpożarowa kominów. Jak, czym i dlaczego?
Kominy dymowe i instalacje spalinowe to z punktu widzenia eksploatacji budynków elementy newralgiczne, gdyż bezpośrednio narażone na działanie bardzo wysokich temperatur. Używanie węgla, drewna czy materiałów drewnopodobnych, a niekiedy także śmieci do opalania pieców i palenisk niesie ze sobą pewne ryzyko pożarowe, co w połączeniu z błędami na etapie projektu i wykonania przewodów kominowych może być przyczyną nieszczęścia. O czym należy więc pamiętać, zabezpieczając tego typu konstrukcje?
MIWO. Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej
Jakie elementy konstrukcji domu mają wpływ na jego komfort akustyczny?
Lubimy, gdy wokół nas jest cicho. Jednak czy wiemy jakie elementy konstrukcji naszych domów mają na to wpływ? A złej akustyki budynku nie można naprawić bez kosztownych inwestycji. Izolacyjność akustyczna jest bardzo ważnym parametrem wszystkich przegród budowlanych - ścian i stropów.
Braas
Przegląd dachu - inwestycja, która się opłaca
Jako właściciele budynków nierzadko zapominamy o tym, że ich użytkowanie wiąże się z koniecznością prowadzenia regularnych przeglądów. Warto poddawać obiekt oględzinom specjalisty, który oceni jego stan techniczny oraz niezbędne systemy bezpieczeństwa. Jest to doskonała okazja, aby szczególną uwagę poświęcić również dachowi. W końcu to jego stan decyduje o kondycji całego budynku!
Knauf Sp. z o.o.
Ogrzewanie podłogowe w pokoju dziecka
Planując pokój dziecięcy w nowym domu, bierzemy pod uwagę wiele kwestii, jednak najważniejszą z nich jest zapewnienie zdrowych warunków dla rozwoju pociechy. Wielu rodziców zastanawia się, czy ogrzewanie podłogowe wpłynie korzystnie na organizm dziecka. Zdecydowanie tak, jednak pod warunkiem właściwego wykonawstwa.
LUMITERM
Zastosowanie i funkcje świetlików dachowych
Naturalne światło słoneczne to najlepsze dla ludzkiego zdrowia i dobrego samopoczucia oświetlenie, dlatego też powinniśmy dążyć do tego, aby było go w naszym życiu jak najwięcej. Niestety nie zawsze istnieje możliwość optymalnego dostosowania ilości okien w budynku do potrzeb jego użytkowników.
OKNOPLAST
W jaki sposób łatwo poprawić jakość powietrza w domu i zadbać o zdrowie naszych najbliższych?
Pomimo funkcjonowania programów wspierających walkę ze smogiem, zanieczyszczenie powietrza wciąż pozostaje w Polsce problemem aktualnym. Według ostatniego rankingu opracowanego przez Światową Organizację Zdrowia aż 36 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej znajduje się w Polsce.
Paroc
Jak wykonać izolację podłogi pływającej?
Międzykondygnacyjne stropy betonowe z reguły skutecznie zabezpieczają wnętrza budynków przed dźwiękami powietrznymi. Aby podwyższyć standard akustyczny, a w efekcie uzyskać "ciche" wnętrze, należy również zadbać o prawidłową izolację od dźwięków uderzeniowych, dochodzących z pomieszczeń usytuowanych nad nami. W tym celu tradycyjnie zaleca się zastosowanie podłogi pływającej. Wraz z ekspertem Paroc podpowiadamy, jak tego dokonać, a także jakich często popełnianych błędów należy się wystrzegać.
WICHERS
Dlaczego warto zamontować moskitierę?
Moskitiera okienna to dobry i sprawdzony sposób, aby zabezpieczyć się przed natrętnymi i niebezpiecznymi owadami, takimi jak muchy, osy, pszczoły, komary czy szerszenie. Są one szczególnie uciążliwie w sezonie letnim, zwłaszcza gdy wieczorami otwieramy okna, aby schłodzić nasze wnętrza.