Modne i funkcjonalne baterie podtynkowe

Potrafią się dopasować do każdego stylu. Nie zajmują wiele miejsca. Są nowoczesne, gustowne i praktyczne. Dla nikogo chyba nie jest więc zaskoczeniem, że błyskawicznie podbiły wnętrzarski świat.

Modne i funkcjonalne baterie podtynkowe
Ferro S.A. Baterie kuchenne i łazienkowe
Dane kontaktowe:
+48 12 25 62 100
Przemysłowa 7 32-050 Skawina
Zobacz firmę w innym dziale: Armatura instalacyjna

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Armatura podtynkowa składa się z mechanizmu wewnętrznego ukrytego w ścianie, czyli „pod tynkiem”, i z widocznej na zewnątrz części natynkowej. Dlatego decyzję o wyborze tego typu baterii trzeba podjąć odpowiednio wcześniej, na pewno przed położeniem glazury.

Warto poszukać produktów najwyższej jakości. Jeśli wybierzemy modele wykonane z dobrego materiału, pochodzące od sprawdzonego producenta, a także zadbamy o prawidłowy montaż, urządzenia będą nam niezawodnie służyły przez lata.

Bateria nad wanną

Wannowa bateria podtynkowa Algeo, fot. FERRO
Wannowa bateria podtynkowa Algeo, fot. FERRO

Zewnętrznymi elementami wannowych baterii podtynkowych są zazwyczaj maskownica, uchwyt, rączka, wylewka i przełącznik wanna/natrysk. W aranżacji z wanną o wyrazistym kolorze minimalizm podtynkowej baterii Algeo idealnie harmonizuje z industrialnym charakterem łazienki.

Maskownica ma formę prostokąta wielkością zbliżonego do ceglanych płytek w tle. Uwagę zwraca cylindryczna rączka prysznicowa z natryskiem punktowym. Wylewka, długa na 190 mm, zakończona jest perlatorem, który napowietrza strumień wody, dzięki czemu zużywamy jej mniej. Baterię wyposażono w regulator ceramiczny, gwarantujący trwałość i bezawaryjną pracę urządzenia. Chromowane wykończenie elementów natynkowych sprawia, że są one odporne na korozję.

Wannowa bateria podtynkowa Alego Square. fot. FERRO
Wannowa bateria podtynkowa Alego Square. fot. FERRO

W drugiej industrialnej kompozycji - tej o bardziej stonowanych kolorach - nad owalną białą wanną zamontowano baterię podtynkową Algeo Square. I tutaj maskownica dobrze współgra z płytkami w cegiełkę, tym razem o charakterystycznych szerokich fugach.

Od swej poprzedniczki bateria ta różni się wydatną rączką prysznicową - szeroką, płaską, w formie prostokąta. Poza tym ma dokładnie te same zalety, co Algeo. Jest produktem trwałym, szczelnym i oszczędzającym wodę, za co odpowiadają zastosowany regulator ceramiczny, chromowane wykończenie i perlator na końcu wylewki.

Obie stylizacje zachwycają przemysłowymi motywami: surowością betonowych powierzchni, metalowych dodatków i łagodzącym tę surowość ciepłym wizualnie drewnem.

Bateria nad umywalką

Nienarzucający się wygląd armatury podtynkowej sprawia, że można ją zastosować w każdym stylu, nie tylko industrialnym. W szarej aranżacji z umywalką przypominającą kamienną donicę projektant wykorzystał baterię podtynkową Adore White/Chrome. Wybór ten był dobrze przemyślany.

Bateria umywalkowa podtynkowa Adore White Chrome. fot. FERRO
Bateria umywalkowa podtynkowa Adore White Chrome. fot. FERRO

Tłem w strefie umywalki jest dekoracyjny, jasny pas płytek 3D o florystycznym wzorze. Szalenie efektowny, od razu przyciąga uwagę. Niewielka bateria umywalkowa o dyskretnej elegancji, w białym kolorze połączonym z chromem, staje się niemal niewidzialna i ani przez moment nie próbuje rywalizować wizualnie z tym, co w zamyśle projektanta ma być głównym motywem aranżacji. Choć niewielka i oszczędna w formie - jest urządzeniem solidnym, wyposażonym w regulator ceramiczny i wylewkę z perlatorem.

Baterie pod prysznicem

Armatura podtynkowa zajmuje bardzo mało miejsca. Dzięki temu świetnie nadaje się do kabiny prysznicowej. W kompozycji z piękną brązowo-złotą mozaiką w strefie prysznica zamontowana została podtynkowa bateria natryskowa Algeo.

Podtynkowa bateria natryskowa Algeo. fot. FERRO
Podtynkowa bateria natryskowa Algeo. fot. FERRO

Jej mechanizm został ukryty w ścianie, a na zewnątrz widać tylko okrągłą maskownicę, wygodny uchwyt i mały dwufunkcyjny przełącznik. Ma regulator ceramiczny, a chromowana powłoka błyszczy jak elementy mozaiki.

źródło i zdjęcia: FERRO