Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Strefa prysznica z odpływem liniowym zamiast brodzika. Jak wybierać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-06-29

Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Wygodna, przestronna, pełna wizualnej lekkości… Bezsprzecznie w osiągnięciu tego celu pomoże aranżacja bez brodzika - z odpływem liniowym. Podpowiadamy, jak go wybrać.

Odpływ liniowy zamiast brodzika - gdzie i dla kogo?

Odpływ liniowy odprowadza wodę z poziomu podłogi w strefie prysznica. Nie potrzeba brodzika ani nawet typowej kabiny. To rozwiązanie chętnie stosowane w najnowocześniejszych salonach kąpielowych, bo niezakłócające ich przestronności. Odpływ liniowy sprawdza się również w łazienkach o niewielkim metrażu i w sytuacji, gdy z prysznica korzystają osoby starsze.

Odpływ liniowy zamiast brodzika - pamiętajmy o podłodze

Do zabudowy odpływu konieczna jest jednak podłoga o określonej grubości i odpowiednim wyprofilowaniu, z dwuprocentowym spadkiem. Nie zawsze takie warunki są możliwe do spełnienia, na przykład w bloku.

Odpływ liniowy Super slim pro

Odpływ liniowy składa się z korytka, zazwyczaj w kształcie wydłużonego prostokąta, części osadnikowej i syfonu. Montuje się go w podłodze albo na granicy ściany i podłogi. Staje się on wówczas praktycznie niewidoczny w strefie prysznica, jak w przykładowej aranżacji o czarnej posadzce.

Odpływ liniowy Super slim pro zamontowano tuż przy ścianie, na wąziutkim pasku oddzielającym płytki podłogowe od ściennych. Wykonany ze stali nierdzewnej, wizualnie zlewa się z posadzką. Podczas kąpieli ma się wrażenie, że woda znika w podłodze. Z zewnątrz nie widać żadnych kratek ściekowych, pod stopami ma się zupełnie gładką powierzchnię.

Przepustowość tego odpływu liniowego Super slim wynosi 48 litrów na minutę. Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję, a tym samym zabezpiecza pomieszczenie przed zalaniem. Syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny zapewniający łatwy dostęp do syfonu sprawiają, że jego czyszczenie czy serwisowanie jest łatwe i wygodne.

Strefa prysznica - odpływ liniowy Ora, bateria termostatyczna Trinity, wieszak na ręcznik Grace

Deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną Trinity, wieszak na ręcznik okrągły Grace, odpływ liniowy Ora

Zamontowany w łazience o czarnych ścianach odpływ Ora ma z zewnątrz ruszt z otworkami. Jest to model o przepustowości 54 litrów na minutę. Wykonano go z ręcznie szlifowanej stali nierdzewnej.

Odpływ Ora ma kołnierz hydroizoloacyjny i regulowane nóżki. Jego metalowa powierzchnia współgra z połyskującą chromem armaturą - efektowną deszczownią z natryskiem i baterią termostatyczną Trinity - a także z okrągłym wieszakiem na ręcznik Grace. Strefę prysznica od pozostałej części łazienki oddziela tylko transparentna ścianka. Minimalistycznie, elegancko, wygodnie. Pozbawione brodzika i tradycyjnej kabiny wnętrze nabiera lekkości.

Odpływ liniowy pod płytkę

Ciekawą propozycją jest także odpływ liniowy pod płytkę. To przykład jeszcze lepszego zakamuflowania go w łazience. Od góry znajduje się ramka do wypełnienia płytką lub inną okładziną podłogową. W kompozycji o białej podłodze i ścianach wyłożonych kaflami naśladującymi naturalny kamień zastosowano odpływ o przepustowości 54 litrów na minutę.

Regulowane nóżki pozwalają na wypoziomowanie i prawidłowe ustawienie wysokości rynny. Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej 1,2 mm, szlifowanej ręcznie i polerowanej. Wyposażony jest w kołnierz hydroizolacyjny. Producent daje na produkt 5 lat gwarancji.

źródło i zdjęcia: Ferro

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum