Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Strefa prysznica z odpływem liniowym zamiast brodzika. Jak wybierać?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Wygodna, przestronna, pełna wizualnej lekkości… Bezsprzecznie w osiągnięciu tego celu pomoże aranżacja bez brodzika - z odpływem liniowym. Podpowiadamy, jak go wybrać.

Odpływ liniowy zamiast brodzika - gdzie i dla kogo?

Odpływ liniowy odprowadza wodę z poziomu podłogi w strefie prysznica. Nie potrzeba brodzika ani nawet typowej kabiny. To rozwiązanie chętnie stosowane w najnowocześniejszych salonach kąpielowych, bo niezakłócające ich przestronności. Odpływ liniowy sprawdza się również w łazienkach o niewielkim metrażu i w sytuacji, gdy z prysznica korzystają osoby starsze.

Odpływ liniowy zamiast brodzika - pamiętajmy o podłodze

Do zabudowy odpływu konieczna jest jednak podłoga o określonej grubości i odpowiednim wyprofilowaniu, z dwuprocentowym spadkiem. Nie zawsze takie warunki są możliwe do spełnienia, na przykład w bloku.

Odpływ liniowy Super slim pro

Odpływ liniowy składa się z korytka, zazwyczaj w kształcie wydłużonego prostokąta, części osadnikowej i syfonu. Montuje się go w podłodze albo na granicy ściany i podłogi. Staje się on wówczas praktycznie niewidoczny w strefie prysznica, jak w przykładowej aranżacji o czarnej posadzce.

Odpływ liniowy Super slim pro zamontowano tuż przy ścianie, na wąziutkim pasku oddzielającym płytki podłogowe od ściennych. Wykonany ze stali nierdzewnej, wizualnie zlewa się z posadzką. Podczas kąpieli ma się wrażenie, że woda znika w podłodze. Z zewnątrz nie widać żadnych kratek ściekowych, pod stopami ma się zupełnie gładką powierzchnię.

Przepustowość tego odpływu liniowego Super slim wynosi 48 litrów na minutę. Kołnierz hydroizolacyjny uszczelnia konstrukcję, a tym samym zabezpiecza pomieszczenie przed zalaniem. Syfon zintegrowany z otworem rewizyjnym oraz korek rewizyjny zapewniający łatwy dostęp do syfonu sprawiają, że jego czyszczenie czy serwisowanie jest łatwe i wygodne.

Strefa prysznica - odpływ liniowy Ora, bateria termostatyczna Trinity, wieszak na ręcznik Grace

Deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną Trinity, wieszak na ręcznik okrągły Grace, odpływ liniowy Ora

Zamontowany w łazience o czarnych ścianach odpływ Ora ma z zewnątrz ruszt z otworkami. Jest to model o przepustowości 54 litrów na minutę. Wykonano go z ręcznie szlifowanej stali nierdzewnej.

Odpływ Ora ma kołnierz hydroizoloacyjny i regulowane nóżki. Jego metalowa powierzchnia współgra z połyskującą chromem armaturą - efektowną deszczownią z natryskiem i baterią termostatyczną Trinity - a także z okrągłym wieszakiem na ręcznik Grace. Strefę prysznica od pozostałej części łazienki oddziela tylko transparentna ścianka. Minimalistycznie, elegancko, wygodnie. Pozbawione brodzika i tradycyjnej kabiny wnętrze nabiera lekkości.

Odpływ liniowy pod płytkę

Ciekawą propozycją jest także odpływ liniowy pod płytkę. To przykład jeszcze lepszego zakamuflowania go w łazience. Od góry znajduje się ramka do wypełnienia płytką lub inną okładziną podłogową. W kompozycji o białej podłodze i ścianach wyłożonych kaflami naśladującymi naturalny kamień zastosowano odpływ o przepustowości 54 litrów na minutę.

Regulowane nóżki pozwalają na wypoziomowanie i prawidłowe ustawienie wysokości rynny. Model ten został wykonany ze stali nierdzewnej 1,2 mm, szlifowanej ręcznie i polerowanej. Wyposażony jest w kołnierz hydroizolacyjny. Producent daje na produkt 5 lat gwarancji.

źródło i zdjęcia: Ferro

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum