Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Dobry spaw tworzywa - trwałe połączenie rury ze zbiornikiem

W zbiornikach jednopłaszczowych często stosowane są uszczelki "in-situ" umożliwiające szczelne wprowadzenie przyłącza wykonanego z PCV do zbiornika. Jest to szczególnie istotne z uwagi, że polietylen z jakiego są wykonywane zbiorniki nie można trwale połączyć z PCV, który jest standardowym materiałem do produkcji rur kanalizacyjnych.

Dobry spaw tworzywa - trwałe połączenie rury ze zbiornikiem
WOBET-HYDRET Oczyszczalnie biologiczne, przepompownie ścieków, szamba
www.wobet-hydret.pl
WOBET-HYDRET Oczyszczalnie biologiczne, przepompownie ścieków, szamba
Dane kontaktowe:
42 712 00 41
Ks. Mikołajczyka 4-10, 95-070 Rąbień

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zbiorniki dwupłaszczowe nie oferowane są z uszczelkami, gdyż konstrukcja ściany zbiornika utrudnia stosowanie takich rozwiązań. Dlatego stosowane są rury z polietylenu spawane z korpusem co zapewnia bardzo trwałe i szczelne połączenie.

Dlaczego spawane są przyłącza w wyrobach jednopłaszczowych, zwłaszcza w studzienkach wodomierzowych?

Kanalizacja w budynkach jest zazwyczaj wyprowadzana rurą PCV 160, rzadziej PCV 110. Jednak oprócz rur PCV w tych samych rozmiarach dostępne są rury polietylenowe. Dlatego w zależności od potrzeb i sytuacji zamiast uszczelki stosowane są jako wloty i wyloty w zbiornikach rury spawane, zamiast uszczelek.

Należy zwrócić tu uwagę zwłaszcza na studzienki wodomierzowe, które z racji większego zagłębienia dna w wykopie, mają zazwyczaj, częstszy kontakt z wodami gruntowymi. Dodatkowo wiąże się to z siłą wyporu, która może powodować dodatkowe naprężenia. Dlatego w studzienkach, pomimo, że są w większości typów wyrobami jednopłaszczowymi, stosowane są tylko przyłącza spawane z korpusem.

źródło i zdjęcie: Wobet-Hydret