WOBET-HYDRET Oczyszczalnie biologiczne, przepompownie ścieków, szamba
Przejdź do:
Dystrybutorzy
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 49543
Porady od WOBET-HYDRET
Pompy do zbiornika na deszczówkę - co warto wiedzieć przed zakupem?
Zbieranie deszczówki to świetny sposób na oszczędność wody i ochronę środowiska. Ale jak wybrać odpowiednią pompę do zbiornika na deszczówkę, aby maksymalnie wykorzystać zgromadzone zasoby? Odpowiedź znajdziesz w tym poradniku!
Opróżnianie szamba - najczęstsze problemy i jak ich unikać
Szamba, czyli bezodpływowe zbiorniki na nieczystości, są nieodzownym elementem infrastruktury na terenach, gdzie brak jest dostępu do sieci kanalizacyjnej. Tego typu rozwiązanie niesie ze sobą różnorodne wyzwania. Znając je, można uniknąć wielu problemów związanych z codziennym użytkowaniem szamb.
Co powinieneś wiedzieć o programie dofinansowania Moja Woda?
To program rządowy, który trwa do końca 2024 roku. Ma na celu ochronę zasobów wodnych na świecie i zminimalizowanie skutków suszy i ograniczenie występowania jej. Jeśli chcesz zwiększyć retencję na terenie swojej posesji i możliwie najlepiej wykorzystywać wody opadowe, a nie skorzystałeś jeszcze z dofinansowania z Programu Moja Woda, zobacz, co musisz zrobić, żeby dostać dodatkowe środki.
Unikaj tych problemów ze zbiornikami na szambo
Jak uniknąć problemów z montażem zbiornika na szambo i z jego eksploatacją? Czy raz zamontowany zbiornik można ponownie osadzić w gruncie? Które zbiorniki są lepsze: z tworzywa czy z betonu? Sprawdź, co jeszcze powinieneś wiedzieć o zbiornikach na szambo.
Czy samodzielny montaż przydomowej oczyszczalni ścieków jest trudny?
Osoby decydujące się na samodzielny montaż przydomowej oczyszczalni ścieków powinny pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które gwarantują prawidłową eksploatację oraz bezpieczeństwo domowników. WOBET-HYDRET - producent oczyszczalni ścieków - radzi, na co zwracać uwagę podczas montażu.
Dlaczego magazynowanie wody deszczowej jest tak ważne?
Magazynowanie, a następnie spożytkowanie wody deszczowej to zarówno spora oszczędność, jak i wspaniały przykład przemyślanego i ekologicznego gospodarowania zasobami wody. Zebrana deszczówka może zostać wykorzystana do podlewania ogrodu, mycia pojazdów czy sprzątania. Może też zasilać pralkę lub spłuczkę w toalecie. Zastosowań dla takiej wody jest wiele. Aby efektywnie zebrać jej znaczącą ilość, potrzebne są zbiorniki nawierzchniowe lub podziemne. Niezaprzeczalnym walorem tych drugich jest fakt, że są one niemal niewidoczne i nie ingerują w estetykę otoczenia.
Czego nie wrzucać/wlewać do kanalizacji?
Śmieci które wrzucamy do odpływów, zatykają rury, zmniejszając ich średnice i powodując zatory. Należy przestrzegać kilku reguł, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.
Oczyszczalnie biologiczne - jak ważne są w codziennym życiu?
Niestety, wciąż w równie dużym stopniu narażeni jesteśmy na działanie zróżnicowanych zanieczyszczeń, które docierają do nas niemal zewsząd. Nasze zdrowie atakuje już nie tylko brudne powietrze, ale także trujące chemiczne substancje zawarte w pożywieniu, aż w końcu zanieczyszczenia w zużytych cieczach – ściekach. O tym, jak bardzo ważna jest odpowiednia troska o nasze środowisko naturalne, nie musimy powtarzać. Przekonajcie się zatem, w jaki sposób odpowiednio o to zadbać.
WOBET-HYDRET: Jak najefektywniej pozbyć się wód deszczowych?
Najlepszą odpowiedzią będzie zakup jednego z naszych systemów – PAKIETBOX! Deszczówka, a inaczej woda opadowa, to nic innego, jak woda w postaci opadów atmosferycznych, która powstaje na skutek kondensacji pary wodnej unoszącej się w atmosferze. Im czystsze powietrze, które taka para napotka przy opadaniu na daną powierzchnię, tym skład deszczówki jest mniej toksyczny. Jeśli natomiast opady mają miejsce na terenach bardzo zanieczyszczonych, skład deszczówki może zawierać sporo pyłu przemysłowego, a także sadzę, mikroorganizmy, czy nawet sole mineralne.