Najczęściej wybieranymi pojemnościami zbiorników na wodę deszczową są 2, 3, oraz 5 m3. Wielkości uzależnione są od powierzchni dachu, z którego zbieramy wodę z opadów oraz wielkości ogrodu. Wspomniane zbiorniki mają konstrukcję jednopłaszczową i formowane są w całości co zapewnia ich trwałość i szczelność.
Jakie wielkości zbiorników do zastosowań domowych
Niezależnie oferowany jest typoszereg zbiorników cylindrycznych, dwupłaszczowych, który charakteryzuje się większą wytrzymałością i zakresem dostępnych pojemności od 2 m3 do 75 m3 oraz średnicy od 1,2 m do 2,5 m. Do zastosowań przydomowych stosowane są głównie zbiorniki o średnicy 1,2 m z uwagi na najmniejszą głębokość wykopu co ułatwia montaż. Większa średnica, 1,5 m, wybierana jest ze względu na pojemność od 6 m3 do 10 m3, która się z pewnością przyda przy większych ogrodach.
Każdy zbiornik wyposażony jest w dwa włazy rewizyjne. Pierwszy właz wykorzystywany jest do serwisowania filtra na wlocie, który zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń w zbiorniku. Drugi właz umożliwia instalację opcjonalnej pompy zatapialnej lub wprowadzenie króćca zasysającego od pompy nawierzchniowej.
W celu stworzenia gotowych zestawów umożliwiających magazynowanie wody deszczowej oraz jej wykorzystanie, oprócz zbiorników, WOBET HYDRET wprowadził do oferty pompy ogrodowe firmy Kärcher. Szeroki wybór pomp umożliwia wybór względem indywidualnych potrzeb i obejmuje wersje: CISTERN (zatapialne), GARDEN (nawierzchniowe) oraz HOME & GARDEN (nawierzchniowe automatyczne).
Dostępne są również wersje z akcesoriami, umożliwiającymi natychmiastowe użycie pompy. Jednym z przykładów takiego zestawu jest BP3 GARDEN SET PLUS, który stanowi bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż osobno kupowana pompa i osprzęt. Pompa BP3 ma moc 800 W i ciśnienie (max. 4 bar) zapewniające nam możliwość podlewania z węża jak i zasilania np. wahadłowego zraszacza ogrodowego.
źródło i zdjęcie: Wobet Hydret