Przydomowe oczyszczalnie ścieków a bezpieczeństwo?
Zanim przydomowa oczyszczalnia ścieków zostanie zamontowana w danym miejscu, osoba zainteresowana jej instalacją musi uzyskać zgodę właściwego organu. Mimo że załatwianie spraw formalnych nie należy do ulubionych czynności, jest bardzo ważne. Właściwy organ sprawdza bowiem czy oczyszczalnia zostanie postawiona w odpowiednim miejscu i czy nie będzie wpływać negatywnie na środowisko. Ten etap zapobiega m.in. zbyt małej odległości pomiędzy oczyszczalnią a studnią, wodą gruntową czy drogą.
Oczyszczone ścieki przyczyniają się do ochrony środowiska
O jakość oczyszczalni ścieków dbają ich producenci, którzy testują swoje urządzenia i gwarantują, że do środowiska nie przedostaną się żadne szkodliwe substancje. Odprowadzana ciecz jest tak oczyszczona, by była bezpieczna dla gleb i wód.
Przydomowe oczyszczalnie ścieków przy małym nakładzie własnym użytkowników mogą stać się idealnym rozwiązaniem do usuwania ścieków, na długie lata, dla każdego gospodarstwa domowego. Nie emitują dźwięków i zapachów, które mogłyby być niemiłe dla otoczenia. Dbają więc nie tylko o środowisko, ale również o komfort właścicieli i okolicznych mieszkańców.
źródło i zdjęcie: Wobet-Hydret