Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Urządzenia grzewcze do dofinansowań - Czyste Powietrze 2024

W drugim kwartale 2024 r. program „Czyste Powietrze” znacznie zyskał na popularności. Widoczna jest też zdecydowana zmiana trendu w preferowanych urządzeniach grzewczych.

Urządzenia grzewcze do dofinansowań - Czyste Powietrze 2024
ZMK SAS Spółka z o. o. Jedno- i dwufunkcyjne kondensacyjne kotły gazowe
www.sas.busko.pl
ZMK SAS Spółka z o. o. Jedno- i dwufunkcyjne kondensacyjne kotły gazowe
Dane kontaktowe:
+48 500 260 986
Przemysłowa 3, 28-100 Busko Zdrój, Owczary
Zobacz firmę w innym dziale: Kotły na paliwo stałe Pompy ciepła

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czyste Powietrze należy do kotłów na biomasę!

W 2024 r. najpopularniejszymi urządzeniami grzewczymi są kotły na paliwa stałe. W marcu 2024 r. aż 46% wszystkich wniosków dotyczyło kotłów na biomasę (pelet oraz drewno). W ofercie SAS znajdują się dwa modele podajnikowych kotłów peletowych o emisji pyłów do PM ≤20 mg/m³, które wpisane zostały na Listę ZUM:

  • BIO COMPACT PLUS (10, 12, 17, 20, 25 kW)
  • BIO EFEKT PLUS (14, 17, 23, 29, 36 kW)

Kotły te wyposażone są w ceniony na rynku, opatentowany, samoczyszczący palnik peletowy SAS Multi Flame oraz sterownik TECH ST-555P z obsługą 2 zaworów, 4 pomp i Ethernetem.

Charakterystyczną cechą palnika jest automatyczne, wysokoefektywne, samooczyszczające się palenisko spalające dokładnie taką porcję paliwa, jaka jest niezbędna do uzyskania zadanej przez użytkownika temperatury na sterowniku.

Bezpieczny transport biomasy możliwy jest dzięki mechanizmowi dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym, co uniemożliwia cofnięcie płomienia do zasobnika. Na podajnikowe kotły peletowe beneficjenci mogą otrzymać do 20 400 zł dopłaty.

Kotły zasypowe również do dotacji!

Innym rozwiązaniem są kotły zasypowe zgazowujące drewno VARMO PLUS, które również są dotowane w Programie Czyste Powietrze. Dostępne są w mocach 10, 15, 20 oraz 25 kW.

Kotły zasypowe zgazowujące drewno VARMO PLUS idealnie współpracują ze zbiornikami buforowymi SAS BST
Kotły zasypowe zgazowujące drewno VARMO PLUS idealnie współpracują ze zbiornikami buforowymi SAS BST 

Do współpracy z kotłami zasypowymi polecamy zbiorniki buforowe SAS BST dostępne w pojemnościach od 100 do 1000 l i wielu konfiguracjach, zarówno średnic dennic jak i rozstawu muf przyłączeniowych.

Polskie pompy ciepła SAS VESTA

Najbardziej ekologicznym źródłem ogrzewania pozostają pompy ciepła – szczególnie te pracujące na naturalnych czynnikach roboczych. W najnowocześniejszych pompach ciepła stosuje się niepodlegające ustawie SZWO (tzw. F-gazy), np. propan (R290), który jest niewątpliwie czynnikiem przyszłości branży HVAC. VESTA to pompa ciepła typu monoblok o wysokim współczynniku COP do 4.2 dla A2W35 (w cyklu grzania) i SCOP = 3,3 i klasa A++ dla klimatu umiarkowanego.

Sprzedawana jest w systemie CTI (Complete To Install). Oznacza to, że instalator otrzymuje urządzenie w pełni kompletne, wyposażone w podzespoły gotowe do montażu, co przekłada się na oszczędności poprzez zakup jednego skonfigurowanego do pracy zestawu.

Prawidłowo dobrane i zamontowane pompy ciepła będą pracować nie tylko ekologicznie, ale i ekonomicznie. Podstawą doboru tego urządzenia do budynku termomodernizowanego zawsze powinien być rzetelny audyt, który będzie w stanie dostarczyć inwestorowi informacji o tym, jakie jest zapotrzebowanie jego budynku na energię.

Nasze pompy ciepła produkujemy i certyfikujemy w Polsce!

VESTA została przebadana w Centralnym Ośrodku Chłodnictwa COCH w Krakowie, co gwarantuje, że deklarowane przez nas parametry są prawdziwe, a urządzenie jest wydajne, bezpieczne i będzie kwalifikować się do dotacji, dzięki obecności na Liście ZUM.

Kondensacyjne kotły gazowe

Ogrzewanie gazowe nadal ma duży udział w całym rynku urządzeń grzewczych. W marcu 2024 r. co czwarty wniosek składany w „Czystym Powietrzu” dotyczył kotła gazowego, co pokazuje, że klienci nadal cenią sobie te urządzenia za niskie koszty inwestycyjne oraz bezobsługowość systemu grzewczego.

Gazowy kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny SAS CONDENS PLUS
Gazowy kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny SAS CONDENS PLUS

Odpowiednio dobrane do zapotrzebowania energetycznego kotły gazowe sprawdzą się zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Kocioł jednofunkcyjny SAS CONDENS (19, 24, 30, 42 kW) zaprojektowany został dla potrzeb centralnego ogrzewania, można jednak podłączyć do niego zewnętrzny zasobnik c.w.u., co umożliwi przygotowanie ciepłej wody użytkowej.

Kocioł w wersji dwufunkcyjnej SAS CONDENS PLUS (19, 24, 30 kW) zaprojektowano zarówno do centralnego ogrzewania, jak i do produkcji c.w.u. przepływowo za pośrednictwem wbudowanego płytowego wymiennika ciepła.

Kotły z serii CONDENS/CONDENS PLUS wyposażone są w duży czytelny wyświetlacz z komunikatami tekstowymi oraz posiadają zaawansowany system autodiagnostyki. Mogą pracować w oparciu o automatykę pogodową oraz z dodatkowymi modułami, np. modułem strefowym 959ZH.

Aby jeszcze łatwiej sterować instalacją opartą na naszych kotłach gazowych, polecamy do nich regulator pokojowy OpenTherm ST-2801 Wi-Fi. Regulatory pokojowe OpenTherm pozwalają na uzyskanie optymalnego komfortu cieplnego.

Działanie urządzenia polega na inteligentnym, intuicyjnym utrzymywaniu komfortowych warunków w pomieszczeniu zgodnie z ustawionym przez użytkownika harmonogramem lub nastawioną stałą temperaturą.

źródło i zdjęcia: ZMK SAS Spółka z o.o.