Co by było gdyby tak przestać dźwigać ciężkie zgrzewki wody butelkowanej?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Co by było gdyby tak przestać dźwigać ciężkie zgrzewki wody butelkowanej?

Wielu z nas marzy o tym by móc zrezygnować chociażby z części zakupów i nie musieć ich własnoręcznie nosić ze sobą do domu. O ile reklamówki stałyby się lżejsze, a nasz kręgosłup mniej obciążony. Przy okazji zaoszczędzilibyśmy paliwo na jazdę po mieście, a tym samym mieli pozytywny wpływ na środowisko. Jednym z takich produktów może być butelkowana woda mineralna często pakowana w zgrzewki po 6-8 szt.

aktualizacja: 2020-12-03 11:26:16

W BWT zadaliśmy sobie pytanie: "Po co kupować i nosić kilkanaście litrów wody butelkowanej skoro z naszych domowych kranów może popłynąć zdrowa i czysta woda nadająca się do picia?". Odpowiedź na to pytanie zaprowadziła nas w nowe obszary technologii uzdatniania wody i finalnie pozwoliła nam stworzyć nowy rodzaj produktów, które nazwaliśmy BWT AQA drink Pure.

Bezpieczna, czysta higienicznie i smaczna woda prosto z kuchennego kranu

System podzlewowy BWT AQA drink Pure składa się z innowacyjnego trójdrożnego kranu renomowanej firmy GROHE (o wylewce w kształcie C lub U), wysokowydajnego filtru M200 z głowicą, a także przepływomierza AQA Monitor.

Innowacyjność armatury kuchennej polega na tym, że kran posiada dwie oddzielne dźwignie, które umożliwiają nam wybór pomiędzy zdrową, pyszną i wzbogaconą w magnez wodą, a niefiltrowaną zwykłą kranówką z sieci wodociągowej, która świetnie nadaje się np. do zmywania naczyń.

Co sprawia, że woda z kranu jest bezpieczna i pyszna? Wysokowydajne filtry z opatentowaną technologią mineralizacji magnezem wody BWT. Wkłady filtracyjne AQA drink podczas filtracji nie tylko dodają cenny dla naszego zdrowia magnez, ale także znacznie redukują ilość substancji wpływających na zapach i smak wody takich jak np. chlor. Należy pamiętać, że magnez jest świetnym nośnikiem smaku, dlatego napoje i potrawy przygotowane na bazie wody BWT smakują lepiej.

Nie zapominajmy jednak, że głównym zadaniem filtrów AQA drink jest wychwycenie i oczyszczenie wody z mikroplastiku, metali ciężkich (ołów, miedź) i 99,99% bakterii jakie znajdują się w wodzie wodociągowej. Tak oczyszczona woda jest w pełni bezpieczna, smaczna i nierzadko o lepszych właściwościach fizycznych niż woda butelkowana. Badania przeprowadzone w 2019 r. przez Stiftung Warentest, WHO, czy Öko-Test pokazały, że woda mineralna często zawiera nawet mniej minerałów niż zwykła woda z kranu. Ponadto badania rzecznika praw ochrony konsumentów wykazały także podwyższony poziom substancji krytycznych1,2.

Skąd wiemy kiedy, należy wymienić filtr wody? O tym zawczasu poinformuje nas AQA monitor, który mierzy ilość przefiltrowanej wody jaką zużyliśmy. Filtr AQA drink w zależności od wersji i twardości wody jaką mamy w domu, może przefiltrować od 1330 do 5000 litrów! W najmniejszym wariancie to 1330 1-litrowych butelek o łącznej masie ponad 1,33 tony, które musielibyśmy przenieść ze sklepu do domu.

Filtry BWT AQA drink Pure
Filtry BWT AQA drink Pure

Mineralizowana woda z kranu jest tańsza niż woda butelkowana

Osoba dorosła powinna codziennie wypijać ok. 2,5 l wody, czyli ok. 913 l wody rocznie. Przyjmijmy, że średnia cena 1 l wody butelkowanej to 1,33 zł3. Taka ilość wody mineralnej w supermarkecie będzie kosztować ok. 1214 zł. Natomiast 913 l wody z wodociągu w Polsce (przy średniej cenie 0,37 gr/l)3 kosztuje tylko ok. 337 zł. Do tego należy doliczyć koszty systemu podzlewowego i wkładów. Są one jednak po części wielorazowe i ich koszt w stosunku do okresu użytkowania jest tak niski, że inwestycja zwraca się już w przeciągu 1-2 lat, w zależności od wersji.

Do tego należy dodać fakt, że w przypadku wody butelkowanej mówimy o przeliczeniach dla jednej osoby. W przypadku wieloosobowej rodziny, koszty poniesione na systemy do uzdatniania wody BWT będą jeszcze niższe. W bezpośrednim porównaniu z butelkowaną wodą mineralną woda z kranu mineralizowana magnezem jest cenowym zwycięzcą, a i nie rzadko zdecydowanym zwycięzcą jakościowym.

Źródła:
1: https://utopia.de/mineralwasser-test-stiftung-warentest- kohlensaeure-55853
2: https://www.who.int/water_sanitation_health/publications/ microplastics-in-drinking-water/en
3: https://www.pwik.czest.pl/gospodarka-wodna


www.bwt.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje