Co by było gdyby tak przestać dźwigać ciężkie zgrzewki wody butelkowanej?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Co by było gdyby tak przestać dźwigać ciężkie zgrzewki wody butelkowanej?

Wielu z nas marzy o tym by móc zrezygnować chociażby z części zakupów i nie musieć ich własnoręcznie nosić ze sobą do domu. O ile reklamówki stałyby się lżejsze, a nasz kręgosłup mniej obciążony. Przy okazji zaoszczędzilibyśmy paliwo na jazdę po mieście, a tym samym mieli pozytywny wpływ na środowisko. Jednym z takich produktów może być butelkowana woda mineralna często pakowana w zgrzewki po 6-8 szt.

aktualizacja: 2020-12-03 11:26:16

W BWT zadaliśmy sobie pytanie: "Po co kupować i nosić kilkanaście litrów wody butelkowanej skoro z naszych domowych kranów może popłynąć zdrowa i czysta woda nadająca się do picia?". Odpowiedź na to pytanie zaprowadziła nas w nowe obszary technologii uzdatniania wody i finalnie pozwoliła nam stworzyć nowy rodzaj produktów, które nazwaliśmy BWT AQA drink Pure.

Bezpieczna, czysta higienicznie i smaczna woda prosto z kuchennego kranu

System podzlewowy BWT AQA drink Pure składa się z innowacyjnego trójdrożnego kranu renomowanej firmy GROHE (o wylewce w kształcie C lub U), wysokowydajnego filtru M200 z głowicą, a także przepływomierza AQA Monitor.

Innowacyjność armatury kuchennej polega na tym, że kran posiada dwie oddzielne dźwignie, które umożliwiają nam wybór pomiędzy zdrową, pyszną i wzbogaconą w magnez wodą, a niefiltrowaną zwykłą kranówką z sieci wodociągowej, która świetnie nadaje się np. do zmywania naczyń.

Co sprawia, że woda z kranu jest bezpieczna i pyszna? Wysokowydajne filtry z opatentowaną technologią mineralizacji magnezem wody BWT. Wkłady filtracyjne AQA drink podczas filtracji nie tylko dodają cenny dla naszego zdrowia magnez, ale także znacznie redukują ilość substancji wpływających na zapach i smak wody takich jak np. chlor. Należy pamiętać, że magnez jest świetnym nośnikiem smaku, dlatego napoje i potrawy przygotowane na bazie wody BWT smakują lepiej.

Nie zapominajmy jednak, że głównym zadaniem filtrów AQA drink jest wychwycenie i oczyszczenie wody z mikroplastiku, metali ciężkich (ołów, miedź) i 99,99% bakterii jakie znajdują się w wodzie wodociągowej. Tak oczyszczona woda jest w pełni bezpieczna, smaczna i nierzadko o lepszych właściwościach fizycznych niż woda butelkowana. Badania przeprowadzone w 2019 r. przez Stiftung Warentest, WHO, czy Öko-Test pokazały, że woda mineralna często zawiera nawet mniej minerałów niż zwykła woda z kranu. Ponadto badania rzecznika praw ochrony konsumentów wykazały także podwyższony poziom substancji krytycznych1,2.

Skąd wiemy kiedy, należy wymienić filtr wody? O tym zawczasu poinformuje nas AQA monitor, który mierzy ilość przefiltrowanej wody jaką zużyliśmy. Filtr AQA drink w zależności od wersji i twardości wody jaką mamy w domu, może przefiltrować od 1330 do 5000 litrów! W najmniejszym wariancie to 1330 1-litrowych butelek o łącznej masie ponad 1,33 tony, które musielibyśmy przenieść ze sklepu do domu.

Filtry BWT AQA drink Pure
Filtry BWT AQA drink Pure

Mineralizowana woda z kranu jest tańsza niż woda butelkowana

Osoba dorosła powinna codziennie wypijać ok. 2,5 l wody, czyli ok. 913 l wody rocznie. Przyjmijmy, że średnia cena 1 l wody butelkowanej to 1,33 zł3. Taka ilość wody mineralnej w supermarkecie będzie kosztować ok. 1214 zł. Natomiast 913 l wody z wodociągu w Polsce (przy średniej cenie 0,37 gr/l)3 kosztuje tylko ok. 337 zł. Do tego należy doliczyć koszty systemu podzlewowego i wkładów. Są one jednak po części wielorazowe i ich koszt w stosunku do okresu użytkowania jest tak niski, że inwestycja zwraca się już w przeciągu 1-2 lat, w zależności od wersji.

Do tego należy dodać fakt, że w przypadku wody butelkowanej mówimy o przeliczeniach dla jednej osoby. W przypadku wieloosobowej rodziny, koszty poniesione na systemy do uzdatniania wody BWT będą jeszcze niższe. W bezpośrednim porównaniu z butelkowaną wodą mineralną woda z kranu mineralizowana magnezem jest cenowym zwycięzcą, a i nie rzadko zdecydowanym zwycięzcą jakościowym.

Źródła:
1: https://utopia.de/mineralwasser-test-stiftung-warentest- kohlensaeure-55853
2: https://www.who.int/water_sanitation_health/publications/ microplastics-in-drinking-water/en
3: https://www.pwik.czest.pl/gospodarka-wodna


www.bwt.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje