Czy pompy ciepła to urządzenia awaryjne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy pompy ciepła to urządzenia awaryjne?

Pompy ciepła NIBE to urządzenia cechujące się bardzo niską awaryjnością. Serce urządzenia stanowi sprężarka, która jest jednocześnie najważniejszym i najdroższym elementem składowym pompy ciepła, Sprężarki NIBE charakteryzują się długą żywotnością, która wynosi około 80 000 godzin pracy.

aktualizacja: 2019-04-03 10:49:49

Oznacza to. że przy średniej pracy pompy ciepła w ciągu roku wynoszącej 2-3 tys. godzin, pompa ciepła NIBE może osiągnąć żywotność na poziomie 30 lat. Dodatkowym elementem wydłużającym żywotność urządzenia jest inwerter sterujący częstotliwością pracy sprężarki. Marka NIBE od 2005 r. specjalizuje się w pompach inwerterowych, co gwarantuje najwyższą jakość i największe doświadczenie na rynku. Oprócz sprężarki w każdej pompie ciepła znajdziemy takie elementy jak zawór rozprężny, wymienniki ciepła, elementy hydrauliczne oraz elektroniczne.

Ryzyko wystąpienia awarii w układzie wieloelementowym jest z reguły znacznie wyższe niż w układach z mniejszą ilością elementów składowych. Kolejną ważną kwestią wpływającą na niezawodność układu jest sam projekt instalacji. Im projekt bliższy jest układowi równoległemu, tym mniejsze ryzyko awarii.

Najczęstszą przyczyna awarii pomp ciepła jest nie samo urządzenie, a człowiek który je montował. Dlatego decydując się na montaż pompy ciepła, warto jest wybrać doświadczonego instalatora, który posiada stosowną autoryzację producenta. Aby maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia awarii pompy ciepła, warto wybierać urządzenia kompaktowe (np. NIBE F1255), które posiadają wbudowane fabrycznie takie elementy jak pompy obiegowe dolnego i górnego źródła, moduł sterujący pracą pompy ciepła, zintegrowany zbiornik buforowy, zasobnik ciepłej wody użytkowej, grzałkę czy zawory trójdrogowe z siłownikiem.

Pompy ciepła NIBE są praktycznie bezobsługowe, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka awarii. Obsługa pompy ciepła NIBE sprowadza się jedynie do przeprowadzenia corocznego przeglądu technicznego.

Zestaw pomp ciepła Nibe

Podsumowując pompy ciepła NIBE w odniesieniu do innych źródeł ciepła cechują się bardzo niskim poziomem awaryjności. Prawie 40 letnie doświadczenie marki NIBE w produkcji pomp ciepła gwarantuje najwyższą jakość oferowanych produktów. Urządzenia te są głównym produktem firmy i cieszą się szerokim uznaniem wśród doświadczonych instalatorów.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Verka

17 Lis 2019, 08:57

Bo pompa ciepła to kicha, teraz opłaca sie montować panele fotowoltaiczne i ogrzewać prądem poprzez grzejniki elektryczne albo piecyki elektryczne. Za dwa lata wszyscy w Polsce będą musieli posiadać panele foto albo inne źródło energii zielonej. Szkoda tylko że nie wszystkich będzie ...

time image

Gość UKASZ

17 Lis 2019, 07:25

Czy Pompy są awaryjne a wy publikujecie artykuł sponsorowany !!! Nibe? ja mam odmienne zdanie. Nibe mają 70% wyższą cenę więc biorę na klatę prawdopodobieństwo zepsucia się takiej za 16-18 tyś zł. Gówniany artykuł !

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje