Dlaczego warto wybrać ciepło z natury?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego warto wybrać ciepło z natury?

Pompa ciepła powietrze/woda wykorzystuje powietrze zewnętrzne do ogrzewania budynku i podgrzania ciepłej wody. Konwersja energii z powietrza zewnętrznego do ogrzewania budynku następuje w trzech różnych obiegach. W obiegu czynnika dolnego źródła darmowa energia cieplna jest pozyskiwana z otoczenia i transportowana do pompy ciepła. W obiegu czynnika chłodniczego pompa ciepła przekazuje ciepło z dolnego źródła do obiegu czynnika grzewczego. W obiegu czynnika grzewczego ciepło jest rozprowadzane po budynku. Dlaczego warto wybrać pompę ciepła? Za wyborem pompy ciepła przemawia kilka czynników.

Konstrukcja monoblok

W przypadku pomp ciepła typu monoblok Termet Heat Gold lub Platinum wszystkie komponenty umieszczone są w jednym kompaktowym urządzeniu. Taka konstrukcja sprawia, że montażu może dokonać instalator, który nie posiada dodatkowych kosztownych uprawnień f-gazowych potrzebnych do pracy z czynnikami chłodniczymi.

Do nowych i modernizowanych budynków

Pompa ciepła powietrze-woda może obsługiwać szeroki zakres temperatur zasilania (od 30°C do 65°C). Dzięki temu nadaje się równie dobrze do instalacji niskotemperaturowych z ogrzewaniem podłogowym jak i do średniotemperaturowych instalacji grzejnikowych.

Technologia EVI

Zastosowanie w pompach ciepła technologii EVI (czyli bezpośredniego wtrysku par czynnika chłodniczego) pozwala na efektywne ogrzewanie domu nawet w czasie mroźnej zimy, kiedy występują skrajnie niskie temperatury (do -25°C). Dzięki temu, pompy ciepła z dużym powodzeniem mogą stać się głównym źródłem ciepła dla domu.

Ekologiczny czynnik

W oferowanych przez Termet pompach ciepła zastosowano ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Jest to niezwykle istotne dla środowiska naturalnego ponieważ wskaźnik GWP (współczynnik globalnego ocieplenia) wynosi dla R32 zaledwie 675, a więc ma on dużo mniejszy wpływ na zmiany klimatu, niż inne czynniki.

Korzyści przez cały rok

Pompa ciepła daje korzyści przez cały rok, ponieważ może ona pełnić kilka funkcji, czyli być wykorzystywana nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, lub latem do chłodzenia.

Nowoczesne pompy ciepła marki Termet z serii GOLD oraz PLATINUM, dzięki wysokim parametrom technicznym, spełniają kryteria obecnie realizowanych programów wsparcia rozwoju odnawialnych źródeł energii tj. Czyste Powietrze czy też Moje Ciepło. Użytkownik może zatem być spokojny że dokona właściwego wyboru i zadba o środowisko naturalne dla siebie i swoich bliskich.

Joanna Wróbel
Specjalista ds. systemów grzewczych Termet
Na zdjęciu otwierającym: Powietrzna pompa ciepła to nieduże urządzenie, zajmujące koło domu niewiele miejsca. (fot. Termet)

Zdaniem naszych Czytelników

time image

04 Lip 2022, 08:20

Oczywiście, że do zasilania pompy potrzeba prądu. Gdyby nie to, byłoby to urządzenie niemal idealne:) W przypadku pomp o dobrych parametrach zdecydowana ilość energii pochodzi jednak z otoczenia. Stąd taka ich popularność w ostatnim czasie.

time image

Gość Norbi

03 Lip 2022, 10:25

Jakoś wszystkim umyka że do zasilania pompy potrzeba energii elektrycznej i to niemało.A już teraz nasza energetyka ledwo zipi a prąd drożeje.O chorych cenach tych pomp już nawet szkoda pisać.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!