Nowa fabryka BIAWAR Produkcja wspiera budownictwo zeroemisyjne i ułatwia walkę ze smogiem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowa fabryka BIAWAR Produkcja wspiera budownictwo zeroemisyjne i ułatwia walkę ze smogiem

W 2019 roku przychody NIBE-BIAWAR ze sprzedaży pomp ciepłą wzrosły aż o 63 procent! Na ten rok przewidziana jest równie wysoka dynamika wzrostowa. Nie zablokuje jej nawet pandemia COVID-19, czego dowodem może być chociażby ogromne zainteresowanie ofertą pomocową w ramach Szwedzkiej Dotacji. Dlatego firma buduje nową fabrykę, do której docelowo zostanie przeniesiona cała firma. Zakończony został I etap inwestycji, a ważną część nowego obiektu stanowi centrum szkoleniowe.

aktualizacja: 2020-05-12 11:19:20

Potrzeba zbudowania nowej fabryki najlepiej dokumentuje proces szybkiego wzrostu świadomości klientów w zakresie budownictwa niskoemisyjnego, a zwłaszcza technologii pomp ciepła i odnawialnych źródeł energii. Świadczą o tym zresztą liczby. W ubiegłym roku przychody fabryki ze sprzedaży pomp ciepła wzrosły aż o 63 procent! Przychód całej firmy wyniósł 176 mln zł i był wyższy o 21 proc. w porównaniu z osiągniętym rok wcześniej. Wysoką dynamikę wzrostową ilustrują plany na ten rok, które zakładają wzrost obrotów do 200 mln zł.

Jest to możliwe między innymi dzięki budowie nowej fabryki. Oddana do użytku w lutym pierwsza część inwestycji, poza wspomnianym nowym centrum szkoleniowym oraz kompleksem laboratoryjnym, to hala produkcyjna i magazynowa, do której już przeniesiona została linia produkcyjna jednostek wewnętrznych pomp ciepła SHK i BA-SVM oraz kotłów peletowych PELLUX, bo na te urządzenia obecnie jest największy popyt.

Docelowo do kompleksu liczącego 30 tys. mkw. przeniesie się cała firma. Da to możliwość rozwinięcia pełnych mocy produkcyjnych w zakresie pomp ciepła, ogrzewaczy wody i kotłów peletowych. Zwiększenie powierzchni hal produkcyjnych umożliwi również skokowe zwiększenie zatrudnienia.

Urządzenia grzewcze Nibe-Biawar

- Możliwość wzrostu wydajności produkcji i prowadzenia profesjonalnych szkoleń pozwoli na zwiększenie udziałów OZE w sektorze energetycznym, a co się z tym wiąże, również naszych udziałów w rynku pomp ciepła i wentylacji w Polsce - wskazuje Małgorzata Smuczyńska, Business Unit Manager NIBE.

Zakończony już pierwszy etap budowy całkowicie nowej fabryki BIAWAR Produkcja w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Białymstoku obejmuje nie tylko część produkcyjną, ale nowe centrum szkoleniowe NIBE-BIAWAR.

Fragmentem części ekspozycyjnej jest pokazowa kotłownia demonstrująca w jaki sposób można wykorzystać potencjał pomp ciepła. Ale tak naprawdę ujawnia on swoje prawdziwe możliwości w postaci inteligentnego systemu grzewczego jaki zbudowano dla całego obiektu o powierzchni 10 tys. mkw. Unaocznia on gamę możliwości przyszłościowych rozwiązań, w tym cyfrowych do wdrażania w życie idei ekologicznego i zrównoważonego budownictwa - także przemysłowego.

Wielozadaniowy - grzewczy i chłodzący - system obsługujący cały obiekt to instalacja, w skład której wchodzi kaskada ośmiu powietrznych pomp ciepła NIBE F2120-20 oraz kaskada czterech gruntowych pomp ciepła NIBE F1345 60kW. Dolnym źródłem gruntowych pomp ciepła jest system 60. odwiertów pionowych o łącznej długości 6000 m.b., które zostały wykonane pod halą produkcyjno-magazynową.

Pompy ciepła Nibe-Biawar

- W tym budynku nasza wiedza i doświadczenie zostały w pełni wprowadzone w życie, a dzięki nowoczesnej pokazowej kotłowni, możemy przekazać ją naszym partnerom handlowym i wszystkim odwiedzającym - podkreśla Małgorzata Smuczyńska.

Dynamicznego trendu wzrostowego nie powinna zahamować nawet pandemia COVID-19. Obecne kłopoty zdrowotne nie zmienią w żaden sposób bowiem popytu na urządzenia OZE, zwłaszcza że wspierają go zarówno rosnąca świadomość konsumentów zagrożeniami klimatycznymi jak i polityka państwa - choćby program Czyste Powietrze mający przyspieszyć wymianę trujących pieców na niskoemisyjne urządzenia grzewcze czy polityka ulg podatkowych.

Pompy ciepła Nibe-Biawar

- Naszą pozycję lidera rynku zawdzięczamy bardzo dobrej opinii o marce NIBE, ale również, a może przede wszystkim, dzięki zaangażowaniu i jakości usług naszych autoryzowanych firm instalacyjnych oraz doradców - mówi Małgorzata Smuczyńska. - Dobrze skrojona oferta i wysoka jakość naszych produktów to główne czynniki naszego sukcesu. NIBE-BIAWAR od lat kieruje się ideą zrównoważonego rozwoju, produkując urządzenia uznane za najlepszą dostępną technologię, co potwierdza, że właściwie obraliśmy kierunek rozwoju naszej firmy - podkreśla Małgorzata Smuczyńska, Business Unit Manager NIBE.

Potwierdzeniem tych słów może być zainteresowanie Szwedzką Dotacją, rozpoczętą 2 marca akcją dopłaty do zakupu pomp ciepła NIBE. Mimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19 w ramach Szwedzkiej Dotacji konsumenci błyskawicznie rezerwowali dostępne w promocji pompy ciepła.

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje