Najnowsza seria pomp ciepła Panasonic Aquarea generacji J

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Najnowsza seria pomp ciepła Panasonic Aquarea generacji J

Panasonic Heating and Cooling wprowadził na rynek nowe pompy ciepła typu split Aquarea High Performance generacji J. Modele zapewniają ogrzewanie, chłodzenie i produkcję ciepłej wody użytkowej, idealnie sprawdzą się w nowych instalacjach, budynkach remontowanych i domach o niskim zużyciu energii. Wyróżnia je najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++.

aktualizacja: 2020-01-22 06:59:28

Kontynuując swój wkład w ograniczanie emisji CO2, Panasonic uzupełnia linię wysokowydajnych pomp ciepła o jednostki Aquarea High Performance generacji J. Dzięki wykorzystaniu technologii pomp ciepła powietrze-woda i czynnika chłodniczego R32, jest to wysoce wydajne i bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie w porównaniu do urządzeń z czynnikiem chłodniczym R410A. Zamieniając energię cieplną z powietrza w ciepło domowe technologia Aquarea pomaga zmniejszyć emisję CO2 i wpływ na środowisko w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami i grzejnikami elektrycznymi.

Za sprawą niezawodnych sprężarek inwerterowych pompa ciepła Panasonic dostosowuje swoją pracę do wymagań domu. Nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych, przy -20° C, Aquarea skutecznie ogrzewa budynek. Z kolei w miesiącach letnich klimatyzuje dom, zapewniając całoroczny komfort.

Urządzenie ma wbudowany specjalnie zaprojektowany tryb nocny, który w razie potrzeby redukuje poziom hałasu, umożliwiając spokojny sen. Seria J obejmuje również jednostki zewnętrzne, cichsze niż poprzednie modele. Pomaga to zmniejszyć hałas na zewnątrz nieruchomości, co jest szczególnie pożądane na obszarach wiejskich, gdzie cisza i spokój na zewnątrz są kluczowym czynnikiem zapewniającym komfort.

Aby uzyskać jeszcze większe oszczędności energii, jednostkę Aquarea można połączyć z wysokowydajnym zasobnikiem ciepłej wody, na przykład anodowym zbiornikiem ze stali nierdzewnej klasy A+ o pojemności 192l i 280l lub emaliowanym zbiornikiem w czterech wariantach: 150l, ​​200l, 350l i 380l. Każdy zasobnik zmniejsza straty energii dzięki wysokiemu poziomowi izolacji, podnosząc tym samym wydajność systemu.

Przyjazne dla środowiska pompy Aquarea generacji J można dodatkowo zsynchronizować z panelami słonecznymi, aby uzyskać jeszcze bardziej ekologiczne rozwiązanie. W efekcie można zoptymalizować pracę pompy ciepła i zużycie energii w najbardziej efektywny sposób, zapewniając komfort cieplny w budynku w oparciu o temperaturę zewnętrzną. Jest to idealny system dla tych, którzy chcą dbać o środowisko i jednocześnie szukają oszczędnego rozwiązania.

Aby ułatwić sterowanie, pompy ciepła Aquarea są kompatybilne z systemem Aquarea Smart Cloud, intuicyjnym rozwiązaniem pozwalającym użytkownikom w prosty sposób zarządzać funkcjami związanymi z ogrzewaniem i produkcją c.w.u., a także monitorować zużycie energii. Dostępna jest także usługa Service Cloud pozwalająca na zdalną konserwację systemu przez instalatora, co przekłada się na dodatkową oszczędność czasu i pieniędzy.

Ponadto wygodę użytkowania zapewnia współpraca systemu Aquarea z IFTTT, aplikacją znaną również pod nazwą "If This, Then That". IFTTT w połączeniu z pompą ciepła umożliwia zdefiniowanie zarówno prostych poleceń, takich jak włączanie i wyłączanie ogrzewania, jak i tych bardziej skomplikowanych, np. wysyłanie e-maili lub powiadomień o błędach. Ponadto można połączyć ze sobą różne elementy inteligentnego domu, aby zaprogramować określony tryb, np. zmienić temperaturę i włączyć światło w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

Firma powiązana:
Panasonic

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Dom energooszczędny (fotowoltaika - pompa ciepła - rekuperacja - klimatyzacja)
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA