Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G do współpracy z podłogówką i grzejnikami

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G do współpracy z podłogówką i grzejnikami

Gruntowa pompa ciepła Vitocal 333-G może współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikowym. Będzie więc dobrym rozwiązaniem m.in. dla domu z systemem mieszanym (podłogówka + grzejniki) oraz budynku, w którym z uwagi na koszty lub ograniczenia technicznie nie wykonano ogrzewania płaszczyznowego.

aktualizacja: 2019-09-10 05:20:41

Vitocal 333-G może pracować przy wysokiej temperaturze zasilania instalacji grzewczej wynoszącej nawet 65°C, dzięki czemu zapewni efektywne i energooszczędne ogrzewanie również z instalacją grzejnikową. Urządzenie sprawdzi się więc nie tylko w nowych domach, ale również tych modernizowanych.

Wysoka efektywność pracy dla c.o i c.w.u.

Pompa ciepła Vitocal 333-G jest również dobrym wyborem, gdy zależny nam na niskich kosztach ogrzewania wody użytkowej. Urządzenie pracuje z najwyższą na rynku efektywnością przygotowania c.w.u A+. Biorąc pod uwagę, że w nowym budownictwie ogrzewanie wody użytkowej pochłania aż 40% całkowitego zapotrzebowania na energię cieplną, urządzenie o tak wysokiej klasie efektywności zapewni nam realne oszczędności na kosztach ogrzewania. Woda użytkowa ogrzewana jest w sposób higieniczny w emaliowanym zbiorniku o pojemności 220 l z anodą magnezową, zapewniającą ochronę przed korozją.

Pompę ciepła Vitocal 333-G wyróżnia również najwyższa klasa SCOP A+++. Urządzenie zapewnia optymalne dopasowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania budynku na ciepło poprzez płynną modulację od 1,7 kW do 11,8 kW z wykorzystaniem inwertera.

Komfort cieplny i akustyczny

Pompę ciepła charakteryzuje również cicha praca - poziom mocy akustycznej dla pracy w specjalnie przygotowanym trybie nocnym nie przekracza 34,2 dB(A) (dla punktu pracy B0/W55). To poziom dźwięku niższy niż generuje domowa lodówka. Urządzenie może więc stanąć np. w pomieszczeniu sąsiadującym z sypialnią, bez obaw o komfort akustyczny mieszkańców. Obudowa pompy ciepła Vitocal 333-G ma kolor perłowej bieli (Vitopearlwhite), który bardzo dobrze skomponuje się z wyposażeniem nowoczesnych wnętrz.

Komunikacja internetowa

Sterowanie pracą pompy ciepła może odbywać się z poziomu dotykowego, kolorowego wyświetlacza na obudowie urządzenie lub zdalnie - przez smartfona lub tablet. Jest to możliwe dzięki komunikatorowi internetowemu Vitoconect OPTO1 dostarczanemu w cenie pompy ciepła. Zapewnia on użytkownikom pompy ciepła ciągły kontakt z urządzeniem grzewczym.

Zasilanie darmowym prądem

Pompa ciepła Vitocal 333-G jest przygotowana do pracy z instalacją fotowoltaiczną, dzięki czemu może być zasilana prądem wytworzonym z energii promieniowania słonecznego. Urządzenie w płynny sposób synchronizuje się z pracą inwertera, zapewniając maksymalne wykorzystanie energii odnawialnej. W ofercie Viessmann znajdziemy również systemy fotowoltaiczne z panelami Vitovolt 300 dopasowane do mocy pompy ciepła.

Firma powiązana:
Viessmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje