Blok grup pompowych marki Viessmann: hydraulika kotłowni w jednej obudowie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Blok grup pompowych marki Viessmann: hydraulika kotłowni w jednej obudowie

Grupa pompowa to zespół urządzeń odpowiadających za wymuszenie obiegu czynnika grzewczego w instalacji. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów hydraulicznych, domów z ogrzewaniem podłogowym i systemem mieszanym z grzejnikiem polecanym rozwiązaniem są bloki grup pompowych.

aktualizacja: 2019-09-10 07:55:48

Do każdej kotłowni

Blok grup pompowych marki Viessmann jest najbardziej kompaktowym rozwiązaniem na rynku - w jego estetycznej obudowie została zamknięta niemal cała hydraulika kotłowni. Dzięki kompaktowym wymiarom blok Viessmann sprawdzi się również w niewielkich pomieszczeniach kotłowni oraz we wnękach. Można go zamocować na ścianie w dwóch pozycjach (istnieje możliwość obrotu o 180°), ułatwia to dołączony zestaw montażowy. Zapewnia on również łatwą regulację odstępu obudowy od ściany.

Praktyczne rozwiązania

Obudowa bloku grupy pompowej Viessmann skutecznie izoluje przed stratami ciepła wszystkie podzespoły, a znajdujące się w niej żłobienia do prowadzenia przewodów, pozwalają na ich estetyczne ukrycie pod izolacją termiczną.

Blok grup pompowych Viessmann oferowany jest w wersji z jednym i dwoma mieszaczami. Produkt z jednym mieszaczem przeznaczony jest do współpracy z kotłami serii Vitodens 1XX. W miarę potrzeby można go uzupełnić o kolejny mieszacz.

Blok grup pompowych wyposażony jest również w zawory zwrotne na zasilaniu, zintegrowany czujnik temperatury wody w sprzęgle hydraulicznym oraz zdejmowalny siłownik na "klik". Produkt umożliwia rozłączenie sprzęgła poprzez śrubę imbusową, gdy konieczne jest zastosowanie większego sprzęgła zewnętrznego. Posiada także blokadę zabezpieczą przed przypadkowym wykręceniem śruby.

Na zdjęciu: Maciej Woźny, Dyrektor Marketingu Produktu

Firma powiązana:
Viessmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny