Dofinansowanie do pomp ciepła! Można uzyskać nawet do 90% dotacji!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dofinansowanie do pomp ciepła! Można uzyskać nawet do 90% dotacji!

Zielona-Eskadra.pl propaguje rozwiązania, które mogą przyczynić się do zmniejszenia lub uniknięcia emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery. Popularyzacja OZE oraz większa dostępność naturalnych źródeł energii, może być jednym z "kół ratunkowych" dla jakości powietrza. Rządowy program "Czyste powietrze" umożliwia uzyskanie dotacji na zakup urządzeń grzewczych.

aktualizacja: 2019-10-01 11:13:50

Funkcjonujący już od września program "Czyste Powietrze" umożliwia pozyskanie dotacji na zakup m.in. pomp ciepła, rekuperatorów czy termomodernizację domu. Czy wraz z uruchomieniem programu zwiększyło się zainteresowanie urządzeniami wykorzystującymi źródła naturalne?

Jak zauważyła dr inż. Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE: Wszystkie pompy ciepła oraz rekuperatory NIBE spełniają wymagania techniczne programu "Czyste Powietrze" więc rzeczywiście widzimy wzmożony popyt wśród użytkowników, tym bardziej, że szwedzka dotacja, którą również promowaliśmy dobiegła końca. Dotacje to mocny argument dla tych, którzy myślą o alternatywnym źródle ogrzewania, ale nie bez znaczenia jest tu także rosnąca świadomość właścicieli domów, którzy w coraz większym stopniu stawiają na innowacyjne, bezobsługowe i oszczędne systemy domowego ciepła. Samo wypełnianie formalności nie musi tez być uciążliwe, wsparcie w tej kwestii można uzyskać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub też w firmie Nibe-Biawar.

Obecny program będzie kontynuowany do 2029 roku, przy czym dofinansowanie montażu źródeł ciepła w budynkach nowo budowanych będzie realizowane tylko w odniesieniu do kosztów poniesionych do końca 2019 r. w postaci dotacji lub ulgi podatkowej.

Program jest skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych (budynki istniejące) lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy domu, pod warunkiem, że nie został zgłoszony do użytkowania do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie.

Na co można uzyskać dotację? W przypadku budynków istniejących program przewiduje dofinansowanie m.in. na: wymianę starych źródeł ciepła na pompy ciepła lub inne źródła ciepła spełniające wymagania programu, montaż lub modernizację wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, docieplenie ścian budynków, wymianę stolarki zewnętrznej (drzwiowej i okiennej). W przypadku domów nowo budowanych dotację można uzyskać na montaż pompy ciepła lub innego źródła spełniającego wymogi techniczne programu.

Wysokość dotacji uzależniona jest od kilku czynników, m.in. dochodu na osobę w gospodarstwie domowym i waha się od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji.

Jak to wygląda w przełożeniu na konkretne liczby? Minimalny koszt kwalifikowany do projektu wynosi 7000 złotych, a maksymalny koszt, od którego będzie liczona dotacja to aż 53 000 złotych. W związku z tym w ramach programu można uzyskać od 15 900 zł do 47 700 zł! Dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie nieobowiązkowej pożyczki.

Im więcej użytkowników skorzysta z dotacji, tym walka ze smogiem będzie bardziej skuteczna. Mając na względzie środowisko naturalne - wspólne dobro, polecamy się Państwa uwadze.

Więcej informacji na temat dotacji na Zielona-Eskadra.pl

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Łukasz

07 Sty 2020, 20:29

Dokładnie tak, zwłaszcza przy cenach które teraz są na rynku bez żadnego wsparcia każdy będzie cioł koszta jak może! Myślałem nad pompą ciepła, ale bez wsparcia na myśleniu to się skończy 🙄

time image

Gość Ja

02 Sty 2020, 14:30

Buduje mały domek. To że ktoś buduje dom nie znaczy że ma kupę kasy. Na pompę ciepła mnie nie stać, gazu podpiąć mi nie chcą (dopiero może za 2 lata) więc będę zasmradzał nie mam wyjścia "nie kcem ale muszem"

time image

Gość ja

14 Gru 2019, 12:54

Szczerze chore bo dla tych co buduja nowe domy nie bedzie dotcji na pompe to kopciucha postawia i tak krag sie zamyka...

time image

07 Gru 2019, 22:34

http://powietrze.mos.gov.pl/dofinansowanie

time image

Gość Konrad

07 Gru 2019, 20:17

Czy musze zdazyc z instalacja pompy przed koncem roku czy wystarczy sama faktura za jej zakup?

time image

Gość Mójnick

18 Lis 2019, 11:58

Artykuł o niczym. Zero konkretów. Dzięki w uj

time image

Gość Marta

31 Paź 2019, 12:40

Jaki to sens robić ograniczenia dla kogo ma być dotacja z programu jeśli założeniem jest minimalizowanie smogu. Buduję dom letniskowy całoroczny dla swojej rodziny ze względu na to iż na mojej działce nie ma zezwolenia na dom jednorodzinny. Domek będzie ogrzewany za pomocą pompy ...

time image

Gość Waldek

22 Cze 2019, 06:06

Szukam pompy tylko do ogrzewania budynku typu powietrzne. Kto moze mi doradzic co kupić.

time image

Gość czech1000@wp.pl

15 Cze 2019, 10:15

Kto pomoże dla niepełnosprawnemu w załatwianiu dofinansowanie do pompy ciepła i jak to wygląda to dofinansowanie od wysokości emerytury dzielone na osoby Każdy mówi co innego . Proszę o pomoc w wyjaśnieniu jak to działa w Polsce czy każdy rejon ma inne wymagania ???

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny