Sięgnij po Szwedzką Dotację i walcz ze smogiem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Sięgnij po Szwedzką Dotację i walcz ze smogiem

Sezon grzewczy jeszcze się dobrze nie rozpoczął, ale już notuje się wzrost szkodliwych substancji w powietrzu. Nic w tym dziwnego - kotły i piece poszły w ruch, węgiel i drewno wesoło buzują w komorach, a wszyscy wokoło ponosimy tego konsekwencje, oddychając śmiertelnie niebezpiecznymi pierwiastkami.

aktualizacja: 2018-09-19 10:23:12

Głównym źródłem smogu w Polsce są gospodarstwa domowe ogrzewane kotłami na węgiel lub drewno. To właśnie wykorzystywanie tych paliw powoduje niską emisję, a więc uwalnianie do atmosfery szkodliwych pyłów i gazów, mających bezpośredni wpływ na najbliższe otoczenie. W połączeniu z jesiennymi mgłami charakterystycznymi dla naszej strefy klimatycznej, niska emisja tworzy zawiesinę, którą określamy mianem "smogu".

Czy jest skuteczny sposób na walkę z takimi zanieczyszczeniami? Oczywiście, że tak. Najbardziej efektywnym sposobem walki ze smogiem jest jednak sięgnięcie po odnawialne źródła energii, bezsprzecznie ekologiczny sposób ogrzewania, który nie powoduje negatywnych skutków dla środowiska naturalnego.

Do najbardziej efektywnych urządzeń grzewczych wykorzystujących OZE zaliczają się pompy ciepła szwedzkiej marki NIBE. Te zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają na efektywne generowanie energii niezbędnej do ogrzania domu przy jednoczesnym zachowaniu maksimum ekologiczności, właśnie dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

Czerpiąc ze skandynawskiej tradycji wspomagania rozwiązań ekologicznych, firma NIBE-BIAWAR przygotowała wyjątkową ofertę dla tych, którzy jesienią postanowią zmienić swoje życie na bardziej ekologiczne i sięgną po sprawdzone rozwiązania. Każdy zainteresowany może liczyć na specjalną obniżkę ułatwiającą wyposażenie domu w energooszczędny, efektywny i ekologiczny system grzewczy.

Od 1.09.2017 r. do 15.12.2017 r. trwa akcja "Szwedzka dotacja do systemów NIBE". Polega ona na obniżeniu ceny katalogowej zestawu pompy ciepła z rekuperatorem o dotację w wysokości 1000 zł netto - wyjaśnia Małgorzata Smuczyńska, Menedżer ds. marki NIBE.

Połącznie pompy ciepła z rekuperatorem daje kompletny system, zapewniający ogrzewanie, produkcję c.w.u., chłodzenie oraz wentylację z odzyskiem ciepła, czyli pełen komfort termiczny w budynku, w którym energia pozyskiwana jest w sposób przyjazny dla środowiska i portfela - tłumaczy Smuczyńska. - Ze względu na wysoką efektywność ogrzewania, wysoką sprawność odzysku ciepła oraz zerową emisję CO2, jest to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny system - wyjaśnia.

Więcej informacji o promocji:

www.nibe.pl
www.szwedzkadotacja.pl

Firma powiązana:
NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak na odległość kontrolować pompę ciepła?
Jak na odległość kontrolować pompę ciepła?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny