Zawory kulowe F-Power firmy Ferro - ekologia w branży armatury wodnej

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zawory kulowe F-Power firmy Ferro - ekologia w branży armatury wodnej

W obecnych czasach coraz częściej mówi się o ekologii. Świadomość nieuchronności zmian, jakim podlega otaczające nas środowisko naturalne wydaje się coraz bardziej dominować debatę publiczną. O środowisko można dbać na różne sposoby. Segregacja odpadów, ograniczenie zużycia wody czy choćby używanie biodegradowalnych toreb zakupowych sporej części społeczeństwa weszło już w nawyk.

aktualizacja: 2021-11-19 10:46:43

Nie mniej istotna jest kwestia wykorzystanych materiałów przy produkcji różnego rodzaju wyrobów. W branży armatury wodnej już od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne staje się podejście ekologiczne przejawiające się w ograniczaniu stosowania w produktach substancji toksycznych i uczulających. Doskonałym przykładem jest nowa linia zaworów kulowych F-Power firmy Ferro.

Zawór kulowy F‑Power - schemat
Zawór kulowy F‑Power - schemat

Budowa i zastosowanie zaworów F-Power

Zawory kulowe to element armatury zaporowej służący do zamykania i otwierania przepływu medium. Składają się one z obudowy całego mechanizmu (korpusu), napędu ręcznego (w postaci jednoramiennej dźwigni lub motylka), trzpienia z dławikiem oraz gniazda wraz z kulą. W kuli znajdziemy wydrążony z dwóch stron otwór służący do przepuszczania medium, gdy zawór jest otwarty. Obracając dźwignię zaworu o dziewięćdziesiąt stopni obracamy kulę we wnętrzu zaworu zamykając w ten sposób przepływ medium.

Omawiana seria ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Zawory F-Power możemy użyć w systemach armatury wodnej (instalacje wodociągowe, grzewcze), sprężonego powietrza, a także solarnych i chłodniczych (instalacje z roztworem glikolu o stężeniu maksymalnym 50%). Maksymalna temperatura pracy zaworów F-Power wynosi 120°C. Natomiast minimalna -30°C (w przypadku glikolu 50%). Dopuszczalny zakres ciśnienia, pod jakim zawory mogą funkcjonować różni się w zależności od modelu i wynosi 16 bar - 1,6 MPa (w przypadku mniejszych modeli, np. zaworów do wlutowania), 25 bar - 2,5 MPa (dla zakresu średnicy nominalnej od 65 mm do 100 mm) oraz 30 bar - 3,0 MPa (dla zakresu średnicy nominalnej od 10 mm do 50 mm). Większość produktów linii F-Power to zawory pełnoprzelotowe.

Zastosowanie zaworów kulowych F-Power w instalacjach

Ekologiczny mosiądz

W ostatnich latach można zaobserwować zwiększoną liczbę przypadków uczulenia na nikiel. Dawniej tego pierwiastka powszechnie używano przy produkcji różnych przedmiotów codziennego użytku takich jak np. biżuteria, klucze, klamki itp. oraz właśnie elementy armatury wodnej. Obecnie ogranicza się używanie niklu w instalacjach wodnych (podobnie jak również ołowiu).

Zawory z serii F-Power zaprojektowano z wyjątkową estymą dla ekologii. Wykonano je ze szczególnego stopu mosiądzu CW617N-4MS. Materiał ten charakteryzuje się wyjątkowo niską zawartością niklu (co najwyżej 0,1%) oraz podobnie ograniczoną zawartością ołowiu (maksymalnie 2,2%). Warto podkreślić, iż wewnętrzna powierzchnia zaworu mająca styczność z medium nie jest w ogóle niklowana, co powoduje, że omawiane akcesoria idealnie nadają się do instalacji z wodą pitną.

Nowa seria zaworów kulowych F-Power marki FERRO przeznaczona jest do instalacji wodnych, sprężonego powietrza oraz do instalacji pracującej na mieszaninie wody i glikolu (do 50% glikolu).

Zawory kulowe przyjazne dla środowiska

Wprowadzając na rynek najnowszą serię zaworów kulowych F-Power firma Ferro w sposób bezprecedensowy na polskim rynku proponuje produkty o tak daleko idących walorach ekologicznych. Niska zawartość niklu i ołowiu w zaworach F-Power ma kolosalne znaczenie dla środowiska gdyż minimalizuje możliwość przedostania się tych pierwiastków do ekosystemu.

F-Power to produkty wysokiej jakości charakteryzujące się wyjątkową długowiecznością - gwarancja producenta na te wyroby wynosi aż dziesięć lat. Każdemu, kto chce żyć w zgodzie ze środowiskiem z pewnością warto polecić zawory kulowe F-Power. Trwałe i niezawodne są ekologiczną odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej świadomego i odpowiedzialnego za swoje wybory, współczesnego konsumenta.


www.ferro.pl 

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje