Ferro S.A. Armatura instalacyjna
Przejdź do:
Dystrybutorzy
Zobacz firmę w innym dziale:
Armatura kuchenna i łazienkowa
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 99922
Porady od Ferro S.A.
Jakie powinno być ciśnienie w instalacji wodnej w domu i jak je zapewnić?
Aby zapewnić domownikom komfort korzystania z wody płynącej z kranu, konieczne jest utrzymanie w instalacji wodociągowej domu odpowiedniego ciśnienia. Normy i przepisy określają zakres ciśnienia wody w systemie wodociągowym na poziomie od 0,5 do 6 barów, przy czym za optymalną wartość przyjmuje się 4 bary. Ta wartość jest zwykle standardem dla domowych instalacji. Niemniej, użytkownicy mogą napotkać problemy z nagłym spadkiem ciśnienia, co utrudnia codzienne korzystanie z wody.
Zawory kulowe F-Power. Ekologia i trwałość w jednym
Szukasz trwałych i ekologicznych zaworów kulowych? F-Power to doskonały wybór. Dzięki zastosowaniu materiałów bez niklu i ołowiu, zawory F-Power są bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Dowiedz się więcej o ich zastosowaniu i zaletach.
Jak zabezpieczyć obiegi c.o. w instalacji grzewczej w układzie otwartym i zamkniętym?
Nowoczesne instalacje grzewcze pracują w układzie zamkniętym. Część starych budynków ma jednak obiegi grzewcze otwarte, w których pracują kotły na paliwo stałe. Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy w układzie otwartym chcemy dodatkowo zainstalować nowoczesny piec gazowy. Taki system grzewczy wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
Jak podłączyć kocioł c.o. na paliwo stałe w układzie zamkniętym?
Kotły na paliwo stałe w instalacji grzewczej otwartej to rozwiązanie stosowane od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Często jednak kotły na węgiel lub pellet trzeba zamontować w instalacji typu zamkniętego. Jakich zasad należy przestrzegać i do jakich przepisów się stosować by oszczędność szła w parze z bezpieczeństwem?
Zawory kulowe F-Power firmy Ferro - ekologia w branży armatury wodnej
W obecnych czasach coraz częściej mówi się o ekologii. Świadomość nieuchronności zmian, jakim podlega otaczające nas środowisko naturalne wydaje się coraz bardziej dominować debatę publiczną. O środowisko można dbać na różne sposoby. Segregacja odpadów, ograniczenie zużycia wody czy choćby używanie biodegradowalnych toreb zakupowych sporej części społeczeństwa weszło już w nawyk.
Pomysły na modny wystrój łazienki
Ma być komfortowa i nowoczesna. Musi też cieszyć oko, by z przyjemnością się w niej zaczynało i kończyło dzień. Oto cztery przykładowe aranżacje, którymi można się zainspirować, urządzając łazienkę.
Do jakich łazienek pasują złote baterie?
Złoto przyciąga wzrok. Kojarzy się z elegancją i ponadczasowym szykiem. Kiedyś zarezerwowane wyłącznie dla wyższych sfer, dziś odnajduje się w niemal każdym wnętrzu - bez względu na jego metraż czy styl aranżacji. Coraz częściej pojawia się także w strefie łazienki. To właśnie tu króluje armatura w złotym wykończeniu.
Jak urządzić czarną kuchnię?
Kuchnia to dla wielu najważniejsze miejsce w domu, jego serce. Centrum życia rodzinnego, jak i przestrzeń do przyjmowania gości. Dobrze zaprojektowana, powinna nie tylko ułatwiać proces przygotowywania posiłku, ale także sprawiać, że przebywanie w niej będzie przyjemnym doświadczeniem.
Wybieramy baterie podtynkowe
Armatura podtynkowa jest wygodna w użyciu i estetyczna. Nie zajmuje wiele miejsca, sprzyja łazienkowej ergonomii.
Jak wymienić perlator? Nowe napowietrzenie strumienia wody
Jeśli wyczyszczenie regulatora strumienia wody z wapiennego osadu staje się dla nas zbyt uciążliwe, pora na nowy perlator. Jego wymiana to bardzo łatwe i szybkie zadanie, z którym poradzi sobie każdy z nas.
Dlaczego tlen szkodzi instalacji grzewczej?
W instalacjach typu zamkniętego panuje zawsze pewne ciśnienie wstępne wody (1–2 bary), zatem cały obieg musi być szczelny. Jednak utrzymanie absolutnej szczelności podczas eksploatacji jest praktycznie niemożliwe i zawsze gdzieś pojawiają się mikroprzecieki powodujące powolny ubytek wody.
Jaki zbiornik do hydrofora zastosować - bezprzeponowy czy przeponowy?
Powszechnie wykorzystywane kiedyś zbiorniki bezprzeponowe (kłopotliwe w obsłudze, ponieważ wymagały dość częstego dopompowywania powietrza do zbiornika) zostały praktycznie wyparte przez zbiorniki przeponowe, wyposażone w gumową przeponę oddzielającą poduszkę gazową od przestrzeni, w której znajduje się woda.