5 kroków do bezpieczniejszego domu z rozwiązaniami Somfy

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
5 kroków do bezpieczniejszego domu z rozwiązaniami Somfy

Podczas planowania urlopu, pragniemy oderwać się od codziennych obowiązków i znaleźć czas na relaks. W tym okresie szczególnie warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie naszego domu tak, aby uniknąć niepotrzebnych zmartwień. Somfy proponuje inteligentne rozwiązania, które zapewnią nam spokój, pełną kontrolę i poczucie bezpieczeństwa.

aktualizacja: 2024-06-10 05:57:02

Wakacje to wyczekiwany czas na odpoczynek i odkrywanie nowych miejsc. Niektórzy wybierają górskie wędrówki, inni preferują wyjazdy nad morze. Są też tacy, którzy pragną eksplorować nieznane zakątki świata, odwiedzając egzotyczne regiony lub urokliwe europejskie miasteczka. Jedno jest pewne – czy to podczas relaksu na plaży, chodzenia po górach, czy zwiedzania miasta, nie powinniśmy martwić się o bezpieczeństwo naszego domu. Zabezpieczenie posesji staje się kluczowym elementem, pozwalającym cieszyć się urlopem bez zbędnych obaw. Jak możemy zadbać o to, aby po powrocie zastać nasz dom w nienaruszonym stanie? Somfy radzi jak odpowiednio wykorzystać rozwiązania smart home w kilku krokach.

  1. Zadbaj o ochronę dostępu do posesji

Przed wyjazdem na wymarzony urlop, dobrze upewnić się, że odpowiednio zabezpieczyliśmy nasz dom przed włamaniami czy nieprzewidzianymi sytuacjami. Od czego zacząć? Od sprawdzenia potencjalnych miejsc przez, które niepożądany gość mógłby się dostać do środka. W pierwszej kolejności – brama wjazdowa. Wybierając taką z napędem elektrycznym, możemy kontrolować jej ustawienie w dowolnym momencie. Napędy od Somfy wykorzystują technologię radiową io-homecontrol®, która zapewni nam informację zwrotną. Nawet będąc daleko od domu, dowiemy się czy nasza brama na pewno została zamknięta. Szczególnie wart uwagi jest model Elixo 3S M io.

To mocny i efektywny napęd, który świetnie sprawdzi się w przypadku bram przesuwanych. Wyróżnia się cichą pracą i szybkością przesunięcia bramy na szerokość 3 metrów w czasie 15 sekund. Innym świetnym rozwiązaniem będzie napęd Axovia 3S io, do bram dwuskrzydłowych o długości skrzydła do 2 m i wadze do 200 kg. Posiada amperometryczną detekcję przeszkód oraz obsługuje fotokomórki, które są zawarte w zestawie.

Natomiast centrala napędu pozwala sterować zewnętrznym oświetleniem. Umożliwia też ustawienie automatycznego zamknięcia bramy po wybranym czasie oraz jest kompatybilna z TaHomą® switch, co pozwoli na zarządzanie inteligentnymi scenariuszami z poziomu aplikacji. W ten sposób otworzymy bramę bez względu na to, jak daleko jesteśmy od domu, a opuszczając go, nie będzie potrzeby, aby wysiadać z samochodu w celu jej zamknięcia – można zrobić to zdalnie przy pomocy pilota, aplikacji na smartfonie lub sterowania głosowego. Dodatkowo, będziemy mogli wpuścić sąsiada do podlania trawnika podczas naszej nieobecności.

Napęd do bramy wjazdowej Axovia 3S io od Somfy
Napęd do bramy wjazdowej Axovia 3S io od Somfy
  1. Nie zapomnij o bramie garażowej

Ochrona wjazdu do garażu to coś, o czym zdarza nam się zapominać. To ogromny błąd, gdyż często to właśnie przejście przez garaż prowadzi bezpośrednio do domu. W związku z tym, w co dobrze się zaopatrzyć? Trwałe zabezpieczenie zapewni Dexxo Compact io od Somfy, dostępny w dwóch wersjach: Compact 600 io i Compact 750 io. Jeśli wyjedziemy w pośpiechu, będziemy w stanie sprawdzić z poziomu aplikacji, czy wjazd do garażu został na pewno zamknięty, niezależnie od tego gdzie i jak daleko już będziemy. Dodatkowo podczas otwierania lub zamykania bramy, napęd automatycznie ją zatrzyma w przypadku wykrycia przeszkody.

Jakie rozwiązania jeszcze się sprawdzą? Między innymi Dexxo Smart 800 io od Somfy. Ten łatwy w obsłudze inteligentny napęd posiada wyjątkowe możliwości oświetleniowe – jest ono synchronizowane z ruchem oraz oddzielnie sterowane za pomocą zdalnego nadajnika lub aplikacji TaHoma® od Somfy. Kolejnym, wartym uwagi napędem jest stabilny i niezawodny Dexxo Smart 1000 io, o sile pociągowej do 1000N. Możemy go dopasowywać do różnego rodzaju bram oraz do różnych warunków użytkowania.

Napęd do bramy garażowej Dexxo Compact io od Somfy
  1. Wprowadź inteligentne systemy alarmowe

Dla pełnej ochrony dobrze sprawdzi się również instalacja alarmów. Inteligentne systemy umożliwiają monitorowanie domu, niezależnie od tego, gdzie w danym momencie się znajdujemy. W swoim portfolio Somfy posiada m.in. Home Alarm Essential i Home Alarm Advanced. Systemy alarmowe marki zintegrowane są z opatentowanym czujnikiem IntelliTAG®, który jest w stanie wykrywać wibracje na drzwiach i oknach, precyzyjnie odróżniając codzienne drgania wywołane wiatrem czy uderzeniem piłki, od realnych prób włamania łomem lub wiertarką. W momencie wykrycia podejrzanej aktywności, system niezwłocznie uruchamia proces odstraszania, jednocześnie wysyłając powiadomienie na nasz smartfon, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki. W połączeniu z dobrze dobranymi czujnikami oraz kamerami mamy możliwość doglądania naszej posesji w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca, co zwiększa nasze poczucie bezpieczeństwa.

System alarmowy – Home Alarm Advanced od Somfy
System alarmowy – Home Alarm Advanced od Somfy
  1. Skorzystaj z możliwości wideodomofonu

Udogodnieniem może być także wideodomofon – V500 PRO io Connect, dzięki któremu możliwe będzie sprawdzenie, kto stoi przed naszym domem za pomocą obrazu oraz otwarcie i zamknięcie bramy czy furtki zdalnie. Monitor wewnętrzny nie tylko poinformuje nas dzwonkiem o wizycie gościa, ale dodatkowo, na wszystkie smartfony podłączone do aplikacji Somfy Protect zostanie przesłane powiadomienie ze zdjęciem przybysza. Jeśli ktoś zadzwoni do drzwi pod naszą nieobecność, V-Connect od Somfy pokaże nam, kto stoi przed wejściem i umożliwi zdalną rozmowę z odwiedzającym, tym samym symulując naszą obecność w domu. Dodatkowym aspektem podnoszącym komfort i zwiększającym dostępność jest otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej bezpośrednio z panelu samochodu kompatybilnego z systemem Apple Car lub Android Auto.

Wideodomofon V500 PRO io Connect od Somfy
Wideodomofon V500 PRO io Connect od Somfy
  1. Steruj wszystkim z jednego miejsca

Somfy umożliwia skuteczną ochronę domu i pozwala nam cieszyć się wakacjami, nie martwiąc się o bezpieczeństwo naszej posesji. Napędy do bram, alarmy, wideodomofon i inne rozwiązania można zintegrować w jeden ekosystem za pomocą centrali TaHoma switch od Somfy. Centrala łączy w sobie nowoczesną technologię z elastycznością, dopasowując się do każdego stylu życia i indywidualnych potrzeb. Warto zapamiętać, że connected house to nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort i łatwy dostęp.

Centrala sterowania inteligentnym domem – TaHoma® switch od Somfy
Centrala sterowania inteligentnym domem – TaHoma® switch od Somfy

https://www.somfy.pl/

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły